Wiadomości

Miasto dla przedszkolaków

Jasielskie przedszkola przeżywają swój renesans. Dzięki zrozumieniu potrzeb najmłodszych mieszkańców Jasła nasze przedszkolaki mają nie tylko nowe zabawki, ale również nowoczesne wyposażenie i przyjemne, ciepłe sale zajęć.

Do niedawna w wielu przedszkolach istniały jeszcze kaflowe kuchnie, a wyposażenie pamiętało lata 70 ubiegłego stulecia. Dlatego też władze miasta postanowiły zaradzić tej sytuacji i w roku 2007 i 2008 przeprowadzono prace modernizacyjne, których wartość wyniosła blisko 800 000 zł. 80 % wydatków pokryto ze środków zewnętrznych pozyskanych w ramach programu „Pomoc państwa w zakresie dożywiania”. Pozostałe inwestycje zrealizowano ze środków własnych Miasta Jasła.

Remonty według potrzeb zgłoszonych przez dyrektorów placówek objęły wszystkie jasielskie przedszkola. Wyremontowano przedszkolne kuchnie wraz z zapleczem. Stary, wysłużony sprzęt zastąpiono nowoczesnymi urządzeniami. Wymieniono instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną, centralne ogrzewanie oraz częściowo stolarkę okienną i drzwiową. Sale zabaw umeblowano i częściowo wyposażono w sprzęt i akcesoria posiadające certyfikaty bezpieczeństwa. Zakupiono nowe zabawki. Dzięki sprawnej organizacji pracy i ogromnemu zaangażowaniu dyrektorów przedszkoli trwające w ostatnich miesiącach wzmożone prace modernizacyjne nie spowodowały zakłóceń w funkcjonowaniu placówek.

– Taki gest na koniec roku to miła niespodzianka. To bardzo duża pomoc dla naszej placówki i innych przedszkoli w mieście. To również więcej uśmiechu na twarzach pracowników kuchni, którzy nie będą już musieli męczyć się z przestarzałym sprzętem i co najważniejsze, to więcej uśmiechu na twarzach przedszkolaków, które teraz będą mogły bawić się i uczyć w placówkach wyposażonych na miarę XXI w.  – mówi Marta Mosoń, Dyrektor Przedszkola nr 6 w Jaśle.

UM Jasło

Fot. Marek Tęcza

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ya
Ya
2023 lat temu

Co sądzicie o listach osób zalegających z opłatami na rzecz przedszkola, które to Pani dyrektor przedszkola nr 6 wywiesza do publicznej wiadomości obok drzwi wejściowych do przedszkola, czy ta praktyka jest zgodna z obowiązującym prawem. Uważam że dochodzi tu do łamania ustawy o ochronie danych osobowych. Co na to władze miasta? czy pozostaną obojętne? Ciekawi mnie opinia czytelników.

kolo
kolo
2023 lat temu

to co ona robi do sadu z nia….:shy:

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x