r e k l a m a
Wiadomości

Krzyż Zasługi dla dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Foluszu

Rafał Gużkowski dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Foluszu uhonorowany został Złotym Krzyżem Zasługi I stopnia przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Wręczenie odznaczenia odbyło się 20 listopada 2009 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie podczas uroczystych obchodów Dnia Pracownika Socjalnego.


Od lewej: Maria Kulczyńska-Suchocka, Maria Kaczyńska, Rafał Gużkowski

W spotkaniu, na które zostali zaproszeni pracownicy socjalni z całej Polski wzięła również udział Teresa Witusik prezes Stowarzyszenia „Niebieski Parasol” w Jaśle, zajmującego się ochroną zdrowia i pomocą społeczną oraz pracą na rzecz osób wykluczonych społecznie z powodu niepełnosprawności, Krystyna Szopa z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle oraz Agnieszka Zygarowicz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie.

Krzyż Zasługi nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

W liście wystosowanym do zebranych Prezydent złożył pracownikom wyrazy szacunku oraz życzenia spełnienia w ich trudnej, odpowiedzialnej i potrzebnej pracy, oraz wielu sukcesów zawodowych, niesłabnących sił i pomyślności.


Od lewej: Rafał Gużkowski, Agnieszka Zygarowicz, Teresa Witusik, Krystyna Szopa

„Wybraliście sobie Państwo zawód niełatwy, wymagający zarazem wrażliwości i psychicznej odporności, osobistego zaangażowania i skrupulatności, profesjonalizmu i unikalnych cech charakteru, które warunkują skuteczną pracę z ludźmi znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej. Codziennie stykają się Państwo z ludzkimi dramatami, z biedą, bezrobociem, kalectwem i chorobami, różnorakimi patologiami społecznymi, dysfunkcjami życia rodzinnego oraz, co najgorsze, poczuciem opuszczenia i braku nadziei u tych, do których nikt inny nie wyciąga pomocnej dłoni.” – napisał Prezydent RP Lech Kaczyński.

Rafał Gużkowski od 2008 roku pełni funkcję dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

Od dwóch lat jest członkiem Krajowej Konsultacyjnej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych przy Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. W latach 2003-2007 był kierownikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Haczowie. W latach 2003-2007 był członkiem, a następnie Sekretarzem Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Marszałku Województwa Podkarpackiego. Od 2003 roku pełni funkcję członka Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Kolega z Krosnagminna wiedzams Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ms
Gość
ms

Brawo.Panie Rafale, dobra robota, tak trzymać.

gminna wiedza
Gość
gminna wiedza

Czy Dyrektor nie powinien dokonać przeglądu kadry DPS Folusz i podziękować za pracę wszystkim dawnym współpracownikom PZPR i SLD ?
W tym DPS-sie czerwono jak w czasie wojny jaruzelskiej.

Kolega z Krosna
Gość
Kolega z Krosna

BMW – Karierowicz
Bierny Mierny ale Wierny

Close
X