r e k l a m a
Wiadomości

Królowa jest tylko jedna!

Nie oczekiwała tak wysokiego poparcia. Mimo to Alicja Zając zdobyła  blisko 270 tys. głosów w okręgu krośnieńsko – przemyskim, co „przebiło” wyniki niektórych kandydatów na prezydenta na Podkarpaciu, uważanym za bastion PiS.

Jest to większa ilość głosów, niż kandydat Bronisław Komorowski zdobył w wyborach prezydenckich – mówił na konferencji prasowej, wicestarosta Witold Lechowski.  

Liczba głosów oddanych na Alicję Zając jest niemal sześciokrotnie większa niż poparcie udzielone w wyborach uzupełniających do Senatu w 2007 Stanisławowi Zającowi, który wówczas zdobył – 40 993 głosy.

Myślę, że wiele osób jest zaskoczonych aż tak dużym wynikiem. Nigdy chyba w dotychczasowej historii wyborów do Senatu w naszym okręgu nie było tak dużej liczby głosujących, mimo że niektórzy mówią, że był tylko jeden kandydat – mówiła dziś Alicja Zając.

Wynik wyborczy mógł  być wyższy, ponieważ głosów nieważnych na kandydatkę PiS oddano – 60 992.

Co było przyczyną prawie 61 tys. głosów nieważnych?

Niektórzy nie lubią oddawać głosu na osobę jedyną na liście, czasem chcą mieć wybór. Być może ktoś mnie nie znał i nie lubi oddawać głosu na osoby nieznane. Trzeba byłoby zapytać każdego z tych wyborców osobno – odpowiadała Alicja Zając.

Dodała też, że pojawiły się sugestie w stosunku do wyborców ze strony niektórych przewodniczących komisji, aby nie glosować na kandydata, którego się nie zna.  

Złożony był nawet protest ze strony Prawa i Sprawiedliwości, że członkowie komisji wyborczych pytali głosujących czy znają kandydata do Senatu, jeżeli nie znają to nie muszą głosować – mówiła Alicja Zając.  

Alicja Zając pełni funkcję przewodniczącej Rady Powiatu Jasielskiego. Po zaprzysiężeniu na senatora (2 lipca) jej miejsce w powiecie zastąpi radna Anna Nigborowicz (PiS).

Tradycją w powiecie jasielskim jest , że to stanowisko zajmują kobiety, więc dla uporządkowania spraw i dlatego, żeby było ładnie, będzie zgłaszana kobieta. Pani Ania jest długoletnią radną, była wiceprzewodniczącą rady – podkreśla Zając.  

W senacie Alicja Zając – co podkreśliła dzisiaj – na pewno nie będzie zasiadać w komisji obrony narodowej, jednak o wyborze komisji, w których będzie pracować dopiero zadecyduje. Senator dodała, że będzie nadal też pracować dla Jasła.    

Zawsze mówiłam, że słowa „Roty” są dla mnie bardzo bliskie: „nie rzucim ziemi skąd nasz ród”. Mój ród pochodzi z niedalekiego Liwocza zarówno ze strony mamy jak i ojca. Ja tutaj dla tych stron pracuję i dalej będę pracować – mówiła Alicja Zając.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
46 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
TTT
TTT
2024 lat temu

Co Wy nie powiecie, tyle głosów? Mając jednego kandydata do "wyboru". Ojoj, szaleństwo, jak jej się to udało?

Gratulacje
Gratulacje
2024 lat temu

I najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności i sukcesów w pracy senatorskiej. Jest to z pewnością początek pięknej kariery politycznej. Dla zawistników i padalców: poparcie tej kandydatury to setki tysięcy głosów – kilku zawistników to krosta na zdrowym ciele społeczeństwa lub pryszcz na tyłku.

PO CO TE KOSZTY
PO CO TE KOSZTY
2024 lat temu

Sama mogła ręcznie wypisać jedną kartkę, wrzucić do jakiejś puszki po konserwach i byłoby to samo. A tu komisje, liczenie, wydruki … tyle czasu zmarnowanego, pieniędzy!

