MiastoWiadomości

Mateusz Mijal wystąpi na Eurowizji?

Jak dowiedział się RMF FM, Mateusz Mijal do Krajowych Eliminacji kwalifikujących do Konkursu Piosenki Eurowizji zgłosił piosenkę „Podzieleni”!

Mateusz Mijal wystąpi na Eurowizji?
Mateusz Mijal wystąpi na Eurowizji?

Trzymamy kciuki za Mateusza, czy uda się mu wziąć udział w preselekcjach?! Mateusz Mijal to `młody wokalista, urodzony w 1986 roku w Jaśle. Choć ukończył tam szkołę podstawową i gimnazjum, jego cała późniejsza kariera muzyczna związana była ściśle z Krakowem.

Mateusz od najmłodszych lat brał udział w licznych konkursach i festiwalach młodych talentów. Ukończył krakowską Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w klasie trąbki. Następnie – już od osiemnastego roku życia – brał udział w nagraniach studyjnych sekcji dętej zespołu Ich Troje.

Potem, przez niedługi czas, był wokalistą zespołu Skangur. Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku rozpoczął współpracę z zespołem Dukat, by później dołączyć do grupy Chłopacy.

W 2012 roku Mateusz Mijal, w duecie z raperem Liberem stworzył utwór „Winny”, propozycję na wakacyjne imprezy. Na antenie RMF FM mogliście słyszeć jego przebój „Winny” wykonywany wraz z Liberem. Posłuchajcie!

RMF.FM

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x