Wiadomości

Kurtuazyjna wizyta władz miasta w Truskawcu na Ukrainie

Podtrzymanie partnerskiej współpracy obu miast, to główny cel wizyty jaką delegacja z Jasła złożyła ukraińskiemu partnerowi, miastu Truskawiec.

Burmistrz Jasła Maria Kurowska wraz z wiceprzewodniczącym rady miejskiej Henrykiem Rakiem i radnym Leszkiem Znamirowskim zostali przyjęci przez Wiktora Marczenkę (tymczasowo p.o. mera miasta) i Olega Błażowskiego – pełnomocnika mera do kontaktów międzynarodowych.

Tematem rozmów obu stron była wymiana doświadczeń w zarządzaniu miastami, propagowaniu kultury, a także sposobu promocji. Strony zadeklarowały zacieśnienie współpracy między obydwoma miastami i rozszerzenie jej na nowe dziedziny.

Do tej pory Jasło i Truskawiec współpracowały głównie na niwie kultury i sportu. Efektem były wzajemne wizyty młodzieżowych zespołów muzycznych oraz drużyn sportowych

Truskawic, kurort elity II RP

Truskawiec to kurortowe miasto, znane i cenione głownie z leczniczych źródeł. W uzdrowisku  znajduje się źródło wody mineralnej Naftusia. Miasto swoją popularnością cieszyło się w dwudziestoleciu międzywojennym gdzie wypoczywała elita II RP z marszałkiem Józefem Piłsudskim na czele. Po II wojnie światowej władze ZSRR odbudowały zniszczone miasto na wzór ówczesnego budownictwa socjalistycznego.

Obecnie miejsce to staje się coraz bardziej atrakcyjnym kurortem i to nie tylko o znaczeniu lokalnym, ale także światowym.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jas)
jas)
2024 lat temu

Kleru koło niej nie było ,to przynajmniej na tle kościoła musiała fotkę zaliczyc.:lol:

sarkazm
sarkazm
2024 lat temu

wiele sie od Ukrancow nauczy….

Jaślanin.
Jaślanin.
2024 lat temu

Jak wakacje to wakacje!!!!!!!!!!!!!!!!

Sen
Sen
2024 lat temu

Pytanie do Pani Burmistrz: proszę wymienić z pamięci 3 przykłady współpracy pomiędzy Jasłem a Truskawcem, nie uwzględniając Pani Wakacji na koszt jasielskich podatników?
"Strony zadeklarowały zacieśnienie współpracy między obydwoma miastami i rozszerzenie jej na nowe dziedziny. "
zacieśnienie współpracy ??? a co, do tej pory była luźna!
a w jakich dziedzinach współpracowano wcześniej?
Miasta partnerskie – bzdety na papierze i okazje na darmowe wyjazdy zagraniczne dla "Królowej Jasła" i jej popleczników.
w ramach współpracy proponuje moczenie Królowej w ozokerycie i przepłukanie Jej Naftusią.

Podatnik
Podatnik
2024 lat temu

Niech mi ktoś wytłumaczy , czemu mają służyć wyjazdy naszych władz do zaprzyjaźnionych miast.Jeszcze poprzedni burmistrzowie robili sobie takie wycieczki na nasze podatki i co z tego wynikło.Co my mieszkańcy Jasła mamy do tej pory z tych kuruazyjnych wyjazdów władz. Czy naprawdę nie ma innych celów na które można byłoby przeznaczyć pieniądze zmarnowane na takie wyjazdy. Radni na miły Bóg patrzycie na to marnotrastwo środków !!! i jeszcze to akceptujecie

Pokora
Pokora
2024 lat temu

Panie Znamirowski,
ceniłem Pana.
(…)
Bez komentarza

wyluzowany
wyluzowany
2024 lat temu

do Sen – "Do tej pory Jasło i Truskawiec współpracowały głównie na niwie kultury i sportu. Efektem były wzajemne wizyty młodzieżowych zespołów muzycznych oraz drużyn sportowych" a w tych dziedzinach się luźno współpracuje, obudź się!! a wizyta była kurtuazyjna, jak to autor słusznie zauważył <lol> za nasza kase 😉

romando
romando
2024 lat temu

Lechu co ty tam Robisz oj oj oj

Bohum
Bohum
2024 lat temu

"Ona jedna tam została Marysieńka moja,moja mała …. Hej hej hej sokoły…"
Ale to tylko moje mazenia żeby ona tam została i tekst piosenki.:(:(

leś@jasło
leś@jasło
2024 lat temu

Opcja polityczna nie ma znaczenia.Na koszt
podatnika wszyscy "huśtać" się lubią.Drodzy
mieszkańcy Jasła,nie głosujcie więcej na
nauczycieli.Do rządzenia potrzebni są
menagerowie…

Zobacz także
Close
Back to top button
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x