Wiadomości

Miasto Jasło innowacyjną gminą Podkarpacia

2 grudnia br. w Urzędzie Marszałkowskim województwa podkarpackiego podczas seminarium „Innowacje bliżej nas” odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji”. Spośród wszystkich gmin miejskich Podkarpacia, które wzięły udział w konkursie Miasto Jasło jako jedyne otrzymało tytuł „Innowacyjna gmina”.

Konkurs został przeprowadzony w ramach realizacji celów statutowych Fundacji Innowacji i Rozwoju identyfikującej i promującej przedsięwzięcia o charakterze innowacyjnym i rozwojowym. Składał się z kilku kategorii dostosowanych do uczestników. Udział w konkursie oprócz gmin mogli wziąć również przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, banki spółdzielcze oraz uczestnicy indywidualni.

Zadaniem uczestników konkursu było wypełnienie oraz przesłanie w wyznaczonym terminie ankiety, ukazującej zrealizowane projekty, podjęte inicjatywy i działania. W kategorii innowacyjna gmina, w której udział wzięło Miasto Jasło komisja konkursowa brała pod uwagę następujące kryteria: zrealizowane inwestycje w rozwój infrastruktury na terenie miasta, zmiany i usprawnienia w obsłudze mieszkańców miasta i jej partnerów, usprawniania we współpracy z inwestorami zewnętrznymi, podejmowanie inicjatyw projektów w zakresie ochrony środowiska, powoływanie/posiadanie ośrodków wspierających lokalna przedsiębiorczość oraz zakres ich oferty/działania, stopień wykorzystania dostępnych środków unijnych w ujęciu wartościowym.

W imieniu Miasta Jasła tytuł „Innowacyjna gmina” odebrał Sekretarz Urzędu Miasta w Jaśle Józef Bajorek.

UM Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
ToMiPiotreus zJasła rodemAdANDYbb Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bb
Gość
bb

A Krosno zostało najlepszą gminą Podkarpacia

ANDY
Gość
ANDY

Brawo dziewczyny z działu promocji miasta Jasła.

Ad
Gość
Ad

Jasło innowacyjna gmina:|
Nie zniese!
To abstrakcja jakaś fanaberia wymysł i…
ni mom słów!

Piotreus zJasła rodem
Gość
Piotreus zJasła rodem

Innowacyjność w Jaśle??? Świetny żart na weekend…Tu za wyjątkiem poprawy wyglądu ulic wszystko leży i kwiczy…Pracy nie ma,bieda piszczy,wszyscy się na kupę żrą a propos własnej mądrości,kipią zawiścią.Nawet igrzysk brak,bo każdy wie jak wygląda kultural
ne życie miasta w wydaniu Christin von Krosno
Jeżeli pod pojęciem gminy autorzy wyróżnienia rozumią "wiocha" to jest to słuszny wybór!!!

ToMi
Gość
ToMi

Nie było komu dali nam, o.k. ale co dalej, co za tym idzie?

Close
X