r e k l a m a
Wiadomości

Koniec problemów z ulicą ks. Piotra Skargi w Jaśle

30 października br. zakończono gruntowny remont ul. Ks. Piotra Skargi w Jaśle, długo wyczekiwany przez mieszkańców tej części miasta. Po obu stronach ulicy wykonano chodniki z kostki brukowej, a jezdnię pokryto nową warstwą asfaltową. Przy okazji przebudowano również kanalizację deszczową. Łączna wartość inwestycji wyniosła ponad 700 tys. zł.

Remont ul. Ks. Piotra Skargi w Jaśle rozpoczął się w czerwcu br. Dzięki wykonanym pracom udało się rozwiązać szereg problemów, z którymi od wielu lat na co dzień borykali się jaślanie. Zdaniem mieszkańców ulicy jednym z największych problemów były nierówne, powysadzane przez korzenie starych drzew płytki chodnikowe, utrudniające poruszanie się oraz zastoiska wody na chodnikach i jezdni.

Jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasza ulica w końcu po ponad 30 latach została doprowadzona do porządku. Od wielu lat apelowaliśmy o remont tej ulicy, ale zawsze była pomijana i zaniedbywana. Dopiero burmistrz Maria Kurowska zwróciła uwagę na nasz problem i obiecała pomóc. Na tej ulicy poruszają się ludzie niedowidzący, tacy jak ja, a stare nierówne chodniki bardzo utrudniały nam poruszanie się i niejednokrotnie były przyczyną wielu wypadków. – mówi mieszkanka ul. Ks. Piotra Skargi Pani Irena Gorczyca, która na co dzień pomaga ludziom niewidomym i niedowidzącym działając w Polskim Związku Niewidomych.

ul. Piotra Skargi przed remontem


ul. Piotra Skargi przed remontem


ul. Piotra Skargi po remoncie


Nie tylko mieszkańcy ul. Ks. Piotra Skargi cieszą się z remontu. Przy tej ulicy znajduje się również Zespół Szkół Miejskich nr 4 oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, w którym na co dzień uczą się niepełnosprawne dzieci i młodzież. Teraz i dla nich dotychczas wyboista i trudna do pokonania droga do szkoły stała się prostsza i bardziej przyjazna.

UM Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rozsądek
rozsądek
2024 lat temu

:upset::upset: i wycieli jak widać na zdjęciach zdrowe piękne drzewa:upset::upset:

Zrozpaczony
Zrozpaczony
2024 lat temu

Hitler oszczędził te drzewa na tej starej
ulicy ale nie Kurowska

jasiu
jasiu
2024 lat temu

A daj sobie spokój z tymi drzewami i czytaj uważnie.Korzenie tych drzew wysadzały chodniki.Gdy Hitler je sadził były małe

babliblebobu
babliblebobu
2024 lat temu

zapraszam P.burmistrz na spacer po ul.Niegłowickiej[najlepiej po deszczu]moze i tu cos zmienimy

mieszkaniec ulicy
mieszkaniec ulicy
2024 lat temu

Beton, brak zieleni z której Jasło tak słynęło.:(

ixi
ixi
2024 lat temu

co wy z tymi drzewami? obsesje sa niezdrowe..Mozna tam przeciez postawic donice z krzewami i kwiatami!?:yes:

jasiu
jasiu
2024 lat temu

Nie przesadzaj,bo coraz więcej mieszkańców sadzi sobie iglaki

Wicedziałkowicz
Wicedziałkowicz
2024 lat temu

Wycieli mi śliwkę na działce, wbrew moim upodobaniom estetycznym, czy spodziewać się na wiosnę asfaltu zamiast trawy………..

Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x