Wiadomości

Lechowski: "Nie jestem kłamcą, ani złodziejem" Górczyk: "Witku…"

Witold Lechowski odpowiedział na zarzuty Tadeusza Górczyka, o których pisaliśmy w artykule „Starosta Lechowski pod pręgierzem oskarżeń”. (czytaj więcej) które jak było widać dotknęły wicestarostę Lechowskiego.

Na sesji powiatowej podkreślił, że nigdy nie przypuszczał, że osoby, którym bliska była idea Solidarności będą w taki sposób spierać się na sesjach.

„Nie jestem kłamcą, ani złodziejem”

Chciałbym się odnieść do tego bezprecedensowego ataku na moją osobą na poprzedniej sesji, kiedy pan radny Górczyk zarzucił mi, ze jestem kłamcą i złodziejem. Oświadczam, że ani nie jestem kłamcą, ani złodziejem i on dobrze o tym wie, bo mnie zna i wie, że nikomu nic nigdy nie ukradłem, że nie wziąłem nigdy żadnej łapówki. I jeśli przyszedłem na urząd to po to, aby pilnować by nikt pod moim bokiem ani nie kradł i nie kombinował – podkreślił Witold Lechowski.

„Nie mam nic przeciwko panu Dzikowi”

Górczyk pytał też między innymi, dlaczego zarząd, któremu przewodniczył wicestarosta Lechowski nie przekazał pomocy finansowej Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Podkarpacie” na organizację X Jasielskiego Turystyczno-Nawigacyjnego Rajdu Samochodowego, a znalazł pieniądze na promowanie innych imprez.

Lechowski przyznał, że nie zostało przyznanych 1 tys. zł tylko 500 zł, ale nie umiał sobie przypomnieć, dlaczego taką decyzję zarząd podjął.

Trudno jest mi powiedzieć, dlaczego to głosowanie tak przebiegło. Na pewno nie mam nic przeciwko panu Dzikowi, bo jako dziennikarz radia i prasy promowałem stowarzyszenie pana Dzika. Można powiedzieć, że również dzięki mnie ci niepełnosprawni wyszli z domów i zaczęli normalnie funkcjonować – przekonywał Lechowski.

„Pytałem pana starostę jak wygląda sprawa z tym samochodem”

Tadeusz Górczyk pytał również wicestarostę Lechowskiego o sprawę samochodu służbowego starostwa, skradzionego na początku roku i wypłatę z tego tytułu odszkodowania.

Mam świadków na to, że na każdym zarządzie dopominałem się o wyjaśnienie sprawy kradzieży samochodu powiatowego i pytałem pana starosty o to jak wygląda sprawa z tym samochodem – odpowiedział Lechowski.

Powiat wspiera niewidomych mistrzów

Tadeusz Górczyk dopytywał też, dlaczego zarząd przekazał 1 tys. zł dla Przemyskiego Klubu Sportowego i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących na zakup nagród dla uczestników I Wojewódzkich Zawodów Strzeleckich Niewidomych i Słabowidzących o Puchar Ziemi Jasielskiej.

Klub, któremu przekazaliśmy pieniądze, działa na terenie powiatu jasielskiego. Jego członkami są: mistrz Polski 2009 Jerzy Sypień z Łask. Krzysztof Paszyna z Wrocanki, Krystyna Myśliwiec z Jasła – tłumaczył Lechowski.

„Panie starosto, Witku…”

W odpowiedzi na słowa wicestarosty Lechowskiego głos zabrał Tadeusz Górczyk.

Panie starosto, Witku, problem polega na tym żeby słuchać i słyszeć. Ja nie nazwałem cię nigdy złodziejem, powiedziałem, że kłamałeś na posiedzeniu zarządu i podtrzymuję to. Dlatego, że w protokole jest napisane, że stwierdziłeś, że w tym dziale nie ma pieniędzy, więc zarząd na twój wniosek przegłosował, że tych pieniędzy się nie przekaże. (…) Mimo, że te pieniądze były i są nadal – argumentował Górczyk.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
34 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anty PiS
anty PiS
2024 lat temu

Cały PiS to partia kłamców.Każdy kto z niej startuje jest oszustem!!!!!!!!!!

ciech
ciech
2024 lat temu

Wart Pac pałaca a pałac Paca. Aż serce mi się raduje na widok naparzających się niczym koguty dwoch dawnych kolesiów z dawnego Porozumnienia Centrum.

oli
oli
2024 lat temu

gdzie sieją takich matołkow jak ty anty PiS?może masz jakiś dowod na potwierdzenie swojej chorej tezy?
a swoja drogą niech sie naparzaja 🙂

tow DRZEWO
tow DRZEWO
2024 lat temu

GORCZYK wyglondasz jak pajac na sznurku jestes pomazajcem zalatujesz do HITLERA ty lamago won od koryta ty cwaniaku suchy

ZNAJOMI JURKA
ZNAJOMI JURKA
2024 lat temu

Na litość boską ,nie można przekręcać nazwisk nie Stępień,lecz Jerzy Sypień z Łask .Jurek tak trzymaj.JESTEŚ WIELKI .

