Wiadomości

Kontrowersyjny film z burmistrz Jasła w tle

Będzie druga część kontrowersyjnego filmu Solidarni 2010 – zapowiedziała autorka Ewa Stankiewicz. W pierwszej części wśród wywiadowanych pojawiła się burmistrz Jasła Maria Kurowska.

Pierwsza część „Solidarnych 2010” została nakręcona po katastrofie z 10 kwietnia. Film jest zapisem wypowiedzi osób gromadzących się przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu a także napotkanych w Krakowie podczas pogrzebu pary prezydenckiej.

Materiał został wyemitowany przez TVP i wywołał spore kontrowersje. Zarzucano mu stronniczość i brak rzetelności. Zwłaszcza w kwestii krytyki rządu i samych pochlebnych opinii na temat Lecha Kaczyńskiego.

„Jasło go nie obrażało”

W pierwszej części filmu krótką wypowiedź udzieliła burmistrz Jasła Maria Kurowska, która z grupą jaślan wybrała się na pogrzeb prezydenta do Krakowa.

fot. TVP 1

Przyjechaliśmy dwoma autobusami. Trzeba mu było podziękować i przeprosić, chociaż Jasło go nie obrażało – mówiła w Krakowie Maria Kurowska.

Druga część mniej kontrowersyjna?

Po burzliwej dyskusji na temat pierwszej części, autorka zapowiada, że tym razem w filmie będzie więcej obrazów ukazujących emocje ludzkie a mniej rozmów. Film został nakręcony kiedy  10 maja członkowie „Ruchu 10 kwietnia” zgromadzili się przed Pałacem Prezydenckim, aby wspominać ofiary. Obraz ma zawierać również krytyczne wypowiedzi na temat Lecha Kaczyńskiego

kk
Jaslonet.pl

Ten artykuł powstał po informacji od państwa. Jeżeli chcesz żebyśmy zajęli jakąś sprawą pisz na kontakt@jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
46 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lord
Lord
2024 lat temu

Burmistrz Marysieńka serwuje pełną aprobatę dla partii PIS, o ile się nie mylę piastując urząd burmistrza powinna być apolityczna,na tablicach ogłoszeń UM kandydat Pisu był powieszony za szybką- jakim: kurna prawem!!!!:upset:

do Lord
do Lord
2024 lat temu

owszem, mylisz się

wyborca
wyborca
2024 lat temu

OBOWIĄZKOWE BADANIA DLA KANDYDATÓW NA POLITYKÓW I SAMORZĄDOWCÓW,ABY WSTYDU NIE PRZYNOSILI ZA SWE CZYNY OPOWIADALI.

bgt
bgt
2024 lat temu

ja jestem z Jasła, obrażałem tego, którego imienia nie wolno wymawiać

:d
:d
2024 lat temu

Smiech na sali ja to bym jej zdjecia nie zrobil bo bym sie o aparat bal co dopiero do filmu :d

jasiu
jasiu
2024 lat temu

Pamiętajcie aby w przyszłości wybierać dobrych fachowców,ale bezpartyjnych

klakaka
klakaka
2024 lat temu

Nasz Pani Burmistrz jest stronnicza? Niewiedzialam… a jednak..chociaz Pan Starosta z PO a ona za PISem… ech nigdy nie bedzie w tym kraju zgody! NIGDY!

kobieta
kobieta
2024 lat temu

Miastem musi rządzić człowiek z urodzony w Jaśle, żeby czuł potrzeby ludzi miasta.
W powiecie i z miasta i gmin.

