Wiadomości

Łukacijewska: "Nie mogę się zgodzić aby aborcja zwalniała od myślenia o konsekwencjach"

W Parlamencie Europejskim odbyła się 10 lutego br. debeta i głosowanie na temat rocznego sprawozdania za rok 2009 w sprawie równości kobiet i mężczyzn w Unii Europejskiej.  W sprawozdaniu, Posłowie upominali się między innymi o prawo kobiet do dostępu do środków antykoncepcyjnych i aborcji.

fot. lukacijewska.pl

Poniżej przedstawiamy stanowisko jakie zajęła Pani Poseł Elżbieta Łukacijewska w stosunku do sprawozdania:

Równość kobiet i mężczyzn to istotny temat. Wiele już w tym zakresie zostało osiągnięte, jednakże ciągle są obszary gdzie kobiety są traktowane gorzej niż mężczyźni. Kobiety ciągle zarabiają mniej, w większym stopniu zagraża im ubóstwo, trudniej im rozwijać karierę naukową czy biznesową. Sprawozdanie Parlamentu zauważa te problemy i podkreśla konieczność wprowadzenia konkretnych działań, które zapewnią równy udział mężczyzn i kobiet w rynku pracy i edukacji.

Żałuję, że nie mogłam poprzeć tej propozycji i głosowałam przeciwko sprawozdaniu, gdyż w jego treści pojawiły się zapisy dotyczące upowszechniania aborcji w Unii Europejskiej. Po pierwsze kwestie te należą do wyłącznych kompetencji państw członkowskich. Po drugie kwestia niechcianych ciąż jest dużym problemem, jednak nie możemy wprowadzać przepisów, które będą traktowały aborcję jako darmowy środek antykoncepcyjny. Nie mogę się zgodzić aby aborcja zwalniała od myślenia o konsekwencjach i obowiązkach związanych z rozpoczęciem życia seksualnego. Życie człowieka zasługuje na więcej.

KCh

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lupus
lupus
2024 lat temu

Gdyby mężczyżni zachodzili w ciążę to aborcja byłaby sakramentem :yes::yes::yes:

.1..2..3
.1..2..3
2024 lat temu

Chcecie aborcji? To jedzcie do Japonii. W Polsce rozmnażamy się jak króliki i niedługo będzie tu tak samo jak na wschodzie. Dużo nam nie brakuje. Bezrobocie już postępuje ku następnemu stadium a coraz droższe nowe mieszkania nie pozwalają na zasiedlenie się nowych uboższych rodzin…

czytelnik
czytelnik
2024 lat temu

Jak króliki? Hmm, ciekawe. Statystyczna para w Polsce ma poniżej 1,5 dziecka. Jeśli to wg Ciebie oznacza, że rozmnażamy się jak króliki to gratuluję wiedzy.
PS. A tak na marginesie, króliki w okresie rozrodczym posiadają 4-6 młodych w roku.

po podkaracku
po podkaracku
2024 lat temu

a jak biedaczka mogla glosowac zgodnie z sumieniem ale zaglosowala przeciw sumieniu bo na podkarpaciu w przyszlych wyborach by ja ……wiec czego sie nie robi mysle tak glosuje tak parodia

CHORE PAŃSTWO !!!!!
CHORE PAŃSTWO !!!!!
2024 lat temu

Ta pani mówi , że walczy o jakieś tam równouprawnienie – kogo z kim ???: niech lepiej walczy o równouprawnienie w dziedzinie naszych poborów za okresloną pracę [ nie tylko o tzw. elity , które i tak już zarabiaja na poziomie uni ] – jakoś nie słychać głosów aby ktoś walczył o zwykłych pracowników , aby w całej Europie byli wynagradzani w jednakowy sposób tj. że jednemu z najniższej krajowej nie wystarcza na przeżycie,nie mówiąc już o leczeniu gdy się zachouje , a w innym państwiwie za taką samą pracę żyje się na niezłym poziomie – czyli pozwala sie na… Czytaj więcej »

PO
PO
2024 lat temu

Ta kobieta bredzi.Znaczy się załapała bakcyla polityka…Ona by chciała ale rącia nie chciała się podnieść w odpowiednim czasie… Może by jakie maści końskie wysłał na podreperowanie stawów????

CHORE PAŃSTWO !!!!!
CHORE PAŃSTWO !!!!!
2024 lat temu

Wynagrodzenie europosła to :
7665.31 euro wynagrodzenie
+ 4200.00 euro diety
Jak to sie ma do poborów ludzi pracujących nawet we swięta na podkarpaciu !!!!

Malkontent
Malkontent
2024 lat temu

Do Chore Państwo….Państwo jest takie jakie sobie ludzie urządzą,lub pozwolą urządzić…
Swoim głosowaniem,niegłosowaniem,biernością tworzą biedę,akceptują ją od czasu do czasu tylko jęcząc,co jest w mentalnosci Polaka wyryte.To nie p. Łukaciejewska jest winna,ze tyle pieniedzy bierze za nic,to ludzie są winni,ze pozwolili aby brała.Zresztą ta uwaga nie jest akurat adresowana do konkretnie p. poseł,ale do wszystkiej zgniłej biurokracji,
która zżera i Polskę dzięki głupocie przystąpi enia jej do Unii Europejskiej…Za co płacimy??? A no za to co rzekła p.poseł.A jej słowo waży,i to jak widać w eurosrebnikach

dragoness
dragoness
2024 lat temu

Typowa wypowiedź polityka, który chce być wybrany na następną kadencję, więc boi się komukolwiek narazić. Bez zmiany ordynacji dalej będziemy głosować na listę, a nie na człowieka. Należy iść na wybory i w poprzek karty napisać ZMIEŃCIE ORDYNACJĘ! Duża liczba nieważnych głosów powinna wreszcie zwrócić czyjąś uwagę.

cela
cela
2024 lat temu

Niech ta pani zacznie w końcu dyżurować w Jaśle w biurze poselskim w tych godzinach, w których powinna ! Bierze ciężką kasę, a sprawy już narodzonych ma daleko gdzieś. Woli bić pianę na eurosalonach, bo to bardziej spektakularne !

Zobacz także
Close
Back to top button
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x