r e k l a m a
InwestycjeWażne wydarzeniaWiadomości

Kolejnych pięć nowych autobusów trafiło do Jasła

W minioną środę, 2 grudnia br. do Jasła przyjechało kolejnych 5 autobusów, z 11 zamówionych w sanockim Autosanie. Wcześniej przyjechały już dwa autokary, a do końca tego tygodnia, jak zapewnia dyrektor ZMKS-u, dotrą ostatnie 4.

Nowe autobusy ZMKS-u
5 nowych autobusów, 3 Soliny i 2 Sancity, trafiły do jasielskiej bazy ZMKS-u. Są to nowoczesne autokary, wyposażone m.in. w klimatyzację, podjazdy dla niepełnosprawnych i matek z wózkami dla dzieci oraz w system monitoringu wewnętrznego. Są wygodne i funkcjonalne, po sprowadzeniu ostatniej partii pojazdów zostaną włączone w elektroniczny system informacji dla pasażerów, który będzie informował na bieżąco o czasie przyjazdu autobusu na przystanek i ewentualnych opóźnieniach.
Nowe autobusy ZMKS-u
Już 2 grudnia br. autobusy te wyjechały na ulice miasta. Autobusy zakupione zostały w ramach realizowanego przez miasto projektu pn. „Modernizacja taboru Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.
Dla ZMKS-u jest to znacząca pomoc ze strony miasta, bo ostatnie 2 nowe autobusy były zakupione 11 lat temu, a średnia wieku naszych autobusów to 21 lat – powiedział Zdzisław Wilisowski, dyrektor ZMKS w Jaśle.
Nowe autobusy ZMKS-u
W ramach projektu zakupionych zostało także 14 wiat i 20 słupków przystankowych oraz wprowadzono elektroniczny system informacji pasażerów. Jak zapowiada dyrekcja ZMKS-u zakup nowego taboru nie spowoduje podwyżki cen biletów.
UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

10
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ekolog
Gość
ekolog

nareszcie będzie można przejechać się czymś konkretnym ! a nie tymi zakopconymi busami, jeżdzi taki przez Dębowiec biały mercedes-bus za którym nie można jechać bo grozi to zaczadzeniem się w swoim pojeżdzie !!! ciekawe co na to policja .

globalnie wk...
Gość
globalnie wk...

ZMKS powinno sie nazywać DBD – Dziura bez Dna. Jak można tak zarządzać firmą, żeby jej nie stać było na inwestycje. Ale jeśli wiadomo , że miasto czyli każdy z nas dołoży to po co się wysilać !!!??? Ciekawe o ile pójdą podatki w 2011 do góry ??????

hghj
Gość
hghj

bedzie czym wozic do wyborow buahah

pasażer
Gość
pasażer

jedna fura należy się F.Rolkowi, bo jeździ rano o 7 i w tym starych „gruchocie” to zimno a teraz jeszcze jak zima jest to lodówka a nie autobus. wiec trzeba panu dać nowe cacko i niech ma

do Marcin
Gość
do Marcin

Co na to firma Mercedes ?

Marcin
Gość
Marcin

* oczywiście:
Soliny mają tylko przyczepiony znaczek Mercedesa.

Marcin
Gość
Marcin

To nie są żadne Mercedesy, to wszystko są Autosany.
Soliny mają tylko przyczepiony znaczek Autosana. Mają podwozie i silnik Mercedesa. I tyle

ixi
Gość
ixi

te male Mercedesy sa paskudne i zamale..ale te nowe z Autosanu calkiem, calkiem!!! Zeby je tylko tandetnymi reklamami nie oklejali.

Osobnica- Jasło
Gość
Osobnica- Jasło

Zobaczcie jakie te autobusy są szerokie. Nie na nasze drogi. A większość kierowców jeździ tak, że nie posunie się na drodze chociaż ma jeszcze pobocze- małym samochodem spadaj do fosy. Tragicznie jeździ się już po Osobnicy- tam między innymi panowie Olbrych, Rolek i kilku innych to naprawdę strasznie jeżdżą starymi autobusami a co dopiero teraz tymi.

c73
Gość
c73

Ludzie z ekipy Kurowskiej tak się spieszyli wypuścić autobusy na miasto przed wyborami, że nie zdążyli przykleić numerów taborowych, herbu itd.
Najważniejsze, że plakaty jedynie słusznej kandydatki w autobusach wisiały.
W sumie to należą się pani K. podziękowania, że nie kupiła autobusów „Bodgan”. ;-D

Close
X