Wiesiek Gucwa
Wiesiek Gucwa
2024 lat temu

Alicja,
Serdeczne gratulacje,zyczymy duzo sil oraz samych sukcesow
Wiesiek Gucwa z USA

NIE DLA PIS
NIE DLA PIS
2024 lat temu

królowa?????Już świętą została?Nie mam nic do pani Zając ale jak ktoś robi taki tytuł artykułu to wybaczcie.

bgt
bgt
2024 lat temu

z Liwocza buhaha

xx
xx
2024 lat temu

PRZYCZYNĄ GŁOSÓW NIE WAŻNYCH NIE BYŁO NA PEWNO BRAK UMIEJĘTNOŚCI POSTAWIENIA " KŻYŻYKA " TYLKO SPRZECIW PRZECIWKO TRAKTOWANIU WYBORCÓW JAK STADA BARANÓW !! A ILE DOSTAŁ KONTKANDYDAT PANI ZAJĄCOWEJ ???? PODOBNO NIE DOSTAŁ ANI JEDNEGO GŁOSU !!!{ HA ,HA} MUSI BYC Z NIEGO " STRASZNY NIEUDACZNIK " NO I CHYBA NIE BYŁ Z P I Su !!:lol:

Jaślanie
Jaślanie
2024 lat temu

KRÓLOWA JEST TYLKO JEDNA,to WSTYD I ŻENADA
DAĆ TAKI TYTUŁ…………. ,pewnie ktoś pomylił zdjęcia,bo jak do tej pory,to w kraju mamy tylko jedną KRÓLOWĄ-DODĘ,p.Alicjo może pani spodziewać się procesu od Dody.Cóż za dziwne pytanie-dlaczego było nieważnych głosów 60.992,zapytać proszę dzieci z przedszkoli,one sa mądrzejsze od tych co zadają to pytanie.Takim wynikiem można szczycić się w Korei Północnej, Wenezueli,w krajach trzeciego świata.Słowa ROTY
to rzecz ŚWIĘTA i proszę nie "szargać" nim.

Kobieta
Kobieta
2024 lat temu

Wstydu Pani nie ma – taka katoliczka PIS a nie uszanuje czasu żałoby po ukochanym mężu.

lupus
lupus
2024 lat temu

To proste w Ciemnogrodzie wszystko jest możliwe ,pani senator wskaże osobę na jej miejsce np ; Karolcię kuzynkę spod liwocza która w kole gospodyń wiejskich najlepsze placki piecze i ciemnogród zagłosuje :yes::yes:

PO.
PO.
2024 lat temu

PODZIĘKOWANIA DLA KREMPNEJ ZA GŁOSY DLA PANA KOMOROWSKIEGO I ZA TO ZE NIE DALIŚCIE SIĘ OMAMIĆ PROSIMY O WIĘCEJ W DRUGIEJ TURZE.SERDECZNE POZDROWIENIA.

Mateusz
Mateusz
2024 lat temu

Głos nieważny jedyny sensowny sposób na wyrażenie swojego protestu. W niektórych krajach głosy nieważne brane są pod uwagę w statystykach wyborczych. tu było to niespełna 20% dużo? mało?

Lord
Lord
2024 lat temu

Lista wyborcza do Senatu zawierała jedno nazwisko; kandydatka potrzebowała tylko jeden głos,a teraz pisiory robią sobie kampanie ile to głosów nie zdobyli żenada!!! to tylko w naszym ciemnogrodzie możliwe!!! ZABRAĆ ZAPAŁKI, bo przez 5 lat będzie tylko gorzej!:no:

olo
olo
2024 lat temu

Co wy pierniczycie zdjecie dobre, a tytul adekwatny

wujek dobra rada
wujek dobra rada
2024 lat temu

Wiesiek,jak siedzisz sobie w tym USA to się nie mieszaj do spraw w kraju.No

antyPISIOR
antyPISIOR
2024 lat temu

moze autorowi chodzilo o Krowa….

KIK
KIK
2024 lat temu

WSTYD I HAŃBA! CO TO ZA WYBÓR ? MAJĄC TYLKO JEDNEGO KANDYDATA ?

DNA
DNA
2024 lat temu

A po Alicji przyjdzie czas dziedziczenia władzy (czyli dzieci) jeśli takowe posiada

pan kleks
pan kleks
2024 lat temu

haha jaka to królowa no chyba za królowa z domu starców :lol:gdzie oni tam maja załobe dalej byle do celu do władzy i złobu:uhoh:

GOD SAVE THE QUEEN
GOD SAVE THE QUEEN
2024 lat temu

Krolowa jest tylko jedna..ELZBIETA II:lol:

zdezorientowany
zdezorientowany
2024 lat temu

ale przepraszam, więcej głosów na nią niż na Komorowskiego, hello?! była jedna…. sześciokrotnie więcej poparcia niż dla Pana Stanisława kolejne hello?! Były to wybory połączone z prezydenckimi dlatego taka frekwencja, dlatego taki wynik, a poza tym była sama… W końcu nie aż tak wielu ludzi wrzucało puste karty, więc czym tu się podniecać, wystopujmy…!

