r e k l a m a
Wiadomości

"Kwiat młodzieży matematycznej" na podsumowaniu Konkursu im. H. Steinhausa

Blisko 400 uczniów z powiatu jasielskiego, krośnieńskiego i sanockiego wzięło udział w IX Jasielskim Konkursie Matematycznym im. Hugona Steinhausa, którego finał odbył się w tym roku w Gimnazjum nr 1 w Jaśle.

Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach – szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne  

Od lat staramy się zapraszać uczniów z różnych szkół z Podkarpacia. W tym roku gościmy kwiat młodzieży matematycznej województwa podkarpackiego – mówi Kazimierz Poniatowski, nauczyciel matematyki w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle

Co roku liczba uczestników rośnie, a poziom konkursu jest coraz wyższy. Przez konkurs przewinęło się wielu matematyków, dziś absolwentów uczelni technicznych.

Niektórzy z laureatów są na studiach lub są już absolwentami, ale mile wspominają ten konkurs, który pozwolił im łatwiej opanować matematykę czy to w szkole, czy już na studiach. W dzisiejszych czasach gdy wiele dziedzin się matematyzuje, przygotowanie matematyczne jest niezbędne także dla osób, które pracują w zupełnie innych zawodach – mówi Kazimierz Poniatowski, nauczyciel matematyki w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle

Wykształcenie matematyczne oraz wiedza z tej dziedziny, zdaniem starosty Adama Kmiecika, dobrze wróży na przyszłość.

Myślę, że dzięki tym młodym ludziom będzie nam się w przyszłości lżej żyło;  bo ich wynalazki, nowe przemyślenia nam w tym pomogą – mówi Kmiecik.

Poniżej prezentujemy listę laureatów konkursu:

Licea:
I miejsce: Adam Zima (I LO Krosno) kl.1;  Andrzej Materniak (I LO w Sanoku) kl. 2; Dariusz Pukas (I LO Jarosław) kl. 2; Dawid Wójcik (I LO Jasło) kl 2; Michał Kozdęba (IV LO Rzeszów) kl. 3; Jarosław Kolek (I LO Rzeszów) kl. 1;

II miejsce: Damian Rupar (LO Sióstr Prezentek Rzeszów) kl. 1; Rafał Owrzany (I LO Sanok) kl. 3; Aleksandra Deptuch (II LO Krosno) kl. 3;

III miejsce: Mateusz Skroma (LO Sióstr Prezentek Rzeszów) kl. 3;

IV miejsce:  Teodor Jerzak (IV LO Rzeszów) kl. 1; Aleksandra Kopacz (I LO Rzeszów) kl. 1; Piotr Stój (I LO Jasło) kl. 2; Wiktor Zuba (I LO Rzeszów) kl. 2;

V miejsce: Grzegorz Adamik (I LO Jasło) kl. 3; Zuzanna Pastuszczak (I LO Sanok) kl.1; Jakub Kwaśny (I LO Przemyśl) kl. 2;

VI miejsce: Przemysław Sokołowski (I LO Jasło) kl. 2; Mateusz Szklarz (I LO Krosno) kl. 3; Anna Szląskiewicz (I LO Łańcut) kl. 3.

Gimnazja:
Klasy I
I m. Hubert Syzdek Gim nr 1 Jasło; II m. Weronika Stawarz Gim nr 1 Sanok; III m. Wojciech Buczyński Gim w Nowym Żmigrodzie; IV m. Jakub Bieleń Gim nr 2 Jasło; V m. Kinga Naszkiewicz Gim nr 1 Jasło; VI m. Anna Szajna Gim nr 2 Jasło, Maciej Słomski Gim w Ołpinach, Małgorzata Szprucińska Gim nr 1 w Jasło, Piotr Szynal Gim nr 2 Jasło.

Klasy II
I m. Małgorzata Koralewska Gim w Kołaczycach; II m. Szymon Jaracz Gim nr 1 Jasło; III m. Krzysztof Maziarz Gim nr 1 Jasło; IV m. Paulina Samborska Gim nr 1 Jasło; V m. Artur Pelczar Gim nr 2 Krosno, VI m.  Andrzej Pisarek Gim nr 1 Jasło.

Klasy III
I m. Tomasz Trzeciak Gim Dębowiec; II m. Krystian Ziaja Gim nr 1 Jasło; III m. Michał Wójcik Gim nr 1 Jasło; IV m. Jakub Ahaddad Gim nr 2 Krosno; V m. Sabina Puchała Gim nr 1 Jasło; VI m. Jakub Kątski Gim nr 1 Sanok.

Szkoły podstawowe:
I m. Kamil Fundakowski SP nr 1 Jasło; II m. Zofia Kaznecka ZS Tarnowiec; III m. Bartosz Jaśko SP nr 2 Jasło; IV m. Aleksandra Forystek, Łukasz Buczyński SP nr 4 Jasło; V m. Agnieszka Radoń SP nr 4 Jasło; VI m. Mateusz Krzanowski SP nr 2 Jasło.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
paivomaboliiziadagTomczaaak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomczaaak
Gość
Tomczaaak

Bardzo fajny konkurs, gratuluję zwyciężcą 🙂

dag
Gość
dag

Nawet kandydat na Burmistrza,Pan Kmiecik się pojawił.Co klasa to klasa.

izia
Gość
izia

też byłam w tym roku ale wyników jeszcze nie ma

paivomaboli
Gość
paivomaboli

🙂

Zobacz także

Close
Close
X