Wiadomości

Kontrowersje wokół studium zagospodarowania przestrzennego (tv)

Dużo emocji wzbudził podczas sesji projekt zmian studium zagospodarowania przestrzennego, w ramach którego m.in. planowano budowę mostu na Gądkach. Po czterech godzinach debaty, dwóch wnioskach o ściągniecie projektu z porządku obrad, decyzją radnych punkt ten został przeniesiony na nowe posiedzenie, które odbędzie się 10 grudnia.

Kontrowersji było sporo. Głównie odnosiły się one do obaw mieszkańców ulic Chopina, Sikorskiego, Szkolnej, Krasińskiego i Mickiewicza, przez  które ma  przebiegać ruch samochodowy i tranzytowy z kierunku Gorlic.

Podczas sesji burmistrz Pabian podkreślił, że nie jest prawdą, że ulice te posłużą za obwodnice a jedynie jest to sieć dróg wewnętrznych

Ta droga nie jest obwodnicą. Jest to owszem  droga o nazwie zbiorcza ale wcale nie ma ona charakteru obwodnicy. Jest opracowany plan zagospodarowania przestrzennego dla rejonu Mickiewicza i Chopina, gdzie wyraźnie jest zastrzeżenie, że rezerwa tych terenów pod drogę może być uruchomiona dopiero po wykonaniu drogi kategorii G, czyli obwodnicy północo-zachodniej – tłumaczył burmistrz Pabian.

To jednak nie uspakaja mieszkańców, którzy o planowanych zmianach dowiedzieli się w ubiegłym tygodniu i boją się, że pod ich oknami będą przejeżdżać ciężarówki.

Niebezpieczeństwem jest to, że może zostać wprowadzony ruch ciężki. I teraz proszę zauważyć, że pojawiła się nowa myśl, żeby zrobić pod Pektowinem parking dla tirów. To jest manipulacja. Po co ten parking jest potrzebny? A jeżeli faktycznie jest potrzebny to należy powiedzieć jasno społeczeństwu, że nie będzie włączenia z kierunku z Gądek w stronę ulicy Chopina i na teren miasta Jasła – mówił Marian Sobel, mieszkaniec ulicy Chopina.

Podobny argument jak mieszkańcy, wysuwają jasielscy przedsiębiorcy, którzy wprawdzie o pracach nad studium wiedzieli od półtora roku ale nikt nie chciał skorzystać z ich wiedzy na ten temat. Szczegóły co tak naprawdę znajduje się w studium poznali dopiero kilka dni przed sesją.

Jestem bardzo rozczarowany. Wiedzieliśmy, że zmiany studium są od półtora roku opracowywane, ale liczyliśmy jako przedsiębiorcy jasielscy, że będziemy mieć możliwość zaznajomienia się z nimi odpowiednio wcześniej. Niestety odbywało się to tak po cichu, że ja dowiedziałem się o tym tydzień temu. Nie mieliśmy czasu, aby sprawdzić co to studium tak na prawdę zawiera. Decydując o tak ważnych dla miasta sprawach trzeba wziąć pod uwagę głosy przedsiębiorców jasielskich. Niestety, żadnego spotkania władz miasta z samorządem gospodarczym Jasła nie było – mówi Mirosław Prucnal, właściciel MPM Jasło.

Zdziwiony takim postawieniem sprawy przez przedsiębiorców jest radny Henryk Rak

Państwo przedsiębiorcy wiedzieli, że zmiana planów następuje i teraz udają niewinne dzieciątka, które nic nie wiedzą, a prace trwają cały rok i mogli zgłaszać swoje uwagi, a teraz budzą się za pięć dwunasta i powstaje wielkie larum bo nas biją, troszeczkę to jest niepoważne – mówił Henryk Rak

Radny Rak potwierdza jednak, że żadnego spotkania z przedsiębiorcami w tej sprawie nie było.
 
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –
Czytaj więcej:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ixi
ixi
2024 lat temu

Panowie Sobel, Prucnal swoimi argumentami, wiedza, zdrowym rozsadkiem i szczeroscia OBNAZYLI niekompetencje, zacietrzewienie, niechlujstwo, kumoterstwo i bezdenna glupote Rady Miasta oraz Pani Burmistrz. Wypowiedz Raka jest smieszna i zalosna. Stary nawyk z komuny sie ponownie wynurzyl z szamba: betonowe "Wladza jest dla Ludu"! Panie Rak – masz Pan mandat i kredyt zaufania od panskich wyborcow! Nie oznacza to jednak ze masz pan monopol i mozesz pan robic co sie panu i panskim kolegom i kolezankom podoba. Jestecie urzednikami CZASOWO wybranymi, i jestescie ZOBOWIAZANI WOBEC MIESZKANCOW – to wasz obowiazekk, a nie KAPRYS. Metody typowo pisowskie – po cichu i na… Czytaj więcej »

ace
ace
2024 lat temu

inwestycje muszą być, tak było i jest, jestem za tą inwestycją.

ace
ace
2024 lat temu

właśnie przeczytałem , a to dobre jak burmistrz wyjaśnił że to NORMALNA DROGA a nie żadna obwodnica, jeszcze się nie spotkałem żeby mieszkańcy nie chcieli nowej, lepszej drogi do miasta.:)

Ja cie nie moge
Ja cie nie moge
2024 lat temu

Może nie wszyscy mają dostęp do Internetu, ale jasielscy przedsiębiorcy (na czele z Panem Prucnalem) na pewno mają. To, że jasielscy przedsiębiorcy nie zaglądają do BIP-ów to już nie wina władz. Nikt do sklepikarzy nie będzie leciał z każdym dokumentem. Był upubliczniony? Był! Więc zluzować kupcy, bo się ośmieszacie. Deptak nie, rondo nie, sklepy nie, "obwodnica" zachodnia nie, k**** zastanówcie się ludzie, bo nasze Jasło ziemia w końcu pochłonie…

Land
Land
2024 lat temu

Zobaczymy czy radni staną na wysokości zadnia i przegłosują projekt, czy ulegną kilku krzykaczom i odrzucą, bo wystraszą się o swoje diety.Pan Prucnal boi się, że ruch się zmniejszy przy jego MPMach,

Zobacz także
Close
Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x