r e k l a m a
Wiadomości

Kto kupi Gamrat? Lentex w piątce MSP

Pięć firm dopuszczonych przez Ministerstwo Skarbu Państwa walczy w procesie prywatyzacji Zakładów Tworzyw Sztucznych „Gamrat” S.A.

Zainteresowani zakupem Gamratu są: zakłady Lentex, LERG S.A., Investor Leveraged Buy Out Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych – Dom Inwestycyjny Investors S.A., Highlander Partners oraz Gerflor S.A.S.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy, że wśród inwestorów, którzy mogliby kupić jasielskiego potentata tworzyw sztucznych jest firma Lentex, który wydawał się najlepszym inwestorem. (Czytaj więcej: „Czy Lentex przejmie jasielski Gamrat?„). Pytany dziś prezes Gamratu ostrożnie podchodził do tej sprawy.

Trudno teraz wyrokować, kto będzie najlepszym inwestorem, jaką ofertę złoży i czy w ogóle proces rozpoczęty zakończy się sukcesem z uwagi na fakt, iż właściciel deklaruje, że dojdzie do pełnej prywatyzacji Gamratu w przypadku uzyskania ciekawych i atrakcyjnych ofert. Na pewno nie będzie to sprzedaż za przysłowiową złotówkę, tylko będzie to sprzedaż za „dobre pieniądze” – mówił Andrzej Czajka.

Wszystko wskazuje na to, że Ministerstwo wyciągnęło wnioski z zakończonej porażką przeprowadzonej kilka lat temu prywatyzacji.

W chwili obecnej w Gamracie kończą się wizyty kontrolne wybranych inwestorów. W styczniu zostanie wybranych dwóch inwestorów do dalszego procesu prywatyzacji.

Do 15 stycznia firmy auditujące Gamrat muszą złożyć wiążącą ofertę i z tych ofert jeśli będą one atrakcyjne i ciekawe, właściciel Skarb Państwa wybierze dwie firmy, które zostaną dopuszczone do negocjacji pakietu socjalnego oraz pakietu inwestycyjnego dla naszej firmy – mówił Andrzej Czajka

Już wcześniej Ministerstwo Skarbu Państwa zakomunikowało, że zakończenie prywatyzacji spółki planowane jest na przyszły rok.

Prywatyzacja Gamratu pozwoli na pozyskanie środków finansowych na rozwój i wdrożenie nowych technologii, co zapewni umocnienie się firmy Gamrat S.A na pozycji lidera w przetwórstwie tworzyw sztucznych. 15% akcji zostanie przekazane nieodpłatnie około 3500 obecnym i byłym pracownikom firmy – także emerytom i rencistom.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
zts pustków caputchemikbranżystawujekqn Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mam dosyć sprzedawania
Gość
mam dosyć sprzedawania

A dlaczego musi się Gamrat sprzedawać?czy państwo polskie nie może go dofinansować i zapewnić rozwój?Kto mi to wytłumaczy?czy wszystko musimy sprzedawać.Proszę o konkretne wypowiedzi

czujny
Gość
czujny

zdjecie jest w wertykalnym odbiciu lustrzanym, ciekawe po co?

qn
Gość
qn

a po co panstwo ma dokladac! ono kase bedzie zbierac za friko, w postaci podatkow i oplat za nieruchomosci

wujek
Gość
wujek

Pierniczysz stary

branżysta
Gość
branżysta

Jedynym rozsądnym inwestorem dla Gamrata jest oczywiście Lentex bo wie co bierze ,wątpliwości i pytania są powodowane są znajomością branży i konsekwencjami przejęcia pakitu socjalnego.Pojawiło się tyle firm chętnych w nadziei ,że powtórzy się sytuacja sprzed lat za 20 mln zł nie było chętnych.Obecnie trzeba wyłożyć 60-70 mln zł i nie wiadomo co dalej z ludzmi ,których 30 % trzeba wysłac na bezrobocie ,a Jśle trudno jest o pracę.Ja stawiam na Lentex jako jedynego poważnego partnera w tym towarzystwie , reszta chce przeżyć przygode -oby tylko chciał.

chemik
Gość
chemik

Kupi was LERG zginiecie z głodu pensje marne podwyzek nie ma bieda zarabia na tym Kwiecień:(

zts pustków caput
Gość
zts pustków caput

Nie wiem jak inne firmy ale Lerg to katastrofa.
Jak wspomniał chemik. Były pseudo podwyżki po których zlikwidowano premie gwarantowane. Rezultat taki że przeciętny pracownik zarabia mniej niż przed podwyżką (takie cuda tylko w Lergu )

Close
X