aaa
aaa
2024 lat temu

jest i Kazek hahhahaha

Janek
Janek
2024 lat temu

Ja nie dostrzegam niczego gorszącego w tym,że Pani Burmistrz pozytywnie wypowiadała się na temat zmarłego tragicznie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.Po pierwsze jest demokracja,więc Bruksela nie wszystkim wraz z PO może kazać nie kochać L. Kaczyńskiego, a po drugie,lud za jakiś czas sam się przekona kto jest kim w tym kraju…Filmy zaś,i owszem ,można kręcić,pokazywać,ale nie z podświadomą zapowie dzią,że będzie to dzieło,które zniszczy p. Kurowską podczas wyborów jesiennych.A tak to niestety wygląda,co i smuci i śmieszy.Bądżmy wreszcie normalni!!!:no:

Micah Ali
Micah Ali
2024 lat temu

Kurowska – przestań występować w imieniu parti PiS po prostu przestań !

Stary
Stary
2024 lat temu

Kurowska została wybrana w demokratycznych wyborach. Reprezentuje tych mieszkańców Jasła, którzy są zwolennikami PiS-u,Kaczyńskich, Rydzyka, Radia Maryja i polityki uprawianej przez w/w. Kurowska na śmierć zapomniała o pozostałych mieszkańcach, którzy mają -zgodnie z art.54 Konstytucji – prawo do wolności poglądów i niekoniecznie muszą wielbić PiS. Precz z jakimkolwiek partyjniactwem w samorządach!!!!!!

xyz
xyz
2024 lat temu

ja tam nic złego w tym wystąpieniu nie widzę, przesadzacie jak zawsze

dioop
dioop
2024 lat temu

bo jaslonet jest antypisowski wiadomo od zawsze. Kurowsta nie jest najlepszym burmistrzem ,ale ten news przeszedl wszystko. Co złego ona powiedziala powiedzcie mi świetni newsmani fachowcy z jasla ? bo nie widze nic zlego w tej wypowiedzi mimo iz nie darze jej zadnym pozytywnym uczuciem

liberał
liberał
2024 lat temu

dioop, a powiedz mi w ktorej cześci artykułu Kurowska jest skrytykowana za swoją wypowiedz dla telewizji?
Obejrzałem cały film (można go znaleźć bez problemu na youtube) i czekam na drugą część, któa z godnie z zapowidziami ma pokazywać rownież negatywne wypowiedzi

ja
ja
2024 lat temu

a co złego było w wypowiedzi p. Burmistrz? bo ja nie widzę. Czepiacie się nie wiadomo juz nawet czego

Młoda
Młoda
2024 lat temu

:yes:Stary. Masz rację!!!

leszcz.pl
leszcz.pl
2024 lat temu

Jasło jest i będzie pisowskie.Słyszeliście tą wypowiedż? Paranoja z obsesją.:smilewinkgrin::no:

Do Młoda.
Do Młoda.
2024 lat temu

W młodych nadzieja. Pzdr. Stary

iza
iza
2024 lat temu

Kurowska nadaje sie na burmistrza tak jak Billaden na papieża

jasiu
jasiu
2024 lat temu

Chodzi o to aby przyszły burmistrz miasta nie utożsamiał się z żadną partią.Już teraz powinna być tworzona lista fachowców, bezpartyjnych kandydatów.

POlak
POlak
2024 lat temu

No i znowu lans !!! wszak wybory niebawem ! Kazek ciebe wszędzie pełno.:smilewinkgrin:

ixi
ixi
2024 lat temu

to jest SKANDAL zebya ruda kita robila jeszcze raz POSMIEWISKO Z MIASTA! To jest szczyt beszczelnosci, na ktorym PiSokomuna dominuje!:mad:
..a dla tych co nie widza w tym " nic zlego"..PiS TO OGROMNE ZLO! SZKODA ZE TEGO NIEKTORZY NIE WIDZA, WIDAC KLAPKI NA OCZACH, BRAK WLASNEJ OPINII I PROPAGANDA robia swoje
PROTESTUJMY PRZED UM ZEBY ODESZLA-RAZ NA ZAWSZE TAM GDZIE JEJ MIEJSCE, SMIETNIK POLITYCZNY!:yes::yes:

ixi
ixi
2024 lat temu

POLITYK powinien szanowac i dbac o WSZYSTKICH a nie tylko tym ktorzy mu klapia i wlaza w tylek..

