r e k l a m a
Wiadomości

Kurowska: "Miasto było, jest i będzie PiS-owskie"

Podczas środowego spotkania władz miasta z mieszkańcami zalanych osiedli, prócz informacji na temat pomocy finansowej (czytaj), powodzianie chcieli uzyskać odpowiedź na pytanie o profesjonalizm i o sposób przeprowadzenia akcji ratunkowej podczas tegorocznej powodzi.

Powódź, jaka dosięgła Jasło była sporym wyzwaniem dla władz miasta, mieszkańcy jednak podkreślają, że sztaby kryzysowe były nieprzygotowane do sprawnego przeprowadzenia akcji.

„Nikt nas nie poinformował o zagrożeniu”

Mieszkańcy zalanych osiedli skarżyli się, że nikt ich nie ostrzegał przed zagrożeniem powodzi oraz jej skutkami.

Proszę pana, w sztabie kryzysowym pytali się, gdzie jest ulica Podwale. Nikt nas o zagrożeniu nie poinformował. My tylko i wyłącznie dzięki zdrowemu rozsądkowi uratowaliśmy część rzeczy – mówi pani Anna z ul. Podwale.

Nikt nas nie ostrzegał, sami chodziliśmy na wały, sami sobie wynosiliśmy rzeczy, nikt nas nie powiadomił – mówił Robert Radwan z ul. Marii Curie Skłodowskiej.

Burmistrz przekonywała, że wszystkie podległe służby były postawione w stan gotowości, a sztab pracował 24h bez wytchnienia. O powiadomienie mieszkańców o planowanej ewakuacji byli poproszeni osiedlowi, którzy zdaniem Kurowskiej, wypełnili swoje obowiązki.

Chyba pan żartuje – słyszymy, gdy przekazujemy powodzianom słowa pani burmistrz – nikt nam nic nie powiedział, nikogo nie było, ani ze straży miejskiej, nikogo – ripostuje Tomasz Kołodziej z ul. Marii Curie Skłodowskiej.

Kurowska: „Miasto było, jest i będzie PiS-owskie”

Dyskusja nabrała rumieńców, kiedy do głosu doszedł Robert Radwan, były radny miejski, mieszkaniec ul. Marii Curie Skłodowskiej i wypomniał burmistrz miasta m.in.:

Dezinformację:

Pani burmistrz tego feralnego dnia wystąpiła w tvn24.pl mówiąc, że miasto jest chronione super wałami, niczego nie potrzebujemy, poczym o godzi. 14.00 czy 16.00 był apel – potrzebujemy wszystkiego.

Złą pracę sztabu:

Jak wygląda praca sztabu kryzysowego? Pozwoliłem sobie zadzwonić do sztabu kryzysowego z pytaniem, kiedy podłączą prąd na ul Skłodowskiej, dostałem odpowiedź „zadzwoń se ma pan do energetyki” , to po co jest ten sztab? Myślałem, że zbiera informacje i koordynuje.

Oraz robienie kampanii prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu:

Chciałbym osobiście złożyć pani burmistrz życzenia za to, że pani burmistrz odwiedziła nas w niedzielę, kiedy sprzątaliśmy domy przy ul. Skłodowskiej, zapraszając nas na spotkanie z przewodniczącym Kaczyńskim, nie mówiąc nam, kiedy będzie prąd, kiedy ten gnój pomogą wywieźć. Mam nadzieję, że podczas tego spotkania w końcu dostaniemy konkretne odpowiedzi, na konkretne pytania.

Maria Kurowska odpowiedziała:

Pan tak zadawał te pytania, żeby panu tej odpowiedzi nie udzielić. Pana tak interesuje pomoc ze strony burmistrza… Pan robi sobie kolejną kampanię wyborczą i opowiada takie rzeczy. Pan nie zadaje pytania, tylko opowiada swoje dywagacje, które nie są w tym momencie dla większości istotne. Jeśli pan chce, żebym na nie odpowiedziała, zapraszam do swojego biura, natomiast pan opowiada bzdury.

I zwróciła się do mieszkańców:

Ten pan był w tamtych władzach i to chodziło tylko o to, żeby państwu nie pomagać, tylko uderzyć w panią burmistrz, bo chce się powrotu tamtych władz. Państwo nie możecie być ofiarami walki wyborczej. Byłam całą noc z państwem, aby wiedzieć co się dzieje a moje służby interweniowały. Po drodze powiedziałam, że będzie Jarosław Kaczyński, przecież to nie jest jakaś persona non grata  w naszym mieście. Bo widzimy, że tutaj miasto było, jest i będzie PiS-owskie – mówiła Kurowska.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

83
Dodaj komentarz

avatar
83 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
jasiubartekkkkkkkkkkStaryWiluśDo psychiatry i mieszkańca jas Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Antek
Gość
Antek

Warto jeszcze dopowiedzieć, że "rence wyciągniente na PiSowską władzę i Panią Burmistrz zostaną odcięte" albo odgryzione przez Jarusia, z błogosławieństwem Pana Putyry.
Gomułka = Kaczoland.

