r e k l a m a
Wiadomości

Kurowska zarzuca radnemu Kościowowi kłamstwo!

Maria Kurowska stwierdziła, że radny Roman Kosciow wprowadził w błąd opinię publiczną w sprawie zadłużenia Miasta Jasła.

Podane przez Pana Kościowa informacje dotyczące zadłużenia Miasta Jasła w latach 2006-2010 to jakieś brednie, są nieprawdziwe, a wręcz kłamliwe i tendencyjne – mówi Maria Kurowska.

Przypomnijmy, po głosowaniu nad uchwała budżetową, radny  PO Roman Kościow krytycznie odniósł się do przyjętej treści. Między innymi podkreślił, że rośnie zadłużenie miasta.

W 2006 r. wynosiło 31 mln zł, w 2007- 33 mln zl, w 2008 prawie 35 mln zł, w 2009 – 35,5 mln zł, a w 2010 planowane jest na 45,5 mln zł. Ten wzrost jest niepokojący, a do tego deficyt planowany wynosi 16 mln zł. Jego sfinansowanie planowane jest z kredytu komercyjnego w wysokości 21,5 mln zł. Te liczby chyba mówią same za siebie – mówił Roman Kościow.

Z tymi wyliczeniami nie chce zgodzić się Urząd Miasta, podkreślając, że Kościow pomylił się w rachunkach.  Ponadto Urząd miasta przytacza wyliczenie, według których zadłużenie jest niższe, niż podane przez radnego.

– Faktyczne zadłużenie Miasta Jasła wykazywane zgodnie ze sprawozdaniem RB – Z przedstawia się następująco:
2006 r. – wysokość zadłużenia 27 834 759,74 zł, co stanowi 35,51% wykonanych dochodów
2007 r. – wysokość zadłużenia 27 249 128,12 zł, co stanowi 30,91% wykonanych dochodów
2008 r. – wysokość zadłużenia 24 495 964,67 zł, co stanowi 25,55% wykonanych dochodów
Natomiast szacowane zadłużenie na koniec 2009 r. wyniesie około 26 300 000,00 zł, co stanowi 27,20 % planowanych dochodów – podaje Urząd Miasta.

W ciekawy sposób Miasto tłumaczy planowane zadłużenie na 2010 rok, które ma wynieść 45,5 mln zł.

Planowane zadłużenie na 2010 r. w wysokości 45,5 mln zł wynika wyłącznie z założenia dużej ilości inwestycji z wykorzystaniem środków UE. Zakłada się bowiem realizację inwestycji na kwotę przeszło 51 mln zł co stanowi ponad 30. milionowy  wzrost w porównaniu z rokiem 2009, który też pod tym względem był wyjątkowy i zdecydowanie lepszy od lat poprzednich – dodaje burmistrz Ryszard Pabian.

Maria Kurowska dodaje:

Ubolewam, że radny Roman Kościow przez 3 lata pełnienia funkcji nie nabył umiejętności czytania budżetu ze zrozumieniem pomimo tego, że jest członkiem Komisji Finansowo-Budżetowej RMJ.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

19
Dodaj komentarz

avatar
19 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
sakstaryzapomniałemPiS&LOvemomosiu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ronin
Gość
Ronin

Kłutnia nie wiadomo o co. PiS-man won stąd mowiłem ci coś (to tak asekuracyjnie jak by sie pojawił):D:upset::upset::upset:!!! Brak zadłużenia = brak rozwoju mista (czytaj. rozwój to nie budowa kapiczek pomników i Michałów Archaniołów) – przeznaczenie własciwe zadłużenia pozwoli się miastu rowinąć ale należło by wprowadzić sensowne roziązania np. reanimować plan budowy Cenbtrum Łukasiewicza co z Karpacą troja i Rondem imienia Adolfa Hitlera z Braunau stanowiło by dobrą kombinacje na ściąganie wycieczek szkolnych i zatrzymać turystów jadących w bieszczady a to są pieniądze ktore wpłyna z zewnątrz do miasta. Strefa ekonomiczna ułatwić do niej dostęp każdemu sensownemu podmitowi a nie… Czytaj więcej »

stary
Gość
stary

zastraszanie przez pania burmistrz ludzi ktorzy osmielaja sie krytykowac jej posuniecia to standart ona chyba wyniosla to ze szkoly gdzie
uczen ktory sie z przeciwil nauczycielowi
mial opinie zlego przec[ez to ta wyksztalcona pani pedagog podala internautow do prokuratury
wlasnie za krytkowanie nieomylnej osoby

zapomniałem
Gość
zapomniałem

Drodzy redaktorzy sprawdźcie jak jest naprawde z tym budzetem i jeżeli Pani Burmistrz ma rację to zapytajcie Romana K radnego dlaczego kłamie i wprowadza wyborców w błąd. zapytajcie też Panią Europoseł Elzbietę Łukaciejewską przewodniczącą wojewódzkiej platformy, czy takie działania to standard w platformie i czy popiera działania swojego członka partii.

PiS&LOve
Gość
PiS&LOve

To po co w takim razie Pani Burmistrz w ogóle się pod nim podpisywała…….czyżby PiS zamiast polityki prawa i sprawiedliwości uprawiało przeklęty przez Najświętszego Prezesa Kaczyńskiego populizm? Poza miasto ma w tym zalewie istotny biznes…..jak odkręcisz kiedyś kran i woda nie poleci – zadzwoń, pogadamy.

momosiu
Gość
momosiu

!!!!prośba do reakcji tego portalu…..!!!!
czy można przestawić komentarze tak, aby nowsze pojawiały sie na górze? bo mam wrazenie ze wcześniej poinformowani pisza i pisza i pisza i cały czas sa na pierwszej pozycji i kazdy zagladajacy czyta pierwsze brednie, a nie końcowe, wynikajace z wymiany zdań, posumowania….

