InwestycjeWażne wydarzeniaWiadomości

Kolejnych pięć nowych autobusów trafiło do Jasła

W minioną środę, 2 grudnia br. do Jasła przyjechało kolejnych 5 autobusów, z 11 zamówionych w sanockim Autosanie. Wcześniej przyjechały już dwa autokary, a do końca tego tygodnia, jak zapewnia dyrektor ZMKS-u, dotrą ostatnie 4.

Nowe autobusy ZMKS-u
5 nowych autobusów, 3 Soliny i 2 Sancity, trafiły do jasielskiej bazy ZMKS-u. Są to nowoczesne autokary, wyposażone m.in. w klimatyzację, podjazdy dla niepełnosprawnych i matek z wózkami dla dzieci oraz w system monitoringu wewnętrznego. Są wygodne i funkcjonalne, po sprowadzeniu ostatniej partii pojazdów zostaną włączone w elektroniczny system informacji dla pasażerów, który będzie informował na bieżąco o czasie przyjazdu autobusu na przystanek i ewentualnych opóźnieniach.
Nowe autobusy ZMKS-u
Już 2 grudnia br. autobusy te wyjechały na ulice miasta. Autobusy zakupione zostały w ramach realizowanego przez miasto projektu pn. „Modernizacja taboru Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.
Dla ZMKS-u jest to znacząca pomoc ze strony miasta, bo ostatnie 2 nowe autobusy były zakupione 11 lat temu, a średnia wieku naszych autobusów to 21 lat – powiedział Zdzisław Wilisowski, dyrektor ZMKS w Jaśle.
Nowe autobusy ZMKS-u
W ramach projektu zakupionych zostało także 14 wiat i 20 słupków przystankowych oraz wprowadzono elektroniczny system informacji pasażerów. Jak zapowiada dyrekcja ZMKS-u zakup nowego taboru nie spowoduje podwyżki cen biletów.
UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ekolog
ekolog
2024 lat temu

nareszcie będzie można przejechać się czymś konkretnym ! a nie tymi zakopconymi busami, jeżdzi taki przez Dębowiec biały mercedes-bus za którym nie można jechać bo grozi to zaczadzeniem się w swoim pojeżdzie !!! ciekawe co na to policja .

Osobnica- Jasło
Osobnica- Jasło
2024 lat temu

Zobaczcie jakie te autobusy są szerokie. Nie na nasze drogi. A większość kierowców jeździ tak, że nie posunie się na drodze chociaż ma jeszcze pobocze- małym samochodem spadaj do fosy. Tragicznie jeździ się już po Osobnicy- tam między innymi panowie Olbrych, Rolek i kilku innych to naprawdę strasznie jeżdżą starymi autobusami a co dopiero teraz tymi.

ixi
ixi
2024 lat temu

te male Mercedesy sa paskudne i zamale..ale te nowe z Autosanu calkiem, calkiem!!! Zeby je tylko tandetnymi reklamami nie oklejali.

Marcin
Marcin
2024 lat temu

To nie są żadne Mercedesy, to wszystko są Autosany.
Soliny mają tylko przyczepiony znaczek Autosana. Mają podwozie i silnik Mercedesa. I tyle

Marcin
Marcin
2024 lat temu

* oczywiście:
Soliny mają tylko przyczepiony znaczek Mercedesa.

do Marcin
do Marcin
2024 lat temu

Co na to firma Mercedes ?

pasażer
pasażer
2024 lat temu

jedna fura należy się F.Rolkowi, bo jeździ rano o 7 i w tym starych „gruchocie” to zimno a teraz jeszcze jak zima jest to lodówka a nie autobus. wiec trzeba panu dać nowe cacko i niech ma

hghj
hghj
2024 lat temu

bedzie czym wozic do wyborow buahah

globalnie wk...
globalnie wk...
2024 lat temu

ZMKS powinno sie nazywać DBD – Dziura bez Dna. Jak można tak zarządzać firmą, żeby jej nie stać było na inwestycje. Ale jeśli wiadomo , że miasto czyli każdy z nas dołoży to po co się wysilać !!!??? Ciekawe o ile pójdą podatki w 2011 do góry ??????

c73
c73
2024 lat temu

Ludzie z ekipy Kurowskiej tak się spieszyli wypuścić autobusy na miasto przed wyborami, że nie zdążyli przykleić numerów taborowych, herbu itd.
Najważniejsze, że plakaty jedynie słusznej kandydatki w autobusach wisiały.
W sumie to należą się pani K. podziękowania, że nie kupiła autobusów „Bodgan”. ;-D

Back to top button
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x