r e k l a m a
Wiadomości

Krzyż Zasługi dla dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Foluszu

Rafał Gużkowski dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Foluszu uhonorowany został Złotym Krzyżem Zasługi I stopnia przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Wręczenie odznaczenia odbyło się 20 listopada 2009 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie podczas uroczystych obchodów Dnia Pracownika Socjalnego.


Od lewej: Maria Kulczyńska-Suchocka, Maria Kaczyńska, Rafał Gużkowski

W spotkaniu, na które zostali zaproszeni pracownicy socjalni z całej Polski wzięła również udział Teresa Witusik prezes Stowarzyszenia „Niebieski Parasol” w Jaśle, zajmującego się ochroną zdrowia i pomocą społeczną oraz pracą na rzecz osób wykluczonych społecznie z powodu niepełnosprawności, Krystyna Szopa z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle oraz Agnieszka Zygarowicz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie.

Krzyż Zasługi nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

W liście wystosowanym do zebranych Prezydent złożył pracownikom wyrazy szacunku oraz życzenia spełnienia w ich trudnej, odpowiedzialnej i potrzebnej pracy, oraz wielu sukcesów zawodowych, niesłabnących sił i pomyślności.


Od lewej: Rafał Gużkowski, Agnieszka Zygarowicz, Teresa Witusik, Krystyna Szopa

„Wybraliście sobie Państwo zawód niełatwy, wymagający zarazem wrażliwości i psychicznej odporności, osobistego zaangażowania i skrupulatności, profesjonalizmu i unikalnych cech charakteru, które warunkują skuteczną pracę z ludźmi znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej. Codziennie stykają się Państwo z ludzkimi dramatami, z biedą, bezrobociem, kalectwem i chorobami, różnorakimi patologiami społecznymi, dysfunkcjami życia rodzinnego oraz, co najgorsze, poczuciem opuszczenia i braku nadziei u tych, do których nikt inny nie wyciąga pomocnej dłoni.” – napisał Prezydent RP Lech Kaczyński.

Rafał Gużkowski od 2008 roku pełni funkcję dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

Od dwóch lat jest członkiem Krajowej Konsultacyjnej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych przy Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. W latach 2003-2007 był kierownikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Haczowie. W latach 2003-2007 był członkiem, a następnie Sekretarzem Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Marszałku Województwa Podkarpackiego. Od 2003 roku pełni funkcję członka Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ms
ms
2024 lat temu

Brawo.Panie Rafale, dobra robota, tak trzymać.

gminna wiedza
gminna wiedza
2024 lat temu

Czy Dyrektor nie powinien dokonać przeglądu kadry DPS Folusz i podziękować za pracę wszystkim dawnym współpracownikom PZPR i SLD ?
W tym DPS-sie czerwono jak w czasie wojny jaruzelskiej.

Kolega z Krosna
Kolega z Krosna
2024 lat temu

BMW – Karierowicz
Bierny Mierny ale Wierny

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x