Tadek G.
Tadek G.
2024 lat temu

Każdy kto mystąpi przeciw Lechowskiemu musi liczyć się z karą, a ona będzie grożna bo on czyta ip. i wie wsdzystko o wpisach!!!Ma takich przyjaciół ,że głowa pęka!!WSI,ABW to dla niego pestka!!!!

dzwonnik
dzwonnik
2024 lat temu

Brawo Panie Tadeuszu. W myśl starego porzekadła " Uderz w stół a nożyce same się odezwą" pełnomocnik ( PEŁNY NOCNIK)powiatowy Wiciu sam przyznał się do winy.Panie Lechowski to dopiero początek-na razie jest strzelanie z korkowca a ciężkie działa wystawią przed wyborami.

KRAK
KRAK
2024 lat temu

A SKRADZIONE AUTO GDZIE JEST ???? CO MOŻE KILLER Z wawy po tego passacika się fatygował ??

Jadwiga
Jadwiga
2024 lat temu

O skradione auto to pytajcie Walczyka krewnego Zającowej i Kmiecika , który się boi powiedzieć prawdy!!!

Maria
Maria
2024 lat temu

Temu Lechowskiemu wyrządzono olbrzymią krzywdę powierzając takiej rangi urząd.Ja bała bym się mu powierzyć swoje sprawy i nie zatrudniłabym go nawet jako portiera.Co on umie? Zwykły ,przeciętny nauczyciel historii z jakąś tam szczyptą otarcia o Solidarność! Czy to wystarcza na sprawowanie władzy.Nie,ale układ to gwarantuje.A takich delikwentów w Jasle,niestety jest od cholery. Moze dlatego jest tak dobrze tu żyć!?????:mad:

Cycata Jolka
Cycata Jolka
2024 lat temu

Górczyk się boi wystąpić przeciw PISowi bo sam był członkiem tej partii dopóki go Kacazyński na polecenie Zająca nie wyrzucił!Terazx cierpi w osamotnieniu bo nie mażadnej koncepcji na przyszłość !!!Wie , że jest przegrany w każdej konfiguracji oprócz PO i PIS i jego psy podobnie!

FELEK
FELEK
2024 lat temu

BRAWO PANIE TADEUSZU!!!CENIĘ LUDZI ODWAŻNYCH!!! I SZCZERYCH.

Piotr
Piotr
2024 lat temu

Ten Lechowski to taki niemiły z wyglądu a taki przyzwoity a reszta to banda esbecka !!!I Lechowski wie co mówi i wie!!!1

Krysia
Krysia
2024 lat temu

Maria ty się boisz o siebie i o swojego męża-taksówkarza ale nie bój się o Lechowskiego to porządny człowiek w tym układzie!

Marcin
Marcin
2024 lat temu

Lechowskiemu nie wyrządzono krzydy powierzając stanowisko tylko stanowisku powierzono krzywdę powierzając LECHOWSKIEGO!!!!!!!!!ON jest zaj… PIES!!!!

Marta
Marta
2024 lat temu

Spaduwa od Lechowskiego on jest super gość!!Gdyby nie on to by wszyscy wiedzieli wszystko a taka wiedza boli i Górczyka i całą jego bandę!!!!

jULKA
jULKA
2024 lat temu

tO PRAWDA lECHOWSKI JEST JAK PIES ALBO JAK WYŻEŁ!!1kto FIKA TO STRACI,A KTO STACI TO FIKA!!!11

CHORE PAŃSTWO !!!!!
CHORE PAŃSTWO !!!!!
2024 lat temu

"STOWARZYSZENIE ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM" — kto doszedł po grzbietach i trupach robotniczych do celu , a teraz się na nich wypiął , kto zniszczył Solidarność i jej szczytne cele walcząc nie o robotników, ale o koryto i własną pozycję , kto wreszcie dzisiaj pomaga w jednoczeniu i walce o wspólną sprawę , godziwą zapłatę za ciężką pracę i byt ,który jest gorszy niż skazanych przestępców , czy sierot w domach dziecka, a na których utrzymanie idzie kilka razy więcej środków niz na 1 osobę w większośći polskich rodzin utrzymujących się z uczciwej pracy czy wypracowanej emerytury. Gdzie są następcy tzw… Czytaj więcej »