michał
michał
2024 lat temu

Do jasia.Słusznie,ale proponuję aby na tej liście nie było nauczycieli i lekarzy

sporadyczny czytelnik Nowin
sporadyczny czytelnik Nowin
2024 lat temu

Przeczytajcie krótki artykuł z Nowin /magazyn piątek,sobota,6-8 sierpnia/ str 11 Plęsawisko- Okrakiem na krzyżu.Tam jest napisana cała prawda,uczciwie i bez nienawiści.

Ronin
Ronin
2024 lat temu

NIE MA NA NIC DOBREJ RADY KIEDY JASŁEM RZĄDZI BABA !!!!!!!!!!!!!

Hesta
Hesta
2024 lat temu

Dlaczego uważacie, że to wstyd? Każdy ma prawo do wypowiadania swojego zdania, a p. Kurowska to właśnie zrobiła. Wielu Jaślan miało bardzo dobre zdanie o zmarłym prezydencie dlatego całkowicie utożsamiam się z jej wypowiedzią w tym filmie. Wstyd mi za was rodacy 🙂

lektura
lektura
2024 lat temu

Polecam przeczytanie z refleksją fragmentu Pisma : Mateusz 7,21: Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie! … itd. Wiara jest sprawą zbyt intymną i osobistą by wykorzystywać ją dla celów politycznych. Ludzi głośnych i krzykliwych należy unikać. Dzwon jest głośny bo pusty. Można wielkim krzykiem głosić i manifestować swoją wiarę i jednocześnie propagować alkoholizm w sierpniu- miesiącu trzeźwości-patrz Dni Wina-. Stare powiedzenie mówi, że nadgorliwość jest gorsza od sabotażu. Polecam to uwadze w roku wyborczym.

Ronin
Ronin
2024 lat temu

Hmm dywagacje – prezydent nie zasłużył na Wawel bo nic nie zrobił chwalbnego jak Piłsudzki czy Kazimierz Wielki czy inni znakomici rezydenci krypty pod katedrą – co do wypowiedzi Pani Kurowskiej to ma prawo do własnego zdania i nie możemy ją za to krytykować ale z drugiej strony patrząc czyto nie aby kolejna zagrywka przed wyborami i budowanie sobie wizerunku na cały świat – my mamy prawo do osondu i do krytyki – ja uważam że Pani Burmistrz pojechał na pogrzeb wyraziął sie jako Jasło choć ja nie kochałem Kaczyńskiego i nie podobało mi się że ktoś za mnie powiedział… Czytaj więcej »

podaj dalej
podaj dalej
2024 lat temu

Niech będzie pochwalony Jarosław Kaczyński!
Pomódlmy się razem.
Wierzę w Jarosława wszechmogącego, gwaranta ładu i porządku polskiego,
I w Partię Prawo i Sprawiedliwość, wytwór Jego jedynego, wodza naszego,
który się stał mężem narodu polskiego,
którego brat umęczon pod Smoleńskim lasem, zginął,
nową wiarę nam wyznaczając,
wziął udział w kampani, obcym siłom przeciwstawien,
poległ i przegrał, dowód męstwa dając,
o prawdę walczący, przez układy niszczony,
przyjdzie sądzić żywych i umarłych,
a władzy jego nie będzie końca.

pisoć
pisoć
2024 lat temu

Brawa Brawa jasło to nie warszawa

Anna
Anna
2024 lat temu

Zgadzam się,że burmistrz,a także rada miasta powinni być bezpartyjni!!! Politycznych karłów,łowców etatów należy przy okazji wyborów wyciąć w pień.Postawić na samorządowców,ludzi z wiedzą praktyczną dla miasta,a nie pociotków,lizusów i dewiatów.Oby się stało!!! A filmy ,niech kręci kto chce,jak za własną kasę?????:(

