Wiadomości

Miasto i Gmina Jasło stawiają na społeczeństwo informacyjne

Radni miejscy zabezpieczyli 1 mln zł na rozbudowę infrastruktury społeczeństwa informacyjnego. Koszt całej inwestycji, które Miasto realizuje wraz z Gminą Jasło to 1 mln 230 tys. zł. 

85% kwoty będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013. Tak więc Miasto wyda na realizację zadania 165 tys. zł a Gmina ponad 32 tys. zł

Za tę kwotę ma zostać stworzona lokalna sieć szerokopasmowa w standardzie WiMax zlokalizowana na terenie miasta, w tym: trzy stacje bazowe oraz 23 punkty abonenckie. Planuje się również utworzenie 5 punktów dostępu do Internetu (strefy Hot-Spot), uruchomienie 3 kiosków multimedialnych oraz utworzenie 21 publicznych punktów dostępu do Internetu, zlokalizowanych odpowiednio: 17 na terenie gminy oraz 4 na terenie miasta.

Przyjęta uchwała jest kolejny etapem budowy społeczeństwa informacyjnego. Do tej pory na kilku osiedlach powstały punkty publicznego dostępu do Internetu. 

Chcemy wybudować punkty publicznego dostępu do Internetu na pozostałych osiedlach, przy czym na tych nowych i również na tych, gdzie już te punkty egzystują, chcemy założyć tzw. hot spoty, czyli możliwość dostępu bezprzewodowego. Oczywiście będzie to dostęp o ograniczonych możliwościach, żeby nie zakłócać tutaj konkurencyjności. Te parametry dostępu będą niższe, niż innych dostawców – mówi Ryszard Pabian, wiceburmistrz Jasła

Miasto planuje również  stworzyć sms-owe powiadomienie mieszkańców. Dzięki czemu mieszkańcy będą otrzymywać informacje o np. o załamaniach pogody, o czasowym braku wody, prądu, czy remoncie ulicy.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
antywyborca
antywyborca
2024 lat temu

Zabezpiecza i planuje .. tylko jeszcze trzeba napisać projekt … 🙂 ale news jest news.. ile to już planowano inwestycji a projekt padł na ocenie formalnej 😀 Napiszcie coś jak projekt dostanie dofinansowanie i będzie realizowany a nie pobożne życzenia przedwyborcze 😀

Kordian Niechamski
Kordian Niechamski
2024 lat temu

To są pierdoły.Informatyzacja ma kontrolować umysły ludzi,aby czasami nie wybrali kogoś kogo nie pozwala poprawność polityczna.A w Jasle,i tak każda informacja pachnie plotą,chęcią dowalenia komuś(oczywiscie bezinteresownie,dla żartu).Tak więc wydatek poprawi tylko perfidię owego procederu.Bo trudno oczekiwać od wsiowego bytu,by czytało i pisało z sensem i bez błedów,zglębiania wiedzy….:confused:

Zobacz także
Close
Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x