niezależni
niezależni
2024 lat temu

…chyba królowa szczurów,to pasuje….
Wstyd pani senator,panu Staszkowi to napewno by się nie podobało,to był człowiek,który znała sie na polityce,a pani ma aspiracje nie byle jakie.Nie łaska mieszkać w hotelu poselskim jak inni posłowie i senatorowie,pani trzeba szukać mieszkania
w Warszawie???prawo i sprawiedliwośc,coś tu nie pasuje….

dragoness
dragoness
2024 lat temu

O, błagam! A gdzie obiektywizm dziennikarski? Tytuł godny brukowca! A przyczyną tak dużej ilości nieważnych głosów był protest przeciwko gwałceniu podstawowych zasad demokracji! Minęły czasy głosowania bez skreśleń na jedynie słusznego kandydata.

PUMA
PUMA
2024 lat temu

To żenujące! Pani Alicjo,nie wstyd Pani? Ja też oddałam nieważny głos na Panią.Skreśliłam całą kartkę.A jak inaczej mogłam wyrazić swój protest?

jasło i okolice
jasło i okolice
2024 lat temu

270 tyś głosów oczywiście jak jest jeden kandydat na liście i każdy bierze z musu karte zeby "WYBRAĆ" az jednego kandydata to tu jest czym sie szczycić! Pozatym zobaczymy co bedzie jak bedzie konkurencjana liście ile pani Zając nazbiera tych głosów, bo takie wybory na senatora były kpiną i zmowa partii!!!

Pawel
Pawel
2024 lat temu

WSTYD I HANBA…PISowskie ustawianie władzy zbliza sie konca.

dr. house
dr. house
2024 lat temu

Skąd tyle głosów już tłumacze.
Większość osób widząc jedno nazwisko i nie mając wyboru głosowania zaznaczała krzyżyk.
Gdyż nie wiedzieli że jak oddadzą pusta karte to głos jest nieważny. Natomiast jakby wiedzieli to by poparcia była Duzo, duzo mniej.
A Głosy nieważne to protest przeciwko wyborom w których z góry znamy wynik. Ludzie wystarczyłby tej Pani glosy jej dzieci i by wygrała.
Wszyscy wiedzą ze to stanowisko się jej nie należy. Wiemy też ze wystarczyłby tylko jeden kontrkandydat i przegrałaby.
Taka jest Prawda.

leon
leon
2024 lat temu

co w tym dziwnego jak tylko ona kandydowała, ja tą kartkę do głosowania wyrzucilem do kosza

łowca zapasionych loch
łowca zapasionych loch
2024 lat temu

Żenada!!!!!!!!!

kolojajestem
kolojajestem
2024 lat temu

Widzę, że Jaślanie całkiem na głowę upadli oddając głos na A.Z. Nawet za Socjalizmu tak nie było, żeby do wyborów wystawiać tylko jednego kandydata!!! Ale w Polsce wszystko możliwe dwóch braci na najwyższych stanowiskach w Państwie to czemu nie pseudodemokratyczne wybory uzupełniające do Senatu gdzie mamy jednego kandydata. Po prostu kpina i hipokryzja.

ja
ja
2024 lat temu

No królowa jest tylko jedna, a jest nią Królowa Elżbieta ;]

Sparrow
Sparrow
2024 lat temu

Piękna, Inteligentna, Zadbana, Dobra, Altruistka. Moja królowa!

ręce opadają
ręce opadają
2024 lat temu

nie bastion pis tylko popier… kaczo-ciemnogród

jejku
jejku
2024 lat temu

ja bym chciał żeby nie kojarzono tej hieny cmentarnej z naszym regionem jak cały pis po trupach do celu boże zlituj się nad nią bo pieniądze ją zaślepiły

wk.......wiony
wk.......wiony
2024 lat temu

jak by wystartowała krowa to też by wygrała w takim wypadku jest się z czego cieszyć chyba z kasy jaką się dostanie

Jaslo
Jaslo
2024 lat temu

do wk…wiony SŁUSZNe STWIERDZENIE TYLKO CZŁOWIEK OGRANICZONY MOŻE CIESZYĆ SIĘ Z TAKIEGO WYNIKU.Krowa RÓWNIEŻ BY WYGRAŁA,GDYBY WYSTARTOWAŁA,BO NIE BYŁO INNEGO KANDYDATA.INNE PARTIE CELOWO NIE WYSTAWIŁY SWOICH KANDYDATÓW Z UWAGI NA TO,ŻE PAN STANISŁAW ZAJĄC BYŁ Z PISU I USZANOWALI TO.A pani Zając to PRZECIEŻ OSOBA "WYKSZTAŁCONA",OSOBA "DBAJĄCA O DOBROA MIASTA,JAŚLAN I POLSKI…"TO TYLKO OBIETNICE .NAJLEPSZYM DOWODEM JEST TO,ŻE JUŻ dla p.senator szuka się mieszkania w WARSZAWIE,DLACZEGO NIE MOŻE MIESZKAĆ W HOTELU POSELSKIM JAK INNI POSŁOWIE I SENATOROWIE,GDZIE TU HASŁO PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ???COS TU NIE PASUJE DO UCYCIWOCI,ONA TYLKO MYŚLI JAK ZAŁATWIĆ, SWOJE SPRAWY I SPRAWY RODZINY,A NIE BĘDZIE MYŚLAŁA O… Czytaj więcej »

