Wiadomości

Kołaczyce znów mają prawa miejskie!

Dzisiaj, decyzją Rady Ministrów Kołaczyce odzyskały prawa miejskie, utracone 75 lat temu.

Kołaczyce, rynek. fot. M. Mikoś

Walka o przywrócenie praw miejskich rozpoczęła się w styczniu tego roku. Dzięki determinacji wójta Kołaczyc – Małgorzaty Salachy, poparciu sołtysów oraz mieszkańców udało się złożyć wymagane dokumenty. Również nie było problemu z uzyskaniem pozytywnej opinii Wojewody Podkarpackiego.

Ostatni etap należał do Rady Ministrów. Dziś upragniona decyzja zapadła.

Miasto to brzmi dumnie

Prócz prestiżu, zmiana statusu na  gminę miejską niesie za sobą szanse na rozwój miejscowości i pozyskiwanie nowych inwestorów.

Kołaczyce będą mogły teraz pozyskiwać środki z Unii Europejskiej na rozwój miast a dzięki ustawie o odrolnieniu gruntów, miasto stanie się atrakcyjniejszym terenem pod nowe inwestycje.

Małgorzata Salacha, wójt gminy Kołaczyce

 – Wskazując na terenie miasta jakiś  rejon dla przedsiębiorcy, teren ten  staje się terenem budowlanym. I nie trzeba płacić bardzo dużych środków na odrolnienie – przekonywała Małgorzata Salacha.  

Oficjalnie Kołaczyce zostaną miastem z dniem 1 stycznia 2010 roku. Sylwester 2009/2010 będzie połączony z wielką fetą z okazji przewrócenia Kołaczycom praw miejskich.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
kołacycoksceptykixiprawicowy ludowieck....... Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jaślanin
Gość
jaślanin

tu raczej rozchodzi się o większe pensje urzędników niż o inwestycje jakiekolwiek..

k.......
Gość
k.......

hehe i co wam z tego ze bedziecie gmina miejska skoro jasło jest od was jakies niecalek 10km i jest bardziej atrakcyjniejsze 😉 a i inna mentalnosc jest ludzi z Jasła niż kołaczyc które dalej bedą MIEJSCOWOSĆIA a nie MIASTEM 😛 a raczej wsią wieksza z ciungnikami itp 😀

prawicowy ludowiec
Gość
prawicowy ludowiec

haha smiechu warte… i tak pani wójt (burmistrz) bedzie zarządzała tym rzekomym mistem jak i gminą wiejską… bedzie Burmistrz Miasta i Gminy Kołaczyce, wiec to tylko symbolika

ixi
Gość
ixi

Gratulacje!:D

sceptyk
Gość
sceptyk

Szkoda że z Brzostku tak się nie naśmiewaliście matołki, to dopiero wiocha…

kołacycok
Gość
kołacycok

Czekamy na następne akty wyzwoleńcze.A moze by tak miasto Jasło połączyło się z gmina Jasło tworząc super wiochę z sołtysem na czele i podpięło sie pod Kołaczyce??? Razem zrobimy więcej-głupich rzeczy….

Close
X