r e k l a m a
Wiadomości

Kryzys w Pektowinie, to już spór polityczny (HDtv)

Sytuacja w Pektowinie zmienia się jak w kalejdoskopie. Do piątku, związki zawodowe były w sporze zbiorowym z zarządem firmy. Po wypowiedzi Ministra Grada możemy mówić już o sporze politycznym.

Zapowiedziany na dziś 45 min. strajk ostrzegawczy miał więc charakter symboliczny. Zarząd Pektowinu, którego bezpośrednim przełożonym jest Ministerstwo Skarbu Państwa, nie może bowiem negocjować ze związkowcami.

W takiej sytuacji związkowcy wystosowali pisemne zaproszenie do ministra Grada o przybycie do zakładu. Podczas spotkania pracownicy mieliby okazję rzetelnie przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie.

Związkowcy planują też zwrócić się o pomoc do partii politycznych.

Więcej o bieżącej sytuacji w Pektowinie w materiale wideo.


Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
okopracownik TUR-uiximieszkaniecpracownik nr 2 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pracownik
Gość
pracownik

Minister z PO a jak " wiadomo " Podkarpacie to { podobno } " bastion pisu " – Kara musi byc !.tyle tylko ,że i PO i PIS mają Podkarpacie w du…e ! i nic ich to nie obchodzi jak ludzie tu żyją i za jakie grosze żyją !! . Przypominają sobie o podkarpaciu przy walce o KORYTO !! Tak zawsze było i na pweno i tym razem nie jest inaczej -bo niby czego ma byc ? .Przecież to ,ani górnicy ,ani stoczniowcy -Nie grozni dla WłADZY ! NIBY DO JAKIEJ PARTII się zwrócicie ?-do PISU ?????? .Może jeszcze ze… Czytaj więcej »

pracownik nr 2
Gość
pracownik nr 2

Skoro jak bylo widać i słychać prezes nie może nic,prócz ukrywania się przed załogą: powstaje pytanie: za co mu płacą??? A Grad na pewno nie przyjedzie(za daleko od Warszawki)..
Do niedzieli jeszcze będą zapowiedzi,a po wyborach- jak zawsze>p.Franciszek se bedą kierowali Pektowinem,a insze ludki wrócą do obozowej pracy za michę zupy…THE END,do ogłosznia upadłości zakładu.Wszystko według planu…..

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

TO ŚWIĘTA PRAWDA,DZIĘKI PODKARPACIU PIS ,AWS SOLIDARNOŚĆ ITD ,WYGRYWAŁY WYBORY,A GDZIE NAJWIĘKSZ BIEDA ,NAJMNIEJSZE ZAROBKI OCZYWIŚCIE NA PODKARPACIU. NIE BYŁO ,NIE MA I NAPEWNO NIE BĘDZIE ŻADNYCH REPREZENTANTÓW Z NASZEGO REGIONU WE WŁADZACH PAŃSTWOWYCH ,KTÓRZY MOGLI BY STANĄĆ W OBRONIE WIECZNIE ROBIONYCH W BALONA PRZEZ WSZYSTKIE PARTIE MIESZKAŃCOW TEGO PRACOWITEGO REGIONU
ZAWSZE WAŻNE BYŁO TYLKO KORYTO I TYLE KORYTO I JESZCZE RAZ KORYTO.

ixi
Gość
ixi

PRZESTAC POLIYTYKOWAC i marnowac pieniadze i czas – ZACZAC MYSLEC JAK TO ROBIC BIZNES I ZARABIAC KASE!
POLITYCY DO POLITYKI, BIZNESMENI DO ROBIENIA KASY!:mad:

pracownik TUR-u
Gość
pracownik TUR-u

Rewolucji zawsze dokonują nieprzystosowani!

oko
Gość
oko

To są słowa posłanki wypowiedziane na konferencji w 30 01 2009 r w sprawie PEKTOWINU!
„Światełko w tunelu pojawiło się także dla jasielskiego Pektowinu. – Spotkałam się w tej sprawie z szefem Agencji Rozwoju Przemysłu i wiceministrem Skarbu Państwa, bo uważałam, że dobrym pomysłem byłoby przekazanie Pektowinu pod Agencję Rozwoju Przemysłu i dofinansowanie go kapitałem. Wszyscy mają świadomość, zwłaszcza w ministerstwie skarbu, że jest to zakład jakich w świecie jest bardzo mało, a o który trzeba dbać. Zrobię wszystko, żeby ten zakład nie tylko trwał, ale dalej się rozwijał – obiecuje Elżbieta Łukacijewska.”
Oj Ela, Ela! – straciłaś przyjaciela!

Close
X