r e k l a m a
Wiadomości

Komentarz powyborczy Burmistrz Marii Kurowskiej

Wybory w Jaśle można uznać za udane. Dwie duże partie, konkurujące o głosy wyborców wychodzą z pojedynku z tarczą. Jak się okazało w Jaśle sukces odnieśli lokalni politycy, lub ci którzy mieli duże poparcie w lokalnym środowisku.

fot. Wojciech Żebracki / Jaslonet.pl

Cieszę się, że zwyciężył w Jaśle Pan Tomek Poręba, na którego ja stawiałam i zachęcałam na głosowanie, bo uważam, że trzeba nam w Europarlamencie, nie tylko doświadczonych ale także młodych ludzi. A Tomek to człowiek z doświadczeniem, ale jednocześnie z takim spojrzeniem dosyć tradycjonalnym na sprawy patriotyczne. Cieszę się z jego sukcesu –  mówiła nam Pani Burmistrz Maria Kurowska. 

Pani burmistrz podkreśla, że sukces Elżbiety Łukacijewskiej jest dla niej szczególnie ważny, bo dzięki temu Jasło ma kolejną kobietę na wysokim stanowisku politycznym.

Pani Łukacijewska ma w Jaśle dużo zwolenników i myślę, że duże znaczenie ma również to, że jest kobietą, a chcemy żeby było trochę kobiet w polityce. Uważam, że wynik pani Elżbiety Łukacijewskiej jest bardzo dobrym wynikiem – mówiła Maria Kurowska.

Zwycięstwo PO to nie przegrana PIS

Największe poparcie dla komitetu wyborczego w Jaśle zdobyła Platforma Obywatelska, mimo to Maria Kurowska, nie traktuje tego jako przegranej PiS ale jak sama podkreśla, jest to urozmaicenie i dowód, że Jasło nie jest bastionem PiSu.  

Jasło frekwencją pobiło Krosno i Sanok  

Powodem do zadowolenia dla pani Burmistrz jest wysoka frekwencja wyborcza w Jaśle. Miasto wyprzedziło pod tym względem m.in. Krosno i Sanok. Powodem tak wysokiej frekwencji mógł być pomysł rywalizacji osiedli.

Czy jednak taki sposób mobilizacji wyborców, który w podtekście ma charakter rywalizacji o nagrody jest słusznym rozwiązaniem?

Trudno jest apelować do ludzi tak ogólnie aby wzięli udział w wyborach. Czasem trzeba zainspirować ludzi takimi konkretnymi działaniami. Chcieliśmy pokazać, że można wesoło te eurowybory przeżywać, żeby było trochę radości, rywalizacji, aby przekonać jaślan do udziału w wyborach – tłumaczyła Maria Kurowska.

Wyniki konkursu poznamy już jutro. Nagrody finansowe dla najlepszego osiedla zostaną sfinansowane z budżetu miasta. Nie wykluczone, że będą to pieniądze z wypracowanej nadwyżki. Ale szczegółów pani Burmistrz nie chciała nam ujawnić.

Mam kilka propozycji, zobaczymy jaka to będzie suma i wtedy się przymierzymy z jakiego działu, te pieniążki zostaną przeznaczone – powiedziała nam pani Burmistrz.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Staruszek
Staruszek
2023 lat temu

A ja jestem zadowolony ,że wgrała Platforma, może wreszcie odsuniemy tych Kaczyńskich, którzy narobili tyle złego,skłócili naród,pozamykali politycznych przeciwników oraz wielu niewinnych ludzi, podporządkowali sobie IPN i cały czas grają teczkami. Chciałbym dożyć tych czasów kiedy p. Ziobro i J.Kaczyński będą tak wyprowadzani jak Kaczmarek ,dr G. i inni. Może wreszcie ludzie zrozumieją do czego oni są zdolni, ażeby dostać sie do władzy.

Masakra
Masakra
2023 lat temu

Wpadnie ci muszka do brzuszka wydasz Pisk tak japę otworzyłaś i będzie PO wyborach

adelaida
adelaida
2023 lat temu

Ale baba jaga

komentarz
komentarz
2023 lat temu

A kto się da nabrać na ten ukłon Pani w stronę PO ?

JAŚLANIN
JAŚLANIN
2023 lat temu

Popieram pana Staruszka na całej lini.Jestem młodym Jaślaninem i narazie , rządy Pis -u pogarszają tylko sytuacię na rynku pracy i wogole ,Pis walczy tylko o władzę idąc po trupach,wszędzie wpycha tylko swoich ludzi nie bacząc cz y facet ma pojęcie co bedzie robił czy nie ,ale jest z pisu i to się liczy.
Pis-owcy wykorzystali i nadal będą wykorzystywać ludzką naiwność w regionie dla swoich interesów.CZAS Z TYM SKOŃCZYĆ!!!!!