byly kaslanin
byly kaslanin
2024 lat temu

Paranoja!!!! Jakie to wybory jak jeden kandytat(ka)??? Jak mozna do czegos takie dopuscic. Maz nie zyje od dwoch miesiecy a tu juz … wielka pani senator. A jakies kwalifikacje?? Czy to jest jakas monarchia?? Kto jest nastepny w kolejce do fotela senatora – czyzby dzieci panstwa Zajacow? Ja rozumie ze Pan Zajac zginal tragiczne ale to jeszcze nie jest powod zeby zona automatycznie zostawala senatorem. "Liczba głosów oddanych na Alicję Zając jest niemal sześciokrotnie większa …." przeciez to jest chore!!!!! Jak mozna na kogos glosowas jak sie go wogole nie zna i nie wie co ten ktos rerprezentuje. Zadnej kompani… Czytaj więcej »

do ograniczonych
do ograniczonych
2024 lat temu

Jeżeli nie trafiają do was inne argumenty to na chłopski rozum: chyba lepiej, że by Jasło miało senatora niż go nie miało. To nawet krowa zrozumie.:o

chłop katolik
chłop katolik
2024 lat temu

PYTAM PO CO WYBORY JEŚLI JEST ZNANY WYNIK ???NIE LEPIEJ TE KASE BYŁO DAĆ NA POWODZIAN ???

zwierzaki
zwierzaki
2024 lat temu

….krowa też może być senatorem,ale krowa tylko"żre"
nie myśli,nawet jeśli wyrządzi szkodę sąsiadowi,to ma to gdzieś….żre i koniec,nic ją to nie obchodzi..żre,aby sie najeść…

pan kleks
pan kleks
2024 lat temu

wybrac ją na miss Jasła :lol::lol::lol:

kundlizm
kundlizm
2024 lat temu

"kundlizm", czyli wg. definicji Wańkowicza "bezinteresowna zawiść" Była, jest i będzie obecna w naszym życiu publicznym i nie tylko w Jaśle. Do kundli przepełnionych jadem i bezinteresowną zawiścią skierowac można proste pytanie: Czy lepiej dla Jasła żeby jego mieszkaniec był senatorem, czy miasto skorzysta bardziej jeżeli senatorem będzie osoba np. z Krosna. Odpowiedź dla osoby o przeciętnej inteligencji jest prosta. Skażonych kundlizmem nic nie przekona.

lolek
lolek
2024 lat temu

lechowski nie spij jak ci zdjecie robia

Do Sparrow
Do Sparrow
2024 lat temu

Humanistyczny, Ujmujący, Jedyny – wyznawca kundlizmu wg definicji powyżej.

Don
Don
2024 lat temu

Jestem związany z PO, ale nie wystawienie kontrkandydata uważam za kpiny z demokracji i z wyborców. To nic innego, jak głosowanie na listę Frontu Jedności Narodu za komuchów, czyli polskie pier….. homo sovieticus! Ciekawe kiedy naród weźmie wreszcie za pysk polityków, bez względu na ich niby poglądy. Oni wszyscy to szmaciarze i nieudacznicy, którzy nic nie potrafią zrobić w życiu i pchają się do łatwego korytka. A te ich wszystkie hasła to można im wsadzić do tyłka! Wstydzę się, że żyję w takim głupim kraju, a w szczególności, że żyję na Podkarpaciu, które tak licznie głosowało na takiego faceta jak… Czytaj więcej »

Jasło
Jasło
2024 lat temu

do kundlizm
…jak jest dobry senator,to czy ona będzie z Jasła,czy z Krosna to będzie walczył i zabiegał o cały region podkarpacia/dlatego,że senatora wybiera się z okręgu krosnieńsko-przemyskiego/i powinien reprezentować i dbać o cały region.
kundlizm wedłóg Ciebie p.Zając
ma dbać tylko o Jasło,a co mają powiedzieć mieszkńcy z Krosna i powiatów,oraz z Przemyśla i powiatów.

Back to top button
46
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x