Wiadomości

Miasto Jasło jest ”Przyjazną Gminą”

Kapituła Programu ”Przyjazna Gmina” wraz z organizatorem Forum Biznesu, 20 stycznia br., przyznała tytuł ”Przyjazna Gmina 2009 dla Miasta Jasła” w kategorii Miasto o charakterze przemysłowo-handlowym.

Ogólnopolski Program “Przyjazna Gmina” ma na celu wyłonienie najlepszych Gmin w Polsce  oraz wskazanie kierunków rozwoju w polskim samorządzie lokalnym, a także promocję Gminy przyjaznej inwestorom, mieszkańcom i turystom.

Kapituła uznała, że Jasło jest otwarte dla poszukujących dogodnego miejsca dla lokalizacji swoich inwestycji, czy pragnących założyć własną  działalność. Na terenach, należących do Lotos Jasło S.A., ZTS ”Gamrat” S.A. oraz na obszarze Warzyc, funkcjonuje podstrefa Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Europark Wislosan. Dodatkowo Miasto Jasło dysponuje również własnymi terenami inwestycyjnymi dla przedsięwzięć z zakresu infrastruktury technicznej, produkcji, usług komercyjnych i publicznych, a jedna z działek jest laureatem konkursu ”Grunt na medal”.

Organizatorzy docenili również to, że potencjalni inwestorzy zainteresowani ofertą miasta, otrzymywali i będą otrzymywać  pomoc oraz szczegółową odpowiedź na wszystkie zadawane pytania, byli i będą zapraszani do odwiedzenia naszego Miasta, celem szczegółowego zapoznania się z jego walorami i możliwościami lokowania nowych inwestycji.

Zdobyty tytuł ”Przyjazna Gmina” jest potwierdzeniem naszej aktywności w tworzeniu dobrego, sprzyjającego klimatu dla rozwoju biznesu. Posługiwanie się nim przez Miasto Jasło będzie dodatkowym atutem w rozmowach z inwestorami krajowymi i zagranicznymi, poszukującymi miejsca pod lokalizację swojego zakładu. Sądzę, że każdy inwestor pragnie przyjaznego miejsca na ziemi pod rozwój swojej działalności, a Jasło właśnie takim miejsce jest i ten tytuł to potwierdza – mówi z dumą burmistrz Maria Kurowska.

W roku 2008 zostało wydanych 127 decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, jak również zrealizowanych zostało 175 inwestycji na terenie gminy do marca 2009 roku. Urząd Miasta podjął prace zmierzające do usystematyzowania dostępnych na terenie miasta ofert inwestycyjnych, w tym ofert zakładów funkcjonujących w Strefie Ekonomicznej i wydał Katalog Firm. Ciągle też pracuje się nad planami przestrzennymi umożliwiającymi rozwój działalności gospodarczej.

UM Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mały
mały
2024 lat temu

Nic z tego nie rozumię,więc nie pytam:Dlaczego?

Pytanko bezrobotnego
Pytanko bezrobotnego
2024 lat temu

Cikawią mnie nazwiska ludzi z tej "kapituły",
którzy podjeli taką decyzję – i tu się kółko zamyka.

miett
miett
2024 lat temu

Takie nagrody się KUPUJE! Dlatego też lepiej zadać pytanie – ile naszych pieniędzy Urząd Miasta zapłacił za ten kawałek papieru?

W. T. vel "stani"
W. T. vel "stani"
2024 lat temu

Ale fajnie jest!!!!
W Gamracie prezes z PO w Lotosie członek rady nadzorczej z PO.
Dzięki nim "Jasło jest otwarte dla poszukujących dogodnego miejsca dla lokalizacji swoich inwestycji, czy pragnących założyć własną działalność."

ben
ben
2024 lat temu

Widzę że artykuł o pani Kurowskiej został usunięty z serwisu. Widać był zbyt negatywny w stosunku do jej osoby.
Widzę, że cenzura ma się bardzo dobrze.

UT
UT
2024 lat temu

A DLA KOGO PRZYJAZNA ?- BO CHYBA NIE DLA MIESZKAŃCÓW !!!! DLA " ZNAJOMYCH KRÓLICZKA " -TO I OWSZEM .

on
on
2024 lat temu

Dlaczego usuneliście jeden z artykułów ?

.1..2..3
.1..2..3
2024 lat temu

Ile za to zapłacono i z czyich pieniędzy? Że niby Jasło się rozwija? Z której strony? No chyba że pod ziemią to bym się zgodził ale nikt o tym nie wie…

yoshi
yoshi
2024 lat temu

ŻENADA!!!!!

obywatel
obywatel
2024 lat temu

Czy miasto jest przyjazne dla jaślan ? Oj ulica pani Mario i panie Witku mówi ,że nie!

Szydełko
Szydełko
2024 lat temu

A Antek od Helki z Bączala jest przyjazny czy nie ???

kij i marchewka
kij i marchewka
2024 lat temu

Po fakcie usunięcia krytycznego artykułu o miejskiej władzy wnioskuję, że portal jest spolegliwym organem. Pogrożono zapewne kijem – a jaka będzie marchewka? Marchewka czy kiełbasa wyborcza, jak w artykule powyżej. Jest super, tylko skąd to bezrobocie……

ja
ja
2024 lat temu

Oczywiste jest nasuwające się porównanie do władz Białoruskich. Artykuł o pani Kurowskiej i podsumowanie jej rządów, które negatywnie wypadały został usunięty. Albo ktoś myśli że to Białoruś albo w radzie miasta nadal rządzą stare komuchy, które sobie jakieś zasługi Solidarnościowe przypisały. W miejsce artykułu pojawił się jakieś bzdury o przyjaznej gminie z panią Kurowska na czele. Co za bagno !!! Spróbujcie użyć wazeliny mniej będzie piekło….

Zobacz także
Close
Back to top button
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x