Wiadomości

Maria Kurowska mówi o zgrzycie z ułanami

Mają na koncie ponad 200 występów w różnych miastach Polski. Wszędzie są przyjmowani z otwartymi ramionami, bo wzruszenie jakie wywołują wśród mieszkańców jest bezcenne. Czemu więc w Jaśle Maria Kurowska nie chciała ułanów? Czyżby dobra wola i wyobraźnia były obce pani burmistrz?

Kurowska w rozmowie z mediami, zasłaniała się, że ułani nie zwrócili się do niej z prośbą pisemną a jedynie telefoniczną. Zdaniem Kurowskiej takie postępowanie jest niedopuszczalne.

Święto Wojska Polskiego, które jest w Jaśle bardzo uroczyście obchodzone jest organizowane już od miesiąca, są organizowane pewne procedury, pewne pozwolenia. Jeśli ułani chcieli przejechać, mogli to wcześniej zgłosić. Uważam, że jest niedopuszczalnym fakt, że ułani bez zwrócenia się pisemnego dzwonią do mnie o godzinie 12.00 w przeddzień i pytają czy wyrażę zgodę. Gdy ja jestem już na Słowacji, w podróży, gdy nie jestem w urzędzie abym mogła przygotować to wszystko.

Na argumenty samych ułanów, którzy twierdzą, że kwestie organizacyjne w innych miastach załatwiali ad hoc na telefon Maria Kurowska skwitowała tak:

Jeżeli ktoś mówi, że jest to na telefon załatwiane, to kłamie, bo takich rzeczy się na telefon nie załatwia.

Co więcej, Kurowska twierdzi, że dopuszczenie Szwadronu Niepołomickiego do udziału w obchodach, wiązało się z „niebezpieczeństwem”. Na czym ono miało polegać?

To są ułani i to są konie i to jest niebezpieczeństwo osób znajdujących się w pobliżu. Przecież koń może się spłoszyć i coś złego narobić. Ja nie mogę patrzeć jednostronnie, bo fajnie, że ułani są. Jako burmistrz biorę odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczestników uroczystości.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że obchody Dnia Wojska Polskiego połączone są ze świętem Matki Boskiej Zielnej, gdzie konie pojawiają się na ulicach miasta, a właściwie pod jasielską Farą, zaprzęgnięte w bryczki, aby przewieźć nimi wieńce. Czy więc koń ułański, odpowiednio ułożony jest zagrożeniem większym niż koń gospodarza?

Burmistrz Kurowska, pytana o to czy jest prawdą, że zgoda na udział ułanów nie została wydana przez to, iż jednym z inicjatorów był Jan Urban, odpowiedziała:

Ja znam sposób i kompetencje organizacyjne pana Jana Urbana i pod tym względem wiedziałam, że pan Jan Urban zaczyna to organizować, mogą być problemy, ze może być coś nie uzgodnione, nie ubezpieczone odpowiednio i potem mogę mieć nieprzyjemności.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Czytaj więcej:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
prawicowy ludowiec
prawicowy ludowiec
2024 lat temu

Pani Burmistrz… na szczęście jeszcze rok 😉

chop
chop
2024 lat temu

skąd tyle zośliwości. Może już czas odpuścić?

lakiluck.pl
lakiluck.pl
2024 lat temu

Z wypowiedzi Jejmości wynika,że p.Urban dopuścił
się prowokacji,wręcz sabotażu.To jest katolicko-
pisowskie podejście do tematu,pogratulować…
:lol::smilewinkgrin:

