Wiadomości

Miasto Jasło na liście nieudaczników resortu rozwoju

Resort rozwoju chce skreślić aż 12 dużych projektów z programu dla Polski Wschodniej. W ten sposób minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska zabierze leniom unijne dofinansowanie – informuje Puls Biznesu.

Jeszcze tylko do końca roku wiceminister rozwoju Krzysztof Hetman czeka na programy naprawcze od siedmiu potencjalnych beneficjentów – uczelni i samorządów ze ściany wschodniej, które bardzo mało zrobiły, by zrealizować swoje projekty. Choć podpisały z ministerstwem umowy, w praktyce oznacza to skreślenie ich z listy. Zaś ze spisu projektów indywidualnych wypadnie też pięć przedsięwzięć, na które mają być złożone wnioski o dofinansowanie – zaznacza gazeta.

Największe straty poniesie Podkarpacie z powodu zaniechań Politechniki Rzeszowskiej, władz starostwa rzeszowskiego, miasta Jasła i gminy Krosno – informuje gazeta.

Dlaczego miasto Jasło znalazło się na niechlubnej liście? Próbowaliśmy się dowiedzieć tego w Urzędzie Miasta. Poinformowano nas, że jutro burmistrz Ryszard Pabian odpowie na te zarzuty.

KK, Puls Biznesu
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
33 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mimi
mimi
2024 lat temu

no ciekawe co Pabian powie. Bo on tam chyba jako jedyny myśli.

.1..2..3
.1..2..3
2024 lat temu

Myśli czy nie myśli… oto jest pytanie.
Przepowiednia zaczyna się spełniać… Jasło upada.
Teraz czekać na czarnego papieża o_0
Przestańcie pisać takie reportaże bo aż mnie nosi żeby coś rozwalić…

zainteresowany rozwojem ;-)
zainteresowany rozwojem ;-)
2024 lat temu

Bardzo jestem ciekawy.
a ponoć " tak pięknie się rozwijamy, tyle projektów piszemy…"
Zapewne burmistrz Pabian odpowie, że "Kłamstwo" stek kłamstw" bo czasem to siedze razem z innymi i piszemy 😀

jaślanin
jaślanin
2024 lat temu

Czy leci z nami pilot ?

ace
ace
2024 lat temu

no dobrze, ale jaki projekt w jaśle jest zagrożony, proszę o konkrety Panowie, na czym straćić możemy bo na razie to takie dyrdymały.

kurskowaty
kurskowaty
2024 lat temu

…a jutro burmistrz Pabian powie tak, że "ciemny lud to kupi".

ixi
ixi
2024 lat temu

jakie wymowki wymysla PiSozyty?????
-zacmienie slonca
-PO
-dab Hitlera
-opady sniegu

Taki sobie Jaślanin
Taki sobie Jaślanin
2024 lat temu

Nie czekając na głos wołającego z dżungli p.Pabiana powiem -popieram decyzję ministrstwa. Ktoś powie,że to strzał w mordę za pisowskie rządy, że to wina władz miasta.To nie jest prawda.Ona jest inna.Owo docenienie Jasła i degradacja w oczach kraju jest wypadkową zachowań społeczeństwa Jasła.Biernego,zawist nego,rozpolitykowanego, i naszprycowanego układami nieformalnymi.W Jaśle pomysły,wizje na rozwój,wiedza to grzechy,nie do wybaczenia Zatem miernota ,głaskanie po zadzie są cnotami ,które czynią to miasto wsią XIX wieku .I co z tego,że lukru na stercie gówna nie brakuje,że poprawia się infrastruktura, wygląd estetyczny miasta,jak nie ma duszy,woli zintegrowanej walki o lepsze jutro w oparciu o takie wartości,jak wyżej… Czytaj więcej »

ciech
ciech
2024 lat temu

Pewnie znowu usłyszymy, że wszystkiemu winna Platforma.

on
on
2024 lat temu

Ale draka !

pamiętliwy
pamiętliwy
2024 lat temu

Wytłumaczenie jest proste, zemsta PO za ostatnie wybory.

PIS
PIS
2024 lat temu

Pieniądze na tacy Najwięcej straci Podkarpacie. Zdaniem resortu, z powodu zaniechań Politechniki Rzeszowskiej, władz starostwa rzeszowskiego, miasta Jasła i gminy Krosno. — Z winy tylko pięciu najbardziej opóźnionych beneficjentów jesteśmy w tym roku "do tyłu" z wydaniem ponad 167 mln zł w stosunku do tego, co planowaliśmy — mówi Krzysztof Hetman. Jego zdaniem, zagrożone projekty to takie, których beneficjenci nie prowadzili równolegle z procesem przygotowania wniosku prac przygotowawczych do realizacji inwestycji. — Pieniądze przynosiliśmy im niemal na tacy. W ciągu kilku dni od otrzymania wniosku uruchamialiśmy zaliczki — mówi Krzysztof Hetman. Z uwagi na powyższe nasza władza musi być wybrana… Czytaj więcej »

ixi
ixi
2024 lat temu

zrobmy tak: Obiecuja nam Zalew Katy-Myscowa JUZ TYLE LAT..wiec JA jako osoba ktora scisle powazana z tym terenem, i osoba czekajaca na wybudowanie co najmniej infrastruktury typu – droga, kanalizacja, media itd ZADAM podania imienia i nazwiska ludzi prawnie/cywilnie ODPOWIEDZIALNYCH za przygotowanie tego PROJEKTU, dotrzymany termin oraz wszystkich szczegolow niezbednych do wykonania inwestycji plus planow zagospodarowania przestrzennego. Ja chce miec do tego regularny dostep np. w internecie. Ja chce wiedziec KOGO MAM PODAC DO SADU za niewykonanie pracy w terminie lub za wykonanie fuszerki! Ja nie chce obiecanek i paplania..JA NIE CHCE TRACIC NERWOW NA KLOTNIE PRZEDWYBORCZE..ja chce konkretow –… Czytaj więcej »

Hmm...
Hmm...
2024 lat temu

Do • PIS / 18-12-2009 13:58 / IP: 82.177.95.*
(Z uwagi na powyższe nasza władza musi być wybrana ponownie – proszę w najbliższych wyborach głosować na PIS i naszą kandydatkę na burmistrza miasta Jasła. Musimy im wybaczyć i dać kolejną szansę jako chrześcijