Wiadomości

Mammobus zaparkował na jasielskim rynku

Fundacja „SOS Życie”, pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła, zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne panie w wieku 50-69 lat oraz na bezpłatne badania cytologiczne panie w wieku 25-59 lat. 

Ośrodek Diagnostyczny Chorób Nowotworowych Fundacji „SOS Życie” z Mielca prowadzi badania profilaktyczne w mammobusie, który stanął w Jaśle w Rynku. Mammobus będzie czynny w dniach 26.04-18.05.2010 r., codziennie w godz. 9.00-17.00. Obowiązuje rejestracja  telefoniczna: 0801 08 09 10, natomiast wyniki badań panie będą mogły odbierać w informacji UM w Jaśle.

Fundacja „SOS Życie”  szczególnie skupiła swoją działalność na ratowaniu życia i zdrowia kobiet chorych na raka piersi i raka szyjki macicy. Dzięki działalności w ochronie zdrowia, rocznie udaje się fundacji ocalić życie ponad 50 kobiet.

Mammografia jest to badanie radiologiczne piersi wykonane niewielką, bezpieczną dawką promieni rentgenowskich (prześwietlenie piersi). Za pomocą tego badania można wykryć zmiany i nieprawidłowości w piersi na bardzo wczesnym etapie, kiedy nie jest jeszcze możliwe wykrycie ich w procesie samobadania lub badania lekarskiego.

O regularnych badaniach piersi nie wolno nam kobietom zapominać. Dlatego zachęcam wszystkie panie, aby wykorzystywały pojawiające się w naszym mieście możliwości wykrywania i zapobiegania chorobie. Musimy mieć na uwadze, że w Polsce coraz więcej kobiet choruje na raka piersi, a wygrywa z nim ten, kto szybko odeprze atak. Zadbajmy o siebie i o nasze zdrowie, ono powinno być dla nas najważniejsze. – zachęca wszystkie mieszkanki Jasła i okolic do skorzystania z darmowych badań Burmistrz Maria Kurowska.

Informujemy, że badania mammograficzne, jak cytologiczne przeprowadzane są także 
w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle w Pracowni Mammografii (tel. 4437701 do godz. 13.00, tel. 4437547 do godz. 13.00-15.00), jak i w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej (tel. 443 76 44 do godz. 15.00). Zapraszamy.

UM Jasła

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
2022 lat temu

Ciekawe ile pan sie zglosi?szacuje ze nie wiele ,JA regularnie robie badanie cytologiczne co 2 lata i dzieki temu spie spokojnie.To naprawde dobry pomysl z tym mamobusem:)

a.a.a.a
a.a.a.a
2022 lat temu

niektorzy nawet za darmo sie boja pojsc!!!:no:

ira
ira
2022 lat temu

Kobiety nie bądzcie tchórzami.wybierzcie życie.

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x