Marysia
Marysia
2024 lat temu

Precz z miastem PISOWSKIM!!!!!!!!!!!!!!:sleep:

populiści
populiści
2024 lat temu

Już kolejny raz daje Górczyk się publicznie zauważyć.Jedyny prawy człowiek,który nie uszczknął bezprawnie publicznych pieniędzy.Między paluchami przepuszczają nierozliczone,nienależne się im ogromne sumy pieniędzy,a dla niepoznaki gryzą się o drobiazgi.Czas rozliczyć obu Panów.Tylko problem jeden.Oni niczego więcej nie umieją robić,jak wspólnie kombinować. Schronisko w.Brata Alberta już przepełnione.Nie pokazano Pawlusia.Jego purpurowa twarz i marchewkowy kinol świadczy otym,że przepuścił przez siebie jedną cysternę kolejową,a drugą mu już wtoczyli na bocznicę kolejową.Podobny zresztą wygląd ma i Góczyk.Na taki luksus trzeba ogromne pieniądze.I takich też niemile widzą w schronisku.Ot i jawi się problem ludzki.

kamis
kamis
2024 lat temu

Do Chore Państwo; o czym Ty mówisz, KOR bronił robotników? A gdzie dziś są ci światli obrońcy? Są milionerami i siedzą w zarządach spółek, m.in. agory wydającej Wyborczą. Czemu teraz nikogo nie bronią? Lechowski pomaga wielu ludziom, jest normalny, a życiorys ma taki, że daj Panie Boże każdemu. Nic na niego nie macie. Żal?

lupus
lupus
2024 lat temu

Jak patrzę na tych radnych to im wspołczuje bo są tacy maluczcy ,wiją sie i motają w swoim malutkim swiatku i niestety nie dorosną nigdy nawet do pięt normalnym przyzwoitym ludziom których nie brakuje ale nie chcą się babrać w g………… polityki 🙁

Pani Jadwigo!
Pani Jadwigo!
2024 lat temu

Nikt nie przyciśnie Walczyka,jego szwagra mechanika samochodowego,nikt nie przeszuka ich dziupli.Nie uczyni tego właściciel/Starostwo/,nie uczynią tego organa ścigania.Warto przypomnieć sprzed kilkudziesięciu lat działalność I-go biznesmena w Jaśle A.Jurysia,który na ul.Tkaczowa miał prywatny biznes.Cała władza jasielska i śledczy tam uczestniczyli.Dopiero śledczy z Rzeszowa w trakcie likwidacji firmy znaleźli w niej rekwizyty służbowe.Mając na względzie ten głośny fakt Ci którym by zależało na odnalezieniu samochodu są już bardzo ostrożni.

odkrywca
odkrywca
2024 lat temu

cycata jolka,piotr, krysia ,marcin,marta, julka to ta sama osoba o pieciu twarzach ip to samo

Zaufany
Zaufany
2024 lat temu

WITKOWI NIGDY BYM NIE ZAUFAŁ

etdy6dy
etdy6dy
2024 lat temu

:mad::mad::mad:yfetfr5tdr5def5rder5rrerrrr:rip::rip::yes:

dorwię cię Górczyk
dorwię cię Górczyk
2024 lat temu

Ale bydło robią w tym Jaśle,ten Górczyk to była już dawno persona non grata w działalności politycznej w tym mieście,słownictwo kłamca,złodziej to dla meneli spod budki z piwem,aż zgroza bierze ,że gdzieś w naszym pobliżu są osoby,które zamknę w kiciu lub psychatryku

M.w krzakach
M.w krzakach
2024 lat temu

Zobaczcie na tą cyniczną mordę Górczyka.No Górczyk a gdzie ta cipa od kultury, z Urzędu Miasta co wykończyła Małgorzatę,mądrą dziennikarkę,zmieniła któregoś męża i ma się dobrze

CHORE PAŃSTWO !!!!!
CHORE PAŃSTWO !!!!!
2024 lat temu

Do kamis IP: 83.14.141.* Napisałem tzw. inteligencji { KOR- u} broniących robotników – co nie jest równoznaczne z pożniejszym i dzisiejszym postepowaniem tych osób ….
– Nie należy zbierać " teczek {haków}" na innych – ale co pozoztało z dawnej SOLDARNOŚCI – to widać….

masakra
masakra
2024 lat temu

Płakać się chce, jak się czyta te artykuły i te żenujące komentarze.

ixi
ixi
2024 lat temu

a co mnie to obchodzi ????!!! – jak chca sobie do gardel skakac to PO GODZINACH PRACY! Bo podatnik placi za prace a nie klotnei i prywate!
SZLAG TRAFIA NA TE MENDY U KORYTA!:mad:

Olka
Olka
2024 lat temu

Zachęcam do przeczytania strony www. Wirtualne Jasło pl. coraz ciekawiej na temat Pana TG.
Witek Twoje notowania błyskawicznie rosną !!!! i tak trzymać!!!!!

smpa
smpa
2024 lat temu

Żal mi ich wszytskich i szkoda słów bo nerwy się tylko traci. :rol:

.
.
2024 lat temu

Olka, odwróciłaś tabele , skoro Wituś na czele ! Super info, że hako-pisa broni portal ub_jaslo (z grzywką):lol:

Zobacz także
Close
Back to top button
34
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x