PiS-man
Gość
PiS-man

Czy już cała jasielska Platforma się wypowiedziała, bo tyle tu postów widzę… 😀

GAD WOJS :)
Gość
GAD WOJS :)

w komentarzach nik ni jest za PIS-em a w rzeczywistości cały powiat jasielski i podkarpacie mało nie wejdzie w tłek kaczyńskiemu i innym pisowcom. jesteście straszni mieliście okazje pokazać jak to jasło nie jest pro pisowskie i pokazaliście z gminą Brzyska na czele hihi:yes: Jarek jarek przyjaciół ma wielu……:lol:

nie pisowiec
Gość
nie pisowiec

Zamiast narzekać to nie głosujmy na PiS w najbliższych wyborach.Chyba proste.60tys. nieważnych głosów w wyborach senackich daje do myślenia Jasło nie będzie już dłużej pisowskie MAM TAKĄ NADZIEJĘ

gbur
Gość
gbur

Masz 1000% racji. Dopóki nie pozbędziemy się kleru i ich przydupasów (czytaj: PiS )zawsze stracimy pieniądze i dobre imię. Chorzy (pożal
się Boże) funkcjonariusze PiS jak barany usiłują realizować w terenie zwidy i urojenia Kaczyńskiego. Nadchodzi okazja : POZBĄDŹMY SiĘ ICH z miasta raz na zawsze !!!!
Pozdrowienia dla passata.

Amish
Gość
Amish

W Jaśle można zrobić rezerwat PiS:) Ogrodzi się elektrycznym pastuchem, postawi tabliczki "Nie karmić" i "Uwaga wścieklizna". Ześle Małego Wodza PiSuaru, Zoberkę, Brudzińskiego, Suskiego, Karskiego, Jurgla… i powstanie wspaniała, tysiącletnia IVRP.
… a reszta Polski odetchnie z ulgą
… tylko Jasła szkoda:)))

Jacek z Kołobrzegu
Gość
Jacek z Kołobrzegu

Czy w zespole kryzysowym miasta jest ktokolwiek kto ma jakiekolwiek przygotowanie meteorologiczne ?
Ja tego nie wiem, ale sadze że nie !
Gdyby tam był ktoś znający się na meteo, to ręczę że to skutki opadów można by było w poważnym stopniu zniwelować.

bisan
Gość
bisan

Jeżeli ja dobrze pamiętam to wcale nie tak dawno słyszałem, że Jasło jest Solidarnościowe, jest nawet ostoją solidarności i takie pozostanie, później słyszałem, że Jasło jest ZCHN-owskie, bo przecież szefem ZCHN-u był Pan Zając, następnie Jasło było AWS-owskie i zapewniano, że takie będzie zawsze. Dziś słyszę, że Jasło jest PIS-owskie. Pytam zatem – JAKIE JEST JASŁO???
Czy nie może być tak po prostu nasze, kochane, obywatelskie?

wPiSdu
Gość
wPiSdu

najlepszym numerem było gdy Kurowska wysyłała smsy a obierały je osoby w różnych miejscach na sali :)))) Generalnie to bezczelność tej Pani sięga zenitu. Gdy tylko padało pytanie o brak informacji o ewakuacji to w odpowiedzi padał tekst, że to są bzdury. A żeby było śmiesznej to tego tematu wcale nie wywołał Czeluśniak tylko jeden starszy pan z XX lecia, który stracił zawodowy dorobek 50 lat pracy. A fakty są takie, że nikt ze służb ani policji ani straży miejskiej w sposób skuteczny nie informował. Gdybym rano nie poszedł do sklepu to bym guzik wiedział. Ale jestem szczęśliwy, że moje… Czytaj więcej »

border
Gość
border

a jak to Jasło głosowało w wyborach?

partyzant
Gość
partyzant

MARYCHA WON DO DĄBRÓWKI BO WSZYSCY MAJĄ CIĘ DOŚĆ TAM ZAKŁADAJ SWOJE PISOWSKIE KÓŁKA RÓŻAŃCOWE!!!!!!!!!!:upset::upset::upset::upset::upset::upset::upset::upset::upset::upset::upset::upset:

kulk a
Gość
kulk a

Czy Jasło będzie pisowskie w przyszłości to się jeszcze zobaczy. Ja, mieszkaniec tego miasta, nigdy na pis ani Kaczyńskich nie głosowałem i nigdy głosował nie będę; jeszcze problemów z myśleniem nie mam.

passat
Gość
passat

Ale podałeś dobry przykład WOJEWODA, tez mi autorytet,pytam gdzie obiecana kasa ?

