r e k l a m a
Wiadomości

Kryta pływalnia to techniczny bubel?

Zerwana konstrukcja sufitu podwieszanego w miejscu gdzie znajduje się szatnia, to widok jaki ukazał się oczom inspektora budowlanego Kazimierza Stala, który odwiedził dziś jasielską pływalnię.

Kazimierz Stal, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego

Po zapoznaniu się z miejscem katastrofy inspektor proszony przez dziennikarzy o krótki komentarz na temat ewentualnego zagrożenia uciął krótko –  Ja nie umiem tego ocenić. Tym zajmuje się rzeczoznawca, którego musi powołać właściciel.

Bardziej rozmowny był p.o. dyrektora MOSiR Tadeusz Baniak, który mówił, że to cud, że nie doszło do tragedii, bo w chwili katastrofy na terenie basenu przebywali ludzie.  Do wypadku doszło ok. godziny 16.00. Po tym zdarzeniu basen został zamknięty.

Jak się przekonaliśmy, konstrukcja sufitu grozi dalszym zawaleniem.

Tadeusz Baniak potwierdza, że to kolejna i  najgroźniejsza usterka do jakiej doszło na ternie obiektu.

Tadeusz Baniak, p.o. dyrektora MOSiR w Jaśle

To obecne zdarzenie jest najgroźniejszym jak do tej pory. Wcześniej zdarzyły się  przecieki  głównej konstrukcji dachowej nad niecką basenową, było oberwanie elementu tynku, zalanie maszynowni spowodowane wodą podskórną – wymienia usterki Tadeusz Baniak.

Tuż przed zawaleniem się sufitu, z soboty na niedzielę na basenie doszło do zalania kotłowni.

Baniak ucina spekulacje, że to warunki naturalne przyczyniły się do katastrofy i podkreśla, że wina może leżeć po stronie człowieka.

Pozostała część sufitu jest widocznie naruszona i również grozi zawaleniem

Nie trzeba być fachowcem żeby to wykluczyć, natomiast nie mogę powiedzieć z jakich przyczyn to nastąpiło, bo oceni to nadzór budowlany i biegli. Uważam jednak, że musiało być jakieś niedopatrzenie przy konstrukcji tego sufitu, skoro tak lekka konstrukcja odpadła – mówi Baniak.  

Podobne zdanie jak p.o. dyrektora Tadeusz Baniak ma była radna Bogusława Wójcik, która potwierdza, że basen został przeinwestowany a podejmowane decyzje miały charakter polityczny.

Bogusława Wójcik, była radna UMJ

Basen nie był chlubą miasta ale poprzedniego burmistrza. Uważam, że ten basen to od początku był niewypał, było wiele wad i usterek i od początku ten basen był zrobiony nie jak potrzeba. – nie kryje oburzenia Bogusława Wójcik.

Najbardziej zawiedzeni zamknięciem kąpieliska są najmłodsi.

Stanisława Rozsłon

Przyjechaliśmy tutaj z wnuczkiem z Warszawy, chcieliśmy skorzystać z basenu ale okazuje się, że basen jest nieczynny – mówi Stanisława Rozsłon.

Tutaj się nauczyłem pływać. Bardzo piękne chwile tutaj przeżyłem. Teraz można popływać na otwartym albo iść nad rzekę – mówi Piotr Klus.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Weronisia
Weronisia
2023 lat temu

To dla mnie też przykre:upset: , ale przynajmniej nie było ofiar:).Byłam tam w niedzielę ostatnio:):).

Spoko
Spoko
2023 lat temu

P.o.Dyrektora i była Radna pielęgniarka z zawodu, wypowiadają się, że to wina człowieka, w domyśle byłego burmistrza, zapewne podkradł się on w nocy i wymienił solidne zakotwienia na plastikowe kołeczki nie mogąc znieść tego że basenem, jego dumą, zarządza inna ekipa. Spoko, jak widać z komentarzy tych dwóch osób, kryta pływalnia w Jaśle będzie ostatnią, dużą inwestycją wybudowaną w tym mieście. Niewypał to wypowiedź P. Wójcik.:o Decyzja o budowie miała charakter polityczny -ha, ha ha! Żenada i kompromitacja- dwa w jednym:lol:!

goral
goral
2023 lat temu

to ze to bubel chyba wszyscy wiedzieli od poczatku i to bardzo drogi

xs
xs
2023 lat temu

z warszawy przyjechała? chyba nie specjalnie na basem:D:D

m
m
2023 lat temu

ejjj no jakm to tak?
kiedy to naprawią i otworzą basen>?

znający nieco budownictwo
znający nieco budownictwo
2023 lat temu

Ależ fachowcy się wypowiadają! Pan Baniak- znawca od wszystkiegi i Pani Bogusława- myślę, że wyborcy dobrze wiedzieli dlaczego niektórym podziękowali za ich rządzenie gdy byli radnymi. Zapytam a co Pani zrobiła będąc radną oraz wtedy gdy budowano i oddawano basen, bo to że Pani klaskała to wszystkim wiadomo. Pan Baniak – zalało kotłownię, zapytam czy Pan Dyrektor nie wie czy udaje, że nie wie o fakcie, że wiele piwnic budynków a nawet drogi były w Jaśle pozalewane. Fachowiec z Nadzoru Budowlanego nie może określić a niefachowcy się wypowiadają ŻENADA. A zapytam Panie Dyrektorze zgodnie z prawem budowlanym obowiązuja coroczne i… Czytaj więcej »

jaślanin
jaślanin
2023 lat temu

Spoko: P.o. dyrektora i radna pielęgniarka niczego nie wymyślili, tylko powtórzyli to co jest od dawna tzw. publiczną tajemnicą. Nikt niczego nie wymieniał – po prostu spartaczono robotę bo potrzebny był pośpiech by pan burmistrz przed wyborami mógł przeciąć wstęgę
i zamoczyć swoje klejnoty w basenie. Jak dawniej na 1 Maja czy 22 Lipca. P.S. A czy b. burmistrz podał Baniaka do sądu za tą wyborczą ulotkę?

szybko
szybko
2023 lat temu

szybko budować to nie znaczy ze musi być źle,odpowiada wykonawca i nadzór za buble a chwał buristrzowi że sprawie przeprowadził inwestycje .Jak lekarz spieszy operacje to nie wina pacjenta tak samo inwestora nie obwiniajcie za partactwo budowlańców .a co do wstęgi to nie zapominaj o marszałku Zającu i Rzońcy ,starostach i prawie wszystkich JAŚLANANINACH jaślanie bo to oni tam moczą w basenie klejnoty czy co kto tam chce i ich dzieci i …

.
.
2023 lat temu

Basen jest i będzie OK. Buble to się wypowiadały.

Pablo
Pablo
2023 lat temu

Teraz już wiem dlaczego ludzie nie zagłosowali w ostatnich wyborach na panią Bogusławę. Ta pani jest przecież pielęgniarką, więc z taką pewnością może wypowiadać się o robieniu zastrzyków a nie o sprawach budowlanych.

niech wiedzą : Dul
niech wiedzą : Dul
2023 lat temu

Taa biedne dzieci "Tutaj się nauczyłem pływać. Bardzo piękne chwile tutaj przeżyłem" -żenada:lol: ja tam nigdy nie przepadałam za Jasielskim basenem, w Gorlicach lepszy B)

Back to top button
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x