r e k l a m a
Wiadomości

Miasto i powiat otrzymały promesy. Blisko 10 mln zł dla naszego regionu

Jerzy Miller przekazał promesy na usuwanie skutków powodzi na Podkarpaciu. 103 mln zł zostanie przekazanych dla 47 samorządów z naszego województwa. Miasto Jasło dostało 6 mln zł, a powiat jasielski 3,2 mln zł.

W pierwszej kolejności te środki zostaną przeznaczone na udrożnienie tych szlaków komunikacyjnych, które są nieprzejezdne – mówi starosta jasielski Adam Kmiecik.

Starosta nie krył zadowolenia z faktu, że wydatkowanie promes zostało uproszczone.

To bardzo ważne dla samorządów, ze nie musimy angażować środków własnych, bo można wykorzystać te środki bez wkładu własnego, oraz ze nie obowiązuje tryb przetargowy, co znacznie przyspieszy remonty – tłumaczy Kmiecik.

Na pomoc mogą liczyć też osoby, które ucierpiały na skutek osuwisk.

Dostałem zapewnienie, że mieszkańcy, których dotknęły osuwiska, również mogą liczyć na pomoc rządu i podobnie jak powodzianie mogą otrzymać do 100 000 zł pomocy – mówił Kmiecik.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

8
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
NoemiPiS-man?śmiesznie i strasznoSanoczanka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiS-man
Gość
PiS-man

6 mln? To na waciki?

Jackie
Gość
Jackie

Brawa dla Adama Kmiecika.
CZYŻBY na drugim zdjęciu dziękował wojewodzie za tekst o wałach i biegającej po nich pierwszej damie :yes:

ANTEK
Gość
ANTEK

Panie Kmiecik niech pan się tak nie podlizuje wyższym władzom bo My Jaślanie dobrze wiemy ile jest pan wart .

Sanoczanka
Gość
Sanoczanka

Wielki brzuch, drugi i trzeci podbródek, przekonanie o swoim uroku… Boże! Co się porobiło z tymi przystojnymi chłopakami sprzed lat trzydziestu!!!!

śmiesznie i straszno
Gość
śmiesznie i straszno

Nie wiadomo co robić patrząc na te fotki: śmiać się czy się bać. Czy dziękować, czy życzyć aby nie było okazji do takich spotkań? Jak przystało na prawdziwych Polaków fetujemy kasę na załagodzenie klęski. Klęski w sprawności samorządów, w zapobieganiu powodzi, klęski w gospodarce wodnej, klęski w polityce przestrzennej tj. budowanie w terenach zalewowych, klęski w niesprawnej infrastrukturze i w wielu innych miejscach. Jednocześnie władza czuje dumę: załatwiła kasę i…jakoś to będzie.

?
Gość
?

Ile Pis dalo powodzianom – co roku – przy kazdej powodzi???

PiS-man
Gość
PiS-man

? – intelektualisto gimnazjalny 😀 PiS rządził od października 2005 roku do października 2007 roku 😀 Nie przypominam sobie, aby w tym czasie miała w Jaśle powódź w wyniku której zostało zalane 1/3 miasta ale ty, jak każdy gimnazjalista, pewnie masz lepszą pamięć więc i lepiej pamiętasz 😀 A wojewoda – co ci też pewnie trzeba wytłumaczyć – przekazuje środki z budżetu państwa a nie z konta Platformy Obywatelskiej 😀

Noemi
Gość
Noemi

Te 6 mln to pewnie pójdzie na premie dla tych urzędników co to spisywali powodzian…Lepiej je dać na remonty dla ludzi wg wykazu strat.bo za to miasto może zrobić bal w JDK dla tych co wyżej….:lol:

Close
X