Wiadomości

Licealiści z Kołaczyc w finale "Olimpiady Policyjnej"

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiej „Olimpiady Policyjnej”. Teraz będą walczyć o indeksy na wybrany kierunek studiów realizowany w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Celem Ogólnopolskiej „Olimpiady Policyjnej” jest pogłębienie wiedzy o bezpieczeństwie oraz roli i zadaniach Policji, jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo. Jej organizatorem jest Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Przedsięwzięcie ma charakter trójstopniowych zawodów i jest skierowane do uczniów klas o innowacjach policyjnych szkół ponadgimnazjalnych. Daje ono możliwość uzyskania świadectwa dojrzałości uczniom, których zainteresowania są ukierunkowane na problematykę bezpieczeństwa.

W I edycji olimpiady wzięli udział uczniowie LO w Kołaczycach z klas o profilu policyjno- strażackim: Anna Czernicka, Katarzyna Bąbaś, Mateusz Domaradzki oraz Andżelika Fornal.

Do zawodów przygotowywał ich podinsp. Maciej Karp, Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo –Śledczego komendy w Jaśle, który prowadzi również zajęcia w kołaczyckim liceum. Podinspektor szkolił uczniów m.in. z zakresu prawa policyjnego, wybranych zagadnień z prawa karnego, wykroczeń, warunków i sposobów użycia przez policjantów środków przymusu bezpośredniego. Uczniów wspierali także inni nauczyciele LO w Kołaczycach.

Zmagania w olimpiadzie uczniowie rozpoczęli od napisania pracy na wybrany temat spośród podanych przez Komitet Główny Olimpiady. Następnym etapem był test wiedzy, w którym uczestniczyło 150 osób. Dzięki zdobytym punktom cała czwórka reprezentantów z Kołaczyc została zakwalifikowana do finałowej  trzydziestki.

Ostatni etap olimpiady odbędzie się 10 kwietnia br. na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i będzie składał się z egzaminu ustnego oraz zawodów sportowych.

Wyłonieni laureaci i finaliści stopnia centralnego olimpiady zostaną przyjęci na wybrany kierunek stacjonarnych studiów pierwszego stopnia realizowany w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie bez konieczności przechodzenia postępowania rekrutacyjnego.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
repolicjant
repolicjant
2024 lat temu

Ten przybytek Kołaczyce to jak widać stajnia pełna najwyższej próby -gliny…Ale będziemy mieli ceramiki????

lupus
lupus
2024 lat temu

Zyczymy wam sukcesow ale jak znam te tematy ,a znam dobrze to na tym szczeblu już potrzebne są mocne układy .bo elitka gliniarzy też ma synów i córki 🙁 i to są tzw.okazje żeby im zapewnić dobry start

Zobacz także
Close
Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x