Wiadomości

Kto kupi Gamrat? Lentex w piątce MSP

Pięć firm dopuszczonych przez Ministerstwo Skarbu Państwa walczy w procesie prywatyzacji Zakładów Tworzyw Sztucznych „Gamrat” S.A.

Zainteresowani zakupem Gamratu są: zakłady Lentex, LERG S.A., Investor Leveraged Buy Out Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych – Dom Inwestycyjny Investors S.A., Highlander Partners oraz Gerflor S.A.S.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy, że wśród inwestorów, którzy mogliby kupić jasielskiego potentata tworzyw sztucznych jest firma Lentex, który wydawał się najlepszym inwestorem. (Czytaj więcej: „Czy Lentex przejmie jasielski Gamrat?„). Pytany dziś prezes Gamratu ostrożnie podchodził do tej sprawy.

Trudno teraz wyrokować, kto będzie najlepszym inwestorem, jaką ofertę złoży i czy w ogóle proces rozpoczęty zakończy się sukcesem z uwagi na fakt, iż właściciel deklaruje, że dojdzie do pełnej prywatyzacji Gamratu w przypadku uzyskania ciekawych i atrakcyjnych ofert. Na pewno nie będzie to sprzedaż za przysłowiową złotówkę, tylko będzie to sprzedaż za „dobre pieniądze” – mówił Andrzej Czajka.

Wszystko wskazuje na to, że Ministerstwo wyciągnęło wnioski z zakończonej porażką przeprowadzonej kilka lat temu prywatyzacji.

W chwili obecnej w Gamracie kończą się wizyty kontrolne wybranych inwestorów. W styczniu zostanie wybranych dwóch inwestorów do dalszego procesu prywatyzacji.

Do 15 stycznia firmy auditujące Gamrat muszą złożyć wiążącą ofertę i z tych ofert jeśli będą one atrakcyjne i ciekawe, właściciel Skarb Państwa wybierze dwie firmy, które zostaną dopuszczone do negocjacji pakietu socjalnego oraz pakietu inwestycyjnego dla naszej firmy – mówił Andrzej Czajka

Już wcześniej Ministerstwo Skarbu Państwa zakomunikowało, że zakończenie prywatyzacji spółki planowane jest na przyszły rok.

Prywatyzacja Gamratu pozwoli na pozyskanie środków finansowych na rozwój i wdrożenie nowych technologii, co zapewni umocnienie się firmy Gamrat S.A na pozycji lidera w przetwórstwie tworzyw sztucznych. 15% akcji zostanie przekazane nieodpłatnie około 3500 obecnym i byłym pracownikom firmy – także emerytom i rencistom.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mam dosyć sprzedawania
mam dosyć sprzedawania
2024 lat temu

A dlaczego musi się Gamrat sprzedawać?czy państwo polskie nie może go dofinansować i zapewnić rozwój?Kto mi to wytłumaczy?czy wszystko musimy sprzedawać.Proszę o konkretne wypowiedzi

czujny
czujny
2024 lat temu

zdjecie jest w wertykalnym odbiciu lustrzanym, ciekawe po co?

qn
qn
2024 lat temu

a po co panstwo ma dokladac! ono kase bedzie zbierac za friko, w postaci podatkow i oplat za nieruchomosci

wujek
wujek
2024 lat temu

Pierniczysz stary

branżysta
branżysta
2024 lat temu

Jedynym rozsądnym inwestorem dla Gamrata jest oczywiście Lentex bo wie co bierze ,wątpliwości i pytania są powodowane są znajomością branży i konsekwencjami przejęcia pakitu socjalnego.Pojawiło się tyle firm chętnych w nadziei ,że powtórzy się sytuacja sprzed lat za 20 mln zł nie było chętnych.Obecnie trzeba wyłożyć 60-70 mln zł i nie wiadomo co dalej z ludzmi ,których 30 % trzeba wysłac na bezrobocie ,a Jśle trudno jest o pracę.Ja stawiam na Lentex jako jedynego poważnego partnera w tym towarzystwie , reszta chce przeżyć przygode -oby tylko chciał.

chemik
chemik
2024 lat temu

Kupi was LERG zginiecie z głodu pensje marne podwyzek nie ma bieda zarabia na tym Kwiecień:(

zts pustków caput
zts pustków caput
2024 lat temu

Nie wiem jak inne firmy ale Lerg to katastrofa.
Jak wspomniał chemik. Były pseudo podwyżki po których zlikwidowano premie gwarantowane. Rezultat taki że przeciętny pracownik zarabia mniej niż przed podwyżką (takie cuda tylko w Lergu )

Zobacz także
Close
Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x