Jasełko
Gość
Jasełko

Jest Pani tak samo zakompleksiona jak Prezes Kaczyński!

oiu
Gość
oiu

osobiscie przyznaje ze nie bylo tylko worków na piaski sztaby pracowaly bardzo dobrze ajak pytalem kiedy bedzie prad na szkolnej to pan ze sztabu osobiscie pytal innego pana a inny pan do energetyki dzwonil i mi powiedzieli wiec nie bredz pan.

Czerwona Róża
Gość
Czerwona Róża

Żeby lepiej było w Jaśle, trzeba pieniedzy. A kto rozdaje pieniądze? Oczywiście, ten kto rządzi! A kto rządzi? Oczywiście Platforma! Gówno mnie obchodzi, kto rządzi! Obchodzi mnie, kto rozdaje pieniądze. Wniosek jest prosty, jak dyszel wozu drabiniastego! Należy klęknąć przed Tuskowymi, a nie Kaczyńsko-Klerykowymi, bo "One" nie mają dostępu do kasy! Ile Prezes Kaczyński przywiózł w ramach pomocy POWODZIANOM??????????????????????????

lkj
Gość
lkj

Ani PiS ani PO nie pomogą. Oni siedzą w Warszawce i w d….pie mają prowincje. Licza tylko na swoj sukces.

jasiu
Gość
jasiu

Ponawiam apel.Na ważne stanowiska należy wybierać dobrych fachowców,ale bezpartyjnych.Kto za?

Stary
Gość
Stary

Jasło jest PiS-owsie, czyli klerykalno-moherowe. A co ze zwykłymi, przyzwoitymi ludźmi, uczciwie pracującymi na chleb, którzy mają własne zdanie i na Kościół, i na politykę? Oddzielają swoją wiarę od kleru, a życie lokalne od drapieżnej walki o władzę. Takie osoby jak Kurowska sieją niezgodę i podziały. Co za straszni ludzie w tym PiS-ie.

Obiektywnie
Gość
Obiektywnie

Pani Burmistrz mnie się zawsze wydawało, że Pani jest osobą normalną i kompetentną na swoim urzędzie. Teraz widzę, że było to tylko złudzenie. Jak można w tak arogancki sposób wypowiadać się za społeczeństwo jasielskie. Przypomnę, że Panią nie wybrali sami PiSuarowcy tylko obywatele Jasła o różnych poglądach politycznych.

PSL-owiec
Gość
PSL-owiec

PiS w Jaśle był, jest i twa mać !

anna
Gość
anna

Piosowcy….zpe***jcie …sorki ale inaczej nie potrafie …wielka < Matka Teresa…a szlak by ją wkońcu trafil

...
Gość
...

noo cooo zaaa PISssssssdyyyy 😀

anna
Gość
anna

Rudy to zawsze fałszywy …jak by nie patrzyl…

AS
Gość
AS

Byłem na tym spotkaniu.I jedno co się rzuciło w oczy to próba upolitycznienia go przez PO i wywołania awantury przez jednego radnego…
Natomiast większość pytań,wypowiedzi to osobi ste utyskiwania nad losem,który bywa niezależny od nikogo,nawet władz.Szukanie winnych nie zmienia niczego.Tu potrzeba ruchu na rzecz współpracy w odbudowie a potem zabezpieczenia miasta przed wodą.To nie p. Kurowska podlała Jasło,a nowy burmistrz tego nie zrobi,to system władzy w Polsce jest do d…Bałwany rządzą krajem,a lud bieduje i głosuje za kretynami.Zatem sam sobie winny…
Przysłowie:Czemuś biedny boś głupi,jest tu adekwatne..Zatem reasumując więcej wspólnego działania,a mniej pieprzenia od rzeczy na beznadziejnych,bezproduktywnych zebraniach!!!:upset:

~zniesmaczony
Gość
~zniesmaczony

Ad.Jasłoodwiedzacz.
Jesteś pisuarowym banitą.
Słowo; "malkotent" nie występuje w S.J.P.

wm
Gość
wm

Pani Kurowska czyni wszystko, żeby mieszkańcy Jasła zninawidzili PiS. Za to znowu dostanie posadę gdy władzę przejmie PO.

AZ
Gość
AZ

Jak widać upały nie zawsze pozytywnie działają na człowieka.Jeden chce skakać z wieżowca , a ktoś inny/a/ bredzi.

Micah Ali
Gość
Micah Ali

Jestem członkiem PIS-u i jestem za tym by Pani Kurowska w PiS-ie nie była. Chciałbym tego bardzo.

xx
Gość
xx

Aż się zdziwisz !!!- po wyborach -jakie pisowske Jasło będzie !-już nie długo !

xyz
Gość
xyz

Jak będzie PiS to nic dobrego nie będzie, trzeba działać a nie patrzeć kto z jakiej partii jest. Ludzie, partie to nie są subkultury-obudźcie się!

dragoness
Gość
dragoness

Jeszcze powinna dodać "Gott mit uns" i będzie jak za fundatora dębu.

