Wiadomości

Miasto i Powiat wspólnie wyremontują drogę [tv]

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu, która odbyła się 20 listopada br. radni zdecydowali się za przyjęciem uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie wspólnie z miastem Jasłem do zadania pod nazwą „Przebudowa ulic: Kościuszki, Rynek i Kazimierza Wielkiego w Jaśle”.

W ramach rządowego programu poprawy dróg miasto podjęło się zadania przebudowy ulic: Kościuszki, Kazimierza Wielkiego (od ronda na ul. Metzgera do ronda Solidarności) oraz ulicy Rynek.

Rada Powiatu przyjmując uchwałę zdecydowała się na wsparcie miasta w tym zadaniu, poprzez udzielenie finansowej pomocy w kwocie 200 tys. złotych.

Zadanie, którego całość szacowana jest na około 2,9 mln. złotych ma na celu poprawę bezpieczeństwa poprzez oddzielenie ruchu pieszego od ruchu samochodowego, poprawę nawierzchni dróg na odcinkach, których stan techniczny tego wymaga, a także utworzenie dodatkowych miejsc parkingowych oraz remont chodników tych ulic, które do tej pory nie zostały jeszcze remontowane.

WŻ / Jaslonet.pl

Zobacz najciekawsze fragmenty sesji – Relacja wideo

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ha ha ha
ha ha ha
2024 lat temu

To ci orzeł Górczyk ! kiedyś członek parti porozumienie centrum/kaczory/ później chyba w LPR teraz mam wrażenie że, w PSL bo za tej koalicji dostał stołek w UW w Rzeszowie, o jego karierze zawodowej to nawet szkoda pisać. Kolejny bezideowiec

j.chrzanowski
j.chrzanowski
2024 lat temu

To dobrze,ze dla dobra społecznego organy samorzadowe wreszcie nauczyły się współpracy i odstapiły od żle pojętej rywalizacji.Jak sądzę decyzje drogowe poprawią wyglad miasta i ułatwia życie mieszkańcom.A o to przecież chodzi w tej zabawie pt"samorządność"…

Rambo John James
Rambo John James
2024 lat temu

Pan Adam Pawluś, bardzo słabo się prezentuje w wystapieniach publicznych. Zbycz częste zacinanie się podczas wypowiedzi można przyjąć za nieprzygotowanie i brak znajomości omawianego tematu. Najlepszą metodą w takiej sytuacji jest milczenie. Niektórzy milczą.

widz
widz
2024 lat temu

radny górczyk to chyba jakąś kampanię reklamową wykupił w waszej tv 🙂

Ronaldo
Ronaldo
2024 lat temu

A Pan Górczyk zamiast zadrości spowodowanej ty że nie jest Starostą niech napisze 26 – swoich sukcesów i je upubliczni!

pas
pas
2024 lat temu

to były najciekawsze fragmenty z sesji rady powiatu? "nadzwyczajnej" , co było w tych nieciekawych fragmentach, może były ciekawsze. szkoda taśmy:lol:

gall anonim
gall anonim
2024 lat temu

lepiej sobie na ul.Słoneczna przyjedzcie i zobaczcie jak wyglada droga…wstyd… tu remont potrzebny jest juz od dluzszego czsu

nowicjusz
nowicjusz
2024 lat temu

Buuchchachachachachacha,ale jaja.:lol:

Zobacz także
Close
Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x