MiastoWiadomości

Koniec procesu zabójców kobiety w Jaśle

Przed Sądem Okręgowym w Krośnie zakończył się dziś proces czterech młodych mężczyzn. Dwóch z nich odpowiadało za brutalne zabójstwo kobiety, a pozostali za pomoc w ukryciu jej zwłok. Dramat sprzed trzech lat, który wstrząsnął mieszkańcami Jasła, znajdzie sądowy finał w najbliższy poniedziałek. Wtedy poznamy wyroki w tej sprawie.

Wyrok w sprawie o zabójstwo nie zapadł (fot. archiwum)

Tomasz N. i Grzegorz S. odpowiadają za udział w zamordowaniu 25 marca 2008 roku Bronisławy R, 60 letniej mieszkanki Jasła. Zwłoki ukryli pod płytą nagrobka na cmentarzu wojennym w Warzycach. Obaj złożyli sprzeczne ze sobą zeznania. Nawzajem się obwiniali. Sąd przeanalizował nowe dane i zamknął proces. Prokurator zażądała kary dożywotniego więzienia dla Tomasza N. zaś dla Grzegorza S. 25 lat więzienia. Dla pozostałych oskarżonych – kary roku pozbawienia wolności. Surowszych wyroków zażądał pełnomocnik rodziny pokrzywdzonych i syn ofiary.

Obrońcy oskarżonych wnioskowali o nadzwyczajne złagodzenie kar. Ich zdaniem wersja przyjęta przez prokuraturę nie została w pełni udowodniona, a wątpliwości powinny świadczyć na korzyść oskarżonych. Tomasz N. przeprosił rodzinę zamordowanej i prosił o łagodny wymiar kary. Grzegorz S. również prosił o łagodny wymiar kary. Przyznał, że działał w strachu przed Tomaszem N. Ze względu na zawiłość sprawy sąd przełożył ogłoszenie wyroku na poniedziałek.

Marek Winiarski
TVP Rzeszów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sad niezawisly
sad niezawisly
2024 lat temu

Wyrok powinien być tylko jeden i Kazdy inny to farsa!

lol2
lol2
2024 lat temu

dajcie spokoj ja myslalam ze tu w koncu bd napisane kto jest winien jej smierci, z wyroku wynika ze Tomek bo dozywocie, a Grzesiek? 25 lat tak samo. za pomoc w zabojstwie czy pomoc w ukryciu ciala.. ludzie… to chore

jaślan
jaślan
2024 lat temu

Łagodny wymiar kary??? Wyrok powinien być jeden. Zarówno zabójcy i pomocnicy w ukryciu zwłok nie powinni już zobaczyć świata zewnętrznego.

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Jasło stolicą: wyzysku , bezrobocia i wykluczenia społecznego………

dragoness
dragoness
2024 lat temu

@ CHORE PAŃSTWO
Znam więcej takich stolic w Polsce.
Ad meritum: mamy chory kodeks karny, niestety.

mieszkaniec
mieszkaniec
2024 lat temu

Bez emocji należałoby niewiem komu zadać pytania: – czy w porze nocnej w Jaśle bezkarnie rządzą żywe demony,męty zbrodnicze? – czy w tą ostatnią dla śp.noc nikt w bloku /ach/nie słyszał wrzasków,bełkotów morderców ?, -czy w tą ostatnią dla śp.noc nikt w bloku/ach/nie słyszał wpierw wołania o opomoc,później jęków maltretowanego człowieka? -czy taka znieczulica bierze górę nad własnym i rodzin bezpieczeństwem? W dalszym ciągu o każdej porze w Jaśle w porze nocnej słychać wrzaski pijanych chuliganów.Często patrol policyjny interweniuje .Ale znowu nasuwa się szereg pytań: – jeśli potencjalnych morderców zgarną w porze nocnej z ulicy i to wielokrotnie ,by potem… Czytaj więcej »

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x