Wiadomości

Łukacijewska dziękuje i wyznacza swojego następcę

Elżbieta Łukacijewska, na konferencji prasowej, podziękowała wszystkim jaślanom, którzy głosowali na nią w czerwcowych wyborach. Europosłanka przedstawiła również swojego zastępcę w polskim parlamencie.

Łukacijewska podkreśliła, że zwycięstwo PO w „oazie” Prawa i Sprawiedliwości, za jakie uchodzi Jasło, jest zasługą jego mieszkańców.

Ja to bardzo doceniam, widzę to zaangażowanie i chciałabym, żeby mieszkańcy Jasła naprawdę odczuwali to, że tutaj jest Platforma, nie tylko z nazwy, ale że tu są ludzie PO. Wszystkim mieszkańcom bardzo serdecznie dziękuję za głos na mnie, za głos na moich kolegów – powiedziała Elżbieta Łukacijewska.

Łukacijeska mówiła, że politycy winni pamiętać o tym, iż mandat poselski zawdzięczają zawsze wyborcom a kto o tym zapomina, przestaje być politykiem.

Po wyborze Łukacijewskiej do Europarlamentu, zwolniło się miejsce w Sejmie, zajmie je Marek Rząsa z Przemyśla.

Rząsa z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego. Ma duże doświadczenie w pracy samorządowej, od siedmiu lat jest radnym rady Miejskiej Przemyśla, a od maja br. objął funkcję przewodniczącego. Jest też szefem przemyskich struktur Platformy Obywatelskiej.

Wierzę, że będzie czynnie działał w tych regionach, które do tej pory cieszyły się z mojego poselstwa. Wierzę, że to będzie bardzo dobra wymiana i że nasi wyborcy będą zadowoleni z ciągłości wsparcia, rozwiązywania problemów. Będzie systematycznie na dyżurze w Jaśle, Krośnie i Sanoku. Jako poseł do Parlamentu polskiego przejmie część zadań, które ja do tej pory realizowałam – mówi europosłanka.

A co mówił sam Marek Rząsa?

Dołożę wszelkich starań, aby wypełnić to miejsce po pani przewodniczącej, przynajmniej z takim samym skutkiem. Uważam, że tylko dobra praca, tylko bardzo dobrzy, sumienni ludzie mogą spowodować, że ten wynik wyborczy danej partii politycznej jest bardzo dobry – zapewnił Rząsa.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
XYZ
XYZ
2024 lat temu

Zwycięstwo PO w Jaśle ?
Z tego co pamiętam to Pan Poręba europoseł z PIS tez wszedł i chyba miła więcej głosów niż Pani Łukacijewska ?

pis
pis
2024 lat temu

ale nie podziękował

js
js
2024 lat temu

Do xyz: O ile mi wiadomo to w Polsce mamy ordynację proporcjonalną a nie większościową.
Dlatego to, że jakiś tam Poręba dostał więcej głosów niż Łukacijewska nie ma zadnego znaczenia, bo decyduje ilość głosów oddanych
na listę, a lista PO dostała w Jaśle najwięcej głosów, o ponad 300 więcej niż lista PiS. Zanim napiszesz jakąś głupotę to poczytaj sobie ordynację wyborczą.

b.pracownik
b.pracownik
2024 lat temu

A czy pamięta Pani europoseł jeszcze o "PEKTOWINIE " -co obiecywała ,i zapewniała ! -Czy trzeba Pani europoseł cytaty przytoczyc z Jej wpowiedzi .?

Ludojad
Ludojad
2024 lat temu

PO w Jaśle po odejściu Pani Poseł do Brukseli i rozwaleniu struktur ,bo współpracowali z PIS
strzeliło sobie w stopę.Zaś efekt tegoż,zobaczy w przyszłorocznych wyborach w Jaśle,tyle ,ze od tyłu i poniżej pleców…Tu nie Warszawka,nie salony polityczne,a sprawy lokalne ,które wymagaja współpracy wszystkich sił,a nie działań solo i to w wykonaniu PO.
A co owa partia zrobiła dla kraju-każdy widzi. A nawet czuje. Takie teksty jak powyżej walnięto w wypowiedziach Po-wczyków, nikogo nie ruszaja i nie wzruszają. Tu osłów -niet!

bzzzzzzz
bzzzzzzz
2024 lat temu

Czyżbyś Ludojadzie tym tekstem żegnał się z kolegami,którym przewodziłeś przez kilka lat? To że w PiS lubicie brać w miejsce "od tyłu i poniżej pleców" to już nikogo nie dziwi.

wyborca
wyborca
2024 lat temu

"Ludojadzie", są granice śmieszności, których nie powinni przekraczać nawet PiSowcy. Wg ciebie wyborcy PO tak kochają PiS, że nie
wybaczą swoim wybrańcom cofnięcia poparcia dla miłościwie nam panujących burmistrz Kurowskiej i wc-starosty Lechowskiego o Pawlusiu nie wspomniając. Widzisz, Jasło nie Warszawka a PO i tak wygrała tu w ostatnich eurowyborach. Co prawda nieznacznie, ale jednak i to mimo koalicji z PiSem. A o współpracę z "wszystkimi siłami politycznymii"
to ty się nie martw – to problem PiSu, któremu
zabrakło przystawek LePpeRopodobnych. Cała nadzieja jeszcze w Napieralskim i Oleksym, prawda?

ja
ja
2024 lat temu

Suoer facet!

Zobacz także
Close
Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x