Wiadomości

Maria Kurowska: "Jestem za przejściowym wprowadzeniem parytetów"

W dniu 3 lipca br., w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbyło się spotkanie „przy okrągłym stole”  10 kobiet – liderek życia społecznego i politycznego  z całej Polski z Ambasador do spraw Kobiet w Departamencie Stanu USA, panią Melanee Verveer.

W spotkaniu uczestniczyła burmistrz miasta Jasła Maria Kurowska. Wśród zaproszonych kobiet znalazły się m.in. Jolanta Kwaśniewska, prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan Henryka Bochniarz, prof. Magdalena Środa, dyrektor Centrum Praw Kobiet Urszula Nowakowska i prezes radia ESKA i wydawnictwa Murator Agnieszka Anielska.

Melanee Verveer została mianowana przez prezydenta Baracka Obamę Ambasadorem Nadzwyczajnym ds. Ogólnoświatowych Kwestii Kobiet. Pani Ambasador koordynuje politykę zagraniczną i działania odnoszące się do politycznego, ekonomicznego i społecznego postępu w prawach kobiet.

Panie dyskutowały na temat sytuacji kobiet w Polsce. Poruszana była między innymi sprawa parytetów.

Jeśli chodzi o moją osobę, to nie chciałabym parytetu, ponieważ satysfakcjonuje mnie równa walka wyborcza i smak zwycięstwa bez przywilejów – mówiła Maria Kurowska.

Dodała jednak, że wprowadzenie parytetów jest słuszne z kilku powodów.

Biorąc pod uwagę, że mimo lepszego wykształcenia, pracowitości i zaangażowania jesteśmy w mniejszości w pełnieniu różnych ważnych funkcji i nie jest to z korzyścią dla Polski, jestem za przejściowym wprowadzeniem parytetów – mówiła Kurowska.

A ponadto, jak mówi burmistrz miasta zmieniłoby to nastawienie części mężczyzn.

To zmusiłoby naszych wspaniałych, aczkolwiek nieco zachłannych na władzę mężczyzn, do dostrzeżenia kompetentnych koleżanek i wprowadzenia ich na listy wyborcze. Potem, gdy pokażemy na co nas stać, to mężczyźni będą walczyć o parytety – dodaje burmistrz Jasła.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dragoness
dragoness
2024 lat temu

Parytety to już wprowadzali Amerykanie dla Murzynów. Wyszli na tym jak Zabłocki na mydle, niestety. A może prawdziwe kobiety nie chcą babrać się w politycznym bagnie, gdzie polityk jest synonimem prostytutki?

sss3
sss3
2024 lat temu

No to jak w końcu? Równouprawnienie czy parytety?

Janoceusz
Janoceusz
2024 lat temu

Jak widać kobitki debatowały o suchym pysku,co w środowisku chłopów jest niedopuszczalne.Ani paluszków,ani wody tylko nawijki o doli i niedoli…Zapewne to było party po amerykańsku. Zarobić nie tracąc !!! 😆

Stary
Stary
2024 lat temu

A co powie Jego Sobniowska Wielebność na to afiszowanie się katolickiej burmistrz w towarzystwie komunistycznych feministek? Może "Ty czarownico!"

Parapeciarz
Parapeciarz
2024 lat temu

W tekście jest pomyłka tu chodzi chyba o parapety.
Mają być odpowiednich wymiarów i stabilne aby można na nich pewnie stać przy myciu okien.:lol:

badania
badania
2024 lat temu

Jestem za wprowadzeniem obowiązkowych badań psychologicznych dla kadydatów i kandydatek /równe traktowanie płci/ na stanowiska polityczne. Powyższy artykuł w pełni to uzasadnia. Jeżeli na prawo jazdy są badania, to na znacznie odpowiedzialne funkcje tym bardziej. Wykluczy to osoby niezrównoważone emocjonalnie, w wieku wywołującym niepokoje hormonalne i ogólnie nieodpowiedzialne. P.S. Wszelkie odchylenia od norm należy tępić. Jak mówił komuszy klasyk tow. Staszek Kania: Ani w lewo, ani w prawo – tylko wprost do socjalizmu.:bigeek: Zamiar wprowadzenia parytetów jest takim odchyleniem od normy. Coś jak dawniej punkty za pochodzenie społeczne. Jest wolność: konkurujcie, działajcie a nie biadolcie, a zostaniecie wybrane bez parytetów.… Czytaj więcej »

hehe
hehe
2024 lat temu

Dobre, Stary:lol::lol::))))))

lechosław.pl
lechosław.pl
2024 lat temu

No i znalazła się feministka.Dobrze było by znależć się na liście wyborczej "z urzędu",może jeszcze gwarantowane głosy…ha,ha :lol::no::no:

Ludwiczek
Ludwiczek
2024 lat temu

Zamiast pomagac ludziom w Jasle po powodzi to sie Pani Kurowska wozi , moze wreszcie ludzie otworza oczy i zaglosuja na kogos innego nie pisiora ….

bucok
bucok
2024 lat temu

ktoś na ostatnim zdjęciu wygląda jak "zaginiona w akcji" buahahaha

antyobłudnik
antyobłudnik
2024 lat temu

I tak Pani Burmistrz wpisała się w PiSowską tendencję ujawniania swojego skrywanego lewactwa. Vivat feminizm!

BB
BB
2024 lat temu

Obywatelce polskiej z Dąbrówki, która promuje nasze miasto poprzez "Dąb Hitlera", promując w ten sposób również ideę nazistowską nie pomogą w przyszłych jesiennych wyborach żadne parytety, ani najbardziej nośne hasła wyborcze.

sympatyk
sympatyk
2024 lat temu

Najlepiej "załatwić" wiejskiej gwieździe wyjazd do miasta, można później trochę się pośmiać. Nie potrafi ona samodzielnie wyartykułować jednego mądrego zdania, raz mówi że, nie chce parytetów jednak później stwierdza cyt. "jestem za przejściowym wprowadzeniem parytetów – mówiła Kurowska."
Ha ha ha mam jedno pytanie do naszej "trochę" oświeconej za komuny p. burmistrz, czy jeździ pani z kierowcą, służbowym samochodem i nadwornym fotografem na tak poważne z punktu widzenia interesów naszego miasta spotkania ????? Proszę pamiętać p.burmistrz że, w pani sytuacji MILCZENIE JEST ZŁOTEM

Jaślanka
Jaślanka
2024 lat temu

Czemu rzekome rozmówczynie Pani Burmistrz nie patrzą na nią,gdy z nią rozmawiają?Czyżby photoshop?

kain
kain
2024 lat temu

Po angielsku ani me ani bee,k….a ale obciach z tłumaczką na luźnej pogaduszce:lol:

do BB
do BB
2024 lat temu

Co Ci sie nie podoba w Dabrowce BB (Backstreet Boys?)? Pewnie jestes mieszkancem metropolii jasielskiej, a moze to juz megalopolis?

Ludwiczek
Ludwiczek
2024 lat temu

Kto na nia glosowal ???? teraz moze czas na zmiane , nawet ten kryty basen ,ktory byl jedynym miejscem w Jasle dla mlodych ludzi
Pani burmistrz nie wie co zrobic , moze przestac latac po Polsce i zajac sie biednymi
ludzmi ktorzy oddali glosy na wielka pomylke

wyborca
wyborca
2024 lat temu

PARYTET NASZA PANI ZOBACZY PRZY WYBORACH , HA HA HA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aaben
aaben
2024 lat temu

Stół był kanciasty a nie okrągły i chyba z tego same kanty wyjdą.

Zobacz także
Close
Back to top button
19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x