Wiadomości

Kolejne inwestycje w jasielskim szpitalu już w przyszły roku

Końcem września zakończyła się inwestycja termomodernizacji Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Całość prac kosztowała ponad 5,6 mln złotych, kwotę tą pokrył budżet powiatu oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. W planach na przyszły rok znajduje się modernizacja oddziału ginekologiczno-położniczego oraz noworodkowego – mówiono o tym podczas dzisiejszego zebrania Rady Społecznej Szpitala w Jaśle.

Inwestycja rozpoczęta w sierpniu 2007 roku obejmowała wymianę stolarki okiennej, docieplenie budynków, wymianę instalacji CO, instalacji ciepłej i zimnej wody, węzła cieplnego oraz kanalizację.

Chciałem podkreślić trudność tego zadania. Nie wyłączaliśmy oddziałów z funkcjonowania i w trakcie funkcjonowania szpitala te roboty były wykonywane. Inwestycja została wykonana bez żadnych większych zawirowań zgodnie z terminem. To jest bardzo duże osiągnięcie od strony logistycznej, było to bardzo trudne a jednak to się udało – mówił Zbigniew Betlej, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Budynek Szpitala Specjalistycznego zyskał nowy wygląd, ale prócz estetyki, zyskał również pod względem ekonomicznym.

Mimo, że cena energii rośnie płacimy rachunki mniejsze niż przed termomodernizacją o ponad 100 tys. zł. – mówił Zbigniew Betlej.

Nowe inwestycje

Około 1,4 mln ma pochłonąć modernizacja oddziału ginekologiczno-położniczego oraz neonatologicznego, która ma się rozpocząć w pierwszym półroczu 2010 roku. O tej inwestycji mówiono podczas dzisiejszego zebrania Rady Społecznej Szpitala.

Pierwszym etapem będzie przebudowanie traktu porodowego z wykonaniem sali do cięć cesarskich. Wszystkie normy sanitarno-epidemiologiczne będą w tych pomieszczeniach spełnione. Zdecydowanie poprawi to jakość udzielanych świadczeń jak również bezpieczeństwo rodzenia kobiet w szpitalu jasielskim – mówiła Beata Trzop, zastępca dyrektora ds. administracyjno-ekonomicznych.

Drugi etap nastąpi w roku następnym, w ramach którego zostanie przebudowany oddział położniczy oraz neonatologiczny. Pomieszczenia mają spełniać wszystkie standardy i wymagania. Zmodernizowane oddziały mają pracować w systemie „Rooming In”, a więc matka będzie przebywać z noworodkiem.

Obydwie inwestycje poprawią warunki bytowania pacjentów w szpitalu, a termomodernizacja obniży koszty funkcjonowania szpitala i te pieniądze będą mogły być przeznaczone na inne zdania – mówi Adam Kmiecik, starosta jasielski.

W. Żebracki
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x