r e k l a m a
Wiadomości

Kurtuazyjna wizyta władz miasta w Truskawcu na Ukrainie

Podtrzymanie partnerskiej współpracy obu miast, to główny cel wizyty jaką delegacja z Jasła złożyła ukraińskiemu partnerowi, miastu Truskawiec.

Burmistrz Jasła Maria Kurowska wraz z wiceprzewodniczącym rady miejskiej Henrykiem Rakiem i radnym Leszkiem Znamirowskim zostali przyjęci przez Wiktora Marczenkę (tymczasowo p.o. mera miasta) i Olega Błażowskiego – pełnomocnika mera do kontaktów międzynarodowych.

Tematem rozmów obu stron była wymiana doświadczeń w zarządzaniu miastami, propagowaniu kultury, a także sposobu promocji. Strony zadeklarowały zacieśnienie współpracy między obydwoma miastami i rozszerzenie jej na nowe dziedziny.

Do tej pory Jasło i Truskawiec współpracowały głównie na niwie kultury i sportu. Efektem były wzajemne wizyty młodzieżowych zespołów muzycznych oraz drużyn sportowych

Truskawic, kurort elity II RP

Truskawiec to kurortowe miasto, znane i cenione głownie z leczniczych źródeł. W uzdrowisku  znajduje się źródło wody mineralnej Naftusia. Miasto swoją popularnością cieszyło się w dwudziestoleciu międzywojennym gdzie wypoczywała elita II RP z marszałkiem Józefem Piłsudskim na czele. Po II wojnie światowej władze ZSRR odbudowały zniszczone miasto na wzór ówczesnego budownictwa socjalistycznego.

Obecnie miejsce to staje się coraz bardziej atrakcyjnym kurortem i to nie tylko o znaczeniu lokalnym, ale także światowym.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

10
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
leś@jasłoBohumromandowyluzowanyPokora Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jas)
Gość
jas)

Kleru koło niej nie było ,to przynajmniej na tle kościoła musiała fotkę zaliczyc.:lol:

Bohum
Gość
Bohum

"Ona jedna tam została Marysieńka moja,moja mała …. Hej hej hej sokoły…"
Ale to tylko moje mazenia żeby ona tam została i tekst piosenki.:(:(

romando
Gość
romando

Lechu co ty tam Robisz oj oj oj

wyluzowany
Gość
wyluzowany

do Sen – "Do tej pory Jasło i Truskawiec współpracowały głównie na niwie kultury i sportu. Efektem były wzajemne wizyty młodzieżowych zespołów muzycznych oraz drużyn sportowych" a w tych dziedzinach się luźno współpracuje, obudź się!! a wizyta była kurtuazyjna, jak to autor słusznie zauważył <lol> za nasza kase 😉

Pokora
Gość
Pokora

Panie Znamirowski,
ceniłem Pana.
(…)
Bez komentarza

Podatnik
Gość
Podatnik

Niech mi ktoś wytłumaczy , czemu mają służyć wyjazdy naszych władz do zaprzyjaźnionych miast.Jeszcze poprzedni burmistrzowie robili sobie takie wycieczki na nasze podatki i co z tego wynikło.Co my mieszkańcy Jasła mamy do tej pory z tych kuruazyjnych wyjazdów władz. Czy naprawdę nie ma innych celów na które można byłoby przeznaczyć pieniądze zmarnowane na takie wyjazdy. Radni na miły Bóg patrzycie na to marnotrastwo środków !!! i jeszcze to akceptujecie

Sen
Gość
Sen

Pytanie do Pani Burmistrz: proszę wymienić z pamięci 3 przykłady współpracy pomiędzy Jasłem a Truskawcem, nie uwzględniając Pani Wakacji na koszt jasielskich podatników?
"Strony zadeklarowały zacieśnienie współpracy między obydwoma miastami i rozszerzenie jej na nowe dziedziny. "
zacieśnienie współpracy ??? a co, do tej pory była luźna!
a w jakich dziedzinach współpracowano wcześniej?
Miasta partnerskie – bzdety na papierze i okazje na darmowe wyjazdy zagraniczne dla "Królowej Jasła" i jej popleczników.
w ramach współpracy proponuje moczenie Królowej w ozokerycie i przepłukanie Jej Naftusią.

Jaślanin.
Gość
Jaślanin.

Jak wakacje to wakacje!!!!!!!!!!!!!!!!

sarkazm
Gość
sarkazm

wiele sie od Ukrancow nauczy….

leś@jasło
Gość
leś@jasło

Opcja polityczna nie ma znaczenia.Na koszt
podatnika wszyscy "huśtać" się lubią.Drodzy
mieszkańcy Jasła,nie głosujcie więcej na
nauczycieli.Do rządzenia potrzebni są
menagerowie…

Close
X