żebro
żebro
2023 lat temu

Niczym wyprowdzą Ziobro, to juz dawno wy POlitycy platformy będziecie skończeni. Ciekawe czy i tym razem największy procent oddanych głosów na PO pochodzi z kryminałów? PO obywatelka nadzięją każdego osadzonego !

SL
SL
2023 lat temu

do JAŚLANIN- no młodyś i głupi i but. Zobaczymy jak zareagujesz za kilka miesięcy jak w garczku bedziesz gotowal wode z piaskiem, ale nie na gazie tylko na ognisku pod twoim miejscem zamieszkania. Cudotworca Tusk i jego ekipia wyprowadzi Cie na zieloną ale nie Irlandie tylko trawe ! NAIWNIACZKU

mieszczuch
mieszczuch
2023 lat temu

W odróżnieniu od p. Kurowskiej czy p. Zająca pos. Lukacijewska pochodzi z Jasła.

sdf
sdf
2023 lat temu

mieszczuch!! Łukaciejewska nie ma nic wspólnego z Jasłem:)jezeli chodzi o pochodzenie!

ronaldo
ronaldo
2023 lat temu

Pania Marysia – szkoda że Pani nie startowała sukces w Brukseli dla Polski gwarantowany, wszystkich by Pani wystarszyła!

okularnica
okularnica
2023 lat temu

Jaślanin – chłopcze! Przecież teraz w Polsce rządzi Platforma! Jeszcze tego nie zauważyłeś???

żebro
żebro
2023 lat temu

To że ona jest z Jasła to tyle samo znaczy jak to że Kopernik też byl kobietą! Niech jedzie do Brukseli i przedstawi program jak zalesiac powierzchnię ziemi żeby wilki miały gdzie buszowac i wyc.

oko
oko
2023 lat temu

pomyłka !przepraszam Cię JAśLANIN – OCZYWIśCIE CHODZIłO MI O " SL" Z Tobą całkowicie się zgadzam .

oko
oko
2023 lat temu

Brawo !!"staruszek "- też mi się marzy zobaczyc to na własne oczy !.A do "jaślanina"-nie znasz człowieka ,a obrażasz -typowe "mocherowe " nastawienie do ludzi ,co mają czelnośc miec inne zdanie !Jakoś za PISu 2 Japoni też nie ,było , od lat mieli poparcie tu na Podkarpaciu i w Jaśle !- NO I GZIE TE CUDA CO PRZEZ TE LATA ZROBILI !!!!!!-WON PIS Z PODKARPACIA !!!!!!!!

karol
karol
2023 lat temu

Jak ktoś poczyta tekst na meczu Austria -Serbia(transparent Polaków) może obudzi swoje sumienie i refleksji dozna.Póki co mamy jak mamy.Są znani europarlamentarzyści.Nie ważne kto,a ważne co zrobią dla biednego,skopanego Podkarpacia,w tym dla Jasła.Młodość p. Poręby, to atut przebojowościw działaniu .Żaś p.Łukaciejewskiej to doświadczenie parlamenta- rzysty i wcześniej samorządowca z piewrwszej lini.Mam nadzieję,że ich partyjne interesy nie bedą przeszkodą dla walki o Podkarpacie,o Jasło.Tego im życzyć należy prócz zdrowia.

okularnica
okularnica
2023 lat temu

Och Karol, Karol 😆 Czy ty w ogóle wiesz, czym zajmuje się taka śmieszna instytutcja jak Parlament Europejski? :no:

do Staruszka i jego fanów
do Staruszka i jego fanów
2023 lat temu

I jedynym waszym celem jest odsunięcie PISu od stołków, ok, ale co później? To jest krótkowzroczne myślenie – wywalić PIS, a później to się zobaczy? Bezsens

YORKER
YORKER
2023 lat temu

A JA GRATULUJE PSL 10,5% GłOSóW

ixi
ixi
2023 lat temu

"ZWYCIESTWO PO to nie przegrana PIS!" A CO!? HAHAHAHAH i wyscie to -TO WYBRALI NA BURMISTRZA…HANBA!

były zwolennik PISU
były zwolennik PISU
2023 lat temu

Gratuluję Platformie ! Jesteście lepsi ! To mój komentarz powyborczy Pani Burmistrz !

Back to top button
20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x