Wiadomości

Mediator zawita do Pektowinu

Jacek Rząsa będzie mediatorem w procesie negocjacyjnym w Pektowinie. Decyzja zapadła dziś, po tym jak związki zawodowe w dniu 24 lipca br. podpisały z Zarządem Spółki protokół rozbieżności.

Przypomnijmy. Informowaliśmy, że negocjacje w Pektowinie zostały przełożone na piątek 24 lipca, po tym jak minister Aleksander Grad w trybie pilnym wezwał do siebie prezesa Pektowinu Franciszka Bosaka. Spotkanie w Ministerstwie Skarbu Państwa odbyło się w środę 22 lipca br.

Z naszych informacji wynikało, że Bosak z rąk ministra otrzyma odwołanie z pełnionej funkcji a dalsze negocjacje będą prowadzone w nowym składzie

Wznowienie rozmów między stronami miało nastąpić w piątek 24 lipca. Na spotkaniu Zarząd nie przedstawił treści rozmów w ministerstwie, ale zakomunikował, że „organy nadzorcze zabroniły Zarządowi dokonywać jakichkolwiek uzgodnień mających związek z trwającym sporem zbiorowym.”

W związku z zaistniałą sytuacją strony podpisały Protokół Rozbieżności.

W treści protokołu zostały zawarte stanowiska obu stron.

MKP podtrzymał swoje żądanie podwyżki płacy zasadniczej w wysokości 300 zł brutto dla każdego pracownika z dniem 1 maja 2009 roku, które zostało zgłoszone w dniu 18 maja 2009 roku.

Stanowisko Zarządu Spółki brzmi następująco: W miesiącu wrześniu 2009 roku strony podejmą rozmowy na temat poprawy sytuacji materialnej pracowników Spółki stosownie do założeń w realizowanym „Programie restrukturyzacji majątkowo-kosztowej Spółki ZPOW Pektowin S.A. w Jaśle na lata 2008-2013” część I i część II.

Strony ustaliły, iż następny etap sporu będzie prowadzony w obecności mediatora. Dziś dowiedzieliśmy się, że do dalszego procesu negocjacyjnego w sprawie porozumienia, strony wyznaczyły Jacka Rząsę z Rzeszowa.

Jak nas poinformowano jutro poznamy oficjalne stanowisko w sprawie prezesa Pektowinu Franciszka Bosaka, który najprawdopodobniej ustąpi z pełnionej funkcji.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pracownik pektowinu
pracownik pektowinu
2024 lat temu

a jak nie ustąpi to zycze zeby zrobił wam sprawe za podawanie nieprawdziwych informacji! opamiętania…rozwagi…

pracownik
pracownik
2024 lat temu

Jaki związek -taki strajk !!!Za długo tam pracuję i za dobrze znam tych związkowców ,żeby się łudzc ,że coś wywalczą dla załogi .Lata całe siedzieli cichutko nie wychylając nosa z cieplutkich posadek .A może ktoś przypomni co kiedykolwiek wywalczyli dla załogi ????- ja lata swoje mam ,mogę nie pamiętac !a może za "krótko" w Pektowinie pracuję ,bo tylko 30 lat .

szukajacy pracy Pektuś
szukajacy pracy Pektuś
2024 lat temu

Głupota rozum zjadła,i wróciła na z góry zaplanowane rubieże.Oj,biedne te związki,a bezradne??? Płakać się chce, a ręce opadaja i nie tylko…No to do rychłej upadłości!!!!

józek powrózek
józek powrózek
2024 lat temu

Gdyby głupota i niewiedza pozostawiały ślady na buzi to byście z domu wstydzili się wychodzić takie mielibyscie zeszpecone pyski!

Zobacz także
Close
Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x