Adamowski
Gość
Adamowski

PIS ROBI WSZYSTKO ZEBY MLODZIEZ OPUSCILA TO MIASTO -SKUTECZNIE!!A MLODZIEZ TO PRZYSZLOSC MIASTA….Z CALYM SZACUNKIEM ALE JASLO TO MIASTO EMERYTOW I DZIECI:(

jaślanin
Gość
jaślanin

TO PANI KUROWSKA JEST PISOWSKA NIE MIASTO !!!!

Bart z Poznania (kiedyś Jasło)
Gość
Bart z Poznania (kiedyś Jasło)

Szanowna Pani Burmistrz, Właśnie dlatego młodzież z Jasła ucieka.

AAA
Gość
AAA

Baju baju baj

Pawian
Gość
Pawian

Zejdź ze słonka kobieto.Każdy z tobą wygra w drugiej turze bo będzie konsolidacja głosów przeciwko PiS.Chcesz się założyć że tak będzie?

Uciekinier z raju!
Gość
Uciekinier z raju!

Jasło jest dla JAŚLAN a nie dla partii politycznych które nie płacą tu podatków i uprawiają propagandę.

gamrat
Gość
gamrat

Jak ma pani takie głupoty mówić, to niech się pani nie odzywa – żenada !

~ewangielik
Gość
~ewangielik

"Bo widzimy, że tutaj miasto było, jest i będzie PiS-owskie – mówiła Kurowska."
Kurowska zapamitaj to sobie. Ja już nie zagłosuje na ciebie i moi znajomi też. Straciłaś co najmniej 1150 głosów.

~passat
Gość
~passat

Burmistrzowej pomoc polegała na bieganiu po wałach i jeżdzeniu samochodem z brodatym pawianem po mieście za co dostała repremendę od Wojewody. Cytat;" Po co pani burmistrz Jasła biega po wałach? Czy ona jest tam potrzebna? Lepiej, żeby miasto zajęło się stawianiem kontenerów, by ludzie mogli wrzucać do nich śmieci. To nie jest tak, że wszyscy będą remontować wały – zaatakował w poniedziałek Mirosław Karapyta, wojewoda podkarpacki. Tam urzędnicy nie wiedzą nawet, jak wygląda pomoc, a cały czas im wysyłamy informacje – wytykał wojewoda. Wypominał również jasielskim władzom, że nie wiedzą nawet, gdzie jest sprzęt do ratowania wałów. – W niedzielę… Czytaj więcej »

Jasłoodwiedzacz.
Gość
Jasłoodwiedzacz.

Poznałem Jasło ok. 6 lat temu i powiem Wam malkontenci, że miasto od tego czasu wyładniało i sporo się w nim zmieniło- oczywiście na dobre.

daniel xxx
Gość
daniel xxx

Pani burmistrz to troche PIS owska troche hip-hopowa " BO TO MIASTO JEST NASZE""' buahahah a to nie jest jej miasto, ona ma tam swoja wies lol lol:lol:

buntownik1410
Gość
buntownik1410

wystąpienie na antenie TVN24 jest żywynm dowodem na to jak władza oszukuje swoich obywateli, pani burmistrz chce z Jasła zrobić ciemnogród za wszelką cenę, ja się nie dam haha
Kurowska tu Kurowska tam Kurowska h*** zrobi nam.

daniel xxx
Gość
daniel xxx

PIS rzadzi i sie dzieje co sie dzieje: najpierw Smolensk, potem chmura wulkaniczna, powodzie teraz susze migracja mlodziezy z jasla – za wszystkim stoi PiS …………bleeeeeeeeee:yes:

olo
Gość
olo

Ten pan Kaczyński jest w Jaśle (również pani) PERSONA NON GRATA !!!! Im szybciej to pani pojmie tym lepiej. A jeżeli nie to w jesieni pokażemy, gdzie raki zimują wszystkim pisiorom.
Jasło nie życzy sobie tej destrukcyjnej i nihilistycznej partyjki.

LPR
Gość
LPR

Przecież kolor czerwony, to barwy SLD-owskie. Nic nie rozumiem.

POlak
Gość
POlak

No iwłasnie widać te żądy Pisorów dziadostwo iposmiewisko na swiecie !!! Mam nadzieje ze ludzie przejżą na oczy przy wyborach !!!

jasło
Gość
jasło

NIEDOCZEKANIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Adamowski
Gość
Adamowski

PIS RZADZI ,I NIGDY NIE BEDZIE DOBRZE:((

Close
X