To tylko promocja
To tylko promocja
2024 lat temu

Swoją wiekopomną kwestię p. Burmistrz powinna była wygłosić siedząc pod wiadomym dębem i mocząc strudzone pielgrzymkami i wycieczkami nogi w misce wody z uratowanego Bałtyku.
Taka okazja stracona:no:

gbur
gbur
2024 lat temu

Samozwańczy "wodzuś Jaruś" swoimi ostatnimi wypowiedziami i głupawo-bałamutnym zachowaniem marginalizuje i wypycha PiS-iorów poza polską scenę polityczną. Nie przeszkadzajmy tylko, a partyjka antydemokratycznych nieudaczników nienawistnych Polakom i Polsce, żądnych dyktatorskiej władzy bez ograniczeń, sczeźnie cichutko wraz z członkami na śmietniku historii.
TAK JEJ DOPOMÓŻ BÓG !!!!!!!!!!!!!!!!!

Jarek K.
Jarek K.
2024 lat temu

To się gburze przeliczysz a wtedy ciebie dopadniemy bo mamy namiary!

sda
sda
2024 lat temu

ale sensacje wyszukali !!!! pseudo portal informacyjny _

Do Hesta
Do Hesta
2024 lat temu

A czemuż to wstydzisz się za jaslan? Że ośmielają się mieć poglądy inne od twoich? Że mają oczy szeroko otwarte, myślą samodzielnie i nie ulegają propagandzie głoszonej z ambon?

zuzia
zuzia
2024 lat temu

Gbur, ronin , ixi – czyli jasielska PO w komplecie. Cecha wspólna ww. – operowanie językiem miłości w praktyce :smilewinkgrin:

Dyzio
Dyzio
2024 lat temu

W którym miejscu ten film jest kontrowersyjny??Co opłacane przydupasy Górczykowi się nie podoba?Jak był w PISie to mu się Kaczor podobał a teraz już nie!!

ONA
ONA
2024 lat temu

DO Dyzio;Wsprawie Gorczyka to strzal w 10 !!!wiem o tym z tamtych czasow .Jestem za filmem i czekam niecierpliwie na dalszy ciag .CI z podwojnym widzeniem na swoja korzysc beda zakladac okulary patrzac na wyniki wyborczePANI BURMISTRZ .

herbowy
herbowy
2024 lat temu

JASLANIE jestescie podli platformusy nieokszesane nie potraficie nic zrobic brawo PANI MARIO

ixi
ixi
2024 lat temu

mylisz sie droga zuzanno od Rydzyka..mam gdzies PO! mam gdzies SLD i inne szemrane partyjki ktorym zalezy tylko i wylacznie na wlasnym interesie i nachapaniu ile sie da! ale najbardziej BRZYDZE SIE HIPOKRYZJA I SACZENIEM JADU PRZEZ KLAKIEROW PiS ..

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

ixi – ty się brzydzisz hipokryzją? To sobie przeczytaj expose Donaldiusza Tuska i porównaj z reczywistością 😀

pixi
pixi
2024 lat temu

Do ixi -z tym jadem wyskoczyles jak Niesiolowski .Co za zalosny komentarz..

kpina z pojaslowcow
kpina z pojaslowcow
2024 lat temu

pozdrawiam was palikoty jasielskie Platformiaste zlozcie tez hold jedynemu niepowtazalnemu bajkopisarzowi Tuskowi i jego okazowi hodowlanemu Palikotowi ,niech zyja agenci Gazety Wyborczej z Jasla ,podziekujcie za to ze mieli was w tylku w czasie powodzi.szowinisci z Jasla to wlasnie PO zniszczy wam Gamrat jak stocznie juz niedlugo wypendza was na zielona trawke.

Zobacz także
Close
Back to top button
46
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x