r e k l a m a
Wiadomości

Kołaczyce odcięte od świata! Przerwana linia energetyczna

Potężna burza przeszła nad powiatem jasielskim. W Kołaczycach sytuacja jest najtragiczniejsza. Woda zniszczyła tam główne mosty i drogi dojazdowe. Miasto jest niemal odcięte od świata.

Most w Kołaczycach zablokowany

Wczoraj zamknięta została droga 73 w miejscowości Bukowa. Dzisiejsze intensywne opady deszczu podmyły główny most w mieście. Strażacy zamknęli dojazd do Kołaczyc, bo jak mówią, pod warstwą asfaltu znajduje się wielka dziura.

Wyjazd z Kołaczyc jest niemożliwy również przez Bieździedzę i Bieździadkę. Około godziny 19.00 woda wypełniła tam rowy i przydrożne potoki, następnie zalała drogę i wdarła się do domów. Kilka osób zostało ewakuowanych. Strażacy zamknęli most w Bieździadce, którego filar został uszkodzony przez rwący potok. Po godzinie 23.00 otrzymaliśmy informację, że most został przerwany.

Nieprzejezdna jest też droga w kierunku Lubli. Niewielki strumyk zniszczył całkowicie drogę „na Rzym” w Sowinie.

W momencie, gdy wracaliśmy z Bieździadki do Kołaczyc, strażacy zamykali główny most w mieście, odcinając tym samym wyjazd z miasta. Zagrożona była tez linia energetyczna, która dostarcza prąd mieszkańcom miasta i okolicznych miejscowości. Przed północą linia ta została wyłączona, Kołaczyce pogrążyły się w ciemnościach.

Sytuacja jest trudna, bo opady deszczu mogą spowodować kolejne podtopienia, głównie domów położonych przy potoku Bieździadka. Ewakuowanych może być nawet sto rodzin.

Jedyny dostęp do Kołaczyc biegnie poprzez sieć dróg gminnych, które wychodzą w miejscowości Warzyce.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jasło
jasło
2024 lat temu

W Jaśle może być naprawdę bardzo źle. O godz. 8 stan Ropy w Topolinach wynosi 622 cm czyli do najwyższego notowanego brakuje 3 cm, natomiast na wcześniejszym punkcie pomiarowym w Klęczanach najwyższe notowane (622 cm) poziomy są przekroczone (jest 659 cm). Wody bardzo szybko przybywa, po całonocnych intensywnych opadach. Najprawdopodobniej proponowany wcześniej objazd (zamknięta droga jasło – Pilzno) przez Skołyszyn, Święcany, SZerzyny jest niemożliwy, bo drogi w tych gminach są zalane po wczorajszej nawałnicy. Rodzi się pytanie czy wały u ujścia Ropy wytrzymają tak wysoką i bardzo dynamiczną falę. Jeśli porówna się kolejne pomiary to widać, że w ciągu pół… Czytaj więcej »

Jasło
Jasło
2024 lat temu

Współczuję Kołaczycom . Chociaż ich nienawidzę ! :upset: Ale dopiero może byc zle..:( .`wsp.jeszcze raz!:<:D:D:D:D

XYZ
XYZ
2024 lat temu

"Współczuję Kołaczycom . Chociaż ich nienawidzę ! [Upset] "
Mogę zapytać, co masz do Kołaczyc?

traszkowiec
traszkowiec
2024 lat temu

Swoje opinię zachowajcie dla siebie. Myślę że te osoby powinny zdradzić swoje metropolie:)

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x