PiS-man
Gość
PiS-man

Jeżeli uważasz, że podpisanie się pod monitem jest równoznaczne z posiadaniem istotnego wpływu na budowę zalewu Kąty-Myscowa to mogę ci wyłącznie życzyć zdrowia, bo na życzenia rozumu jest już stanowczo za późno 😀

PiS&Love
Gość
PiS&Love

Ja mógłbym CI wyjaśnić PiS-Man…..ówcześnie panujący wojewoda Pani Ewa Draus (PiS) naniosła w 2007 roku do "raportu oddziaływania na środowisko inwestycji Zapora Kąty – Myscowa" autorstwa RZGW Kraków 44 poprawki, tym samym skazując inwestycję na niebyt. Przyczyniła się do tego, że raport, który jest kluczowym dokumentem pozwalającym uzyskać 3 decyzje i rozpocząć inwestycję, został wyrzucony do kosza, a kosztował bagatela 573 tys. złotych. Później wszyscy samorządowcy i parlamentarzyści PiS filozofowali, jak to PO wycofuje środki z Podkarpacia…zacznijmy rozmawiać o faktach…a związki Burmistrz Kurowskiej z budową zalewu są jasne……jest podpisana wraz z przewodniczącym RMJ pod uchwałą-monitem, który trafił do resortów i… Czytaj więcej »

ciech
Gość
ciech

PiSman, odwal się od Burego. Przed wyborami w 2007 r. to PiS obiecywał rozpoczęcie budowy zbiornika "Kąty" w 2009 r. a jej zakończenie -2013 r. chociaż nawet POSTĘPOWANIE FORMALNO – PRAWNE NIE BYŁO ZAKOŃCZONE. Nie przeszkadzało to oczywiście urzędnikom od pani
min. Gęsickiej w wpisaniu tej wirtualnej inwestycji na tzw. listę indykatynwną
/kolejne cudo tej pani/.

xx
Gość
xx

o paluszki mają:bigeek:

Pigmej
Gość
Pigmej

Ronin, a co znaczy- inteligętny, czeba…

PiS-man
Gość
PiS-man

ixi – mógłbyś mi wytłumaczyć związek Pani Marii Kurowskiej z budową zalewu Kąty-Myscowa? 😀 W tej sprawie lepiej zwróć się do posła Burego, który będąc w opozycji firmował projekt ustawy w tej sprawie – teraz jest w rządzie, to będzie mu łatwiej projekt przeforsować 😀 Ronin – kiedyś mi tłumaczono, by nie wdawać się w dyskusję z idiotą, bo taki to wpierw sprowadzi człowieka do swego poziomu a potem go pokona doświadczeniem i postanowiłem skorzystać z mądrej rady mądrych ludzi 😀

Jar'Edo Wens
Gość
Jar'Edo Wens

Jeśli to prawda co podaje Skarbnik Miasta Jasła to radny Roman Kościow po prostu kłamie!!!
Szkoda, że swoimi działaniami szkodzi PO, a może o to chodzi.

ixi
Gość
ixi

PIS-man opowiedz nam jeszcze raz o "sukcesach" pani Burmistrz typu: Dab Hitlera, pielgrzymka sluzbowym samochodem, Zalew Katy-Myscowa, spalarnia odpadow itd…B)
Nie masz nic konkretnego do powiedzenia oprocz plucia – siedz cicho..bo zanizasz poziom.

Ronin
Gość
Ronin

PiS- man – jesteś dlamnie w kimś rodzaju śmierdzącego odchodu do którego nie nie waro nawet dobyć miecza i go zafajdać. Jsteś kimś kto nie ma wlasnego poglądu własnej osobowości własnego zdania lski pust i zapaprany bzdurą, pusty bezosobowy – poprostu nikt. ABORYGEN – jak byś by na tyle iteligętny jak się chciałeś tu wykazać domyślił byś sie i dodedukował co czeba ale nie jesteś widocznie.

Aborygen
Gość
Aborygen

Ronin! Przetłumacz na potoczny język kilka wyrazów, bo nic nie rozumie. No to do roboty! Co znaczą takie wyrazy jak np. kłótnia, mista, kapiczek, Cebtrum, Karpacą, podmitowi, z kilchy, komunikaje, nurmistrz, zamist, alteri, wazkich ulicaczkach, skoteczna, nieponoszą, rzadnej, wini, ponieś rekę

Mający was .... w poważaniu
Gość
Mający was .... w poważaniu

Frustracji, zakompleksione karły wszystkich opcji, jakby nie fora, to pewnie by was szlag trafił z nienawiści do samych siebie i całego świata, a tak to jeszcze pełzniecie przez życie… i to największa wada forum internetowych… Opamiętajcie się, albo pokażcie imię i nazwisko, choć nie wierzę, żebyście wyszli ze swoich nor.:lol::lol::lol:

PiS-man
Gość
PiS-man

Ronin – już ci to powtarzałem wielokrotnie: prawdziwy samuraj, gdyby bełkotał tak jak ty, już dawno by się zdecydował popełnić seppuku 😀 A ty przypominasz mi tego eunucha, co to wie jak, tylko nie ma czym 😀

Konstanty
Gość
Konstanty

Jacy radni takie miasto,to jedyne co można powiedzieć w sprawie ,o której mowa….

sak
Gość
sak

PiS-dołki szczekają,więc boją się!!!!!!!!

Close
X