Filmar
Filmar
2024 lat temu

Jest za a nawet przeciw ale komu to nie wiem.Wiem natomiast,ze powinnismy zrozumiec obie strony i skonczyc z tymi jednostronnymi zlosliwymi komentarzami bo nigdy nie jest tak zle zeby gorzej nie bylo.Zostawmy p.Burmistrz w spokoju niech dziala.A ocene Jej pracy porownamy z jej nastepca.Kazdy widzi wedlug siebie tylko zle dzialanie,a zastanowmy sie co my bysmy zrobili jak by nas kazdy z kazdej stony tylko krytykowal.Przezylem w moim miescie nascie lat a moze i wiecej.Przezylem i towarzyszy o ktorych teraz sie cieplo mowi i tez opluwa nie jednego.Miasto Jaslo jest piekne,cieple i stale sie zmienia na lepsze.A kazdy ocenia wedlug siebie.Ja… Czytaj więcej »

PIS
PIS
2024 lat temu

Brawo Pani Burmistrz. Ważniejsze jest zdrowie moich dzieci aniżeli ambicje Pana Urbana. Pan Urban niech lepiej uda się do Kościoła na modlitwę bez koni – miejsce dla koni to stajnia. Panu Urbanowi wydaje się, że jest czas rządów wiejskiego zastępcy Burmistrza z Bączala – ten czas minął i to dobrze.

monika 48 lat
monika 48 lat
2024 lat temu

Menopauza w tym wieku?Gratuluję:bigrazz:

Ronin
Ronin
2024 lat temu

paranoiczne wytłumaczeni próby generalniej nie było – ani wielkich przygotowan do defilady jak co woku było wszytko spontaniczne i na żywioł.
A ty komentatorzy PIS daj sobie siana bo dostrzegam tu jakieś ograniczenia emocjonalne i braki z dziecinstwa.

Ronin
Ronin
2024 lat temu

P.S. … koń może się społoszyć i coś złego narobić …. czy idac tropem panie Burmistrz mam rozumieć że sama sie spłoszył i coś złego zrobiła ?? ludzie weterynarze wezwijcie może on coś zaradzi – o słodka ironio …
Droga Pani Burmistrz czy mogę oddychać tlenem ?? czy raczej nie ??

Obśmiech
Obśmiech
2024 lat temu

Oczywiście Pani Burmistrz… tylko aplauz i zaakceptowanie…B)

tony
tony
2024 lat temu

To Burmistrzowej powinno zależeć żeby Ułani uświetnili Świeto Wojska Polskiego i to ona powinna ich zaprosić, a nie głupio tłumaczyć że nie dochowali oni procedur. To jest żałosne !!

TK
TK
2024 lat temu

PiS, dobrze że przypominasz Pana Wnęka. Oby wrócił !

js
js
2024 lat temu

Gdzie tego Urbana jeszcze nie było?

jpł
jpł
2024 lat temu

… "Przecież koń może się spłoszyć i coś złego narobić." … nawet koń w zaprzęgu i przy pługu może się spłoszyć jak jest nieumiejętnie prowadzony – nieprawdaż, … chociaż może nie każdy …???

Piszczela
Piszczela
2024 lat temu

Proszę Państwa-zapraszając gości do swojego domu wypada mieć wszystko "dopięte" na ostatni guzik, a czy tak było w tym przypadku. Skoro Pan Urban nie miał pozwolenia od władz miasta to po co zapraszał do Jasła na tę uroczystość /bo prywatnie na swoją posesję miał prawo/gości z Krakowa,z Niepołomic. Oby tylko takie "potknięcia" miała Pani Burmistrz jak z dębem czy ułanami. A wszystkich obrońców dęba zapraszam w pierwszą niedzielę września na uroczystość która corocznie odbywa się lesie Warzyckim gdzie znajduje się trwały, nie budzący wątpliwości pomnik – miejsce masowych egzekucji,który pozostawili po sobie hitlerowcy.Być może na tym miejscu wszystkim obrońcom rosnącego… Czytaj więcej »

mołodiec
mołodiec
2024 lat temu

Konisie nie biegały,nie narozrabiały,nie nasrały na asfalty,i Urban udupiony (przy okazji)-o co więc chodzi? O ułanów? To przeszłość-My patrzymy w przyszłość- za rok zobaczymy wojów Mieszka I.

ms
ms
2024 lat temu

Odchodów i tak nie miał kto posprzątać.

Antek
Antek
2024 lat temu

Piszczela – zgoda ! Dąb Hitlera, wypędzenie ułanów to pikuś. Sęk w tym, że ulubienica senatora naszego kochanego daje średnio jeden taki strzał w każdym miesiącu zabawy w "pełnienie obowiązków" burmistrza. Ośmiesza nas, a nieróbstwem cofa Jasło o lata do tyłu. Gdzie są obiecane inwestycje ? Co z miejscami pracy ? Co z "obwodnicą z prawdziwego zdarzenia" ? Dlaczego zgnoiła zakład utylizacji odpadów ?
Te pytania do ekipy rządzącej, czy raczej grupy trzymającej władzę w Jaśle wymagają odpowiedzi.

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Antek – jak rozumiem mówiąc o miejscach pracy, masz na myśli zwiększenie liczby urzędników samorządowych, bo jest to jedyna możliwość tworzenia nowych miejsc pracy przez Panią Burmistrz 😀 Pisz zatem Antek językiem czytelnym, coby i młodzież zrozumiała, że chcesz aby w Jasle byli sami urzędnicy 😀

Sen
Sen
2024 lat temu

"…To są ułani i to są konie i to jest niebezpieczeństwo osób znajdujących się w pobliżu. Przecież koń może się spłoszyć i coś złego narobić…" Pewnie chcieli barierkami zagrodzić całą trasę przemarszu. No tak a Pan Urban skąd miał wiedzieć, że Księżna Jasielska jest już na Słowacji. Dzwoniąc do niej na pewno stał z odpowiednio wypełnionym wnioskiem pod jej gabinetem i pocałował klamkę. Pewno cały urząd pod nieobecność Księżnej Jasielskiej nie ma prawa podejmować żadnych decyzji ani nic (wszystkiego) bez niej przygotowywać. Nasuwa się pytanie do Pani Burmistrz: Czego to Pani nie mogła przygotować będąc na Słowacji i jednocześnie nie… Czytaj więcej »

Kazimierz
Kazimierz
2024 lat temu

Dajcie spokój nie mąćcie. Przecież P. Urban to były Naczelnik wydziału UM i na przepisach prawa pewnie się zna. Jak chciał coś pokazać w Jaśle, zapraszając swoich kolegów winien to dobrze przygotować i obecnie w wywiadach nie grać jednocześnie "bohatera" i "ofiarę". Dajcie spokój!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kazimierz
Kazimierz
2024 lat temu

Pan Urban powinien przeprosić internautów, za powstałą wrzawę wokół tej sprawy.Jeśli ma odmowną Decyzję administracyjną, to winien odwołać się do Wojewódzkiego Kolegium Odwoławczego.

aga
aga
2024 lat temu

Ludzie durni! czy wy nie rozumiecie? To BYŁA prowokacja, bo takich spraw NIE ZAŁATWIA SIĘ przez telefon w przeddzień! Jak dla mnie jest to lekceważenie urzędu, ktokolwiek go sprawuje! Jeśli Pan Urban tego nie rozumie, to co robił przez te wszystkie lata w UM, że nie nauczył się podstawowych zasad? A jeśli rozumie to jeszcze gorzej. Tak czy siak świadectwo sobie wystawił.

Antek
Antek
2024 lat temu

PiSman, skoro pleciesz, że "jedyna możliwość burmistrza to mnożenie urzędników", to znaczy że pojmujesz tylko tak samo niewiele, jak pani K. Wyrazy współczucia.

aga
aga
2024 lat temu

A Antek ma jakieś niewyobrażalne zdolności paranormalne, że siedzi w głowie Pani burmistrz i wie ile ona pojmuje…

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

No Antoś – podziel się z bliźnimi, jakież to inne oprócz mnożenia urzędników, ma sposoby burmistrz na tworzenie nowych miejsc pracy? 😀 Nie bądź taki i nie ukrywaj swojej wiedzy przed społeczeństwem 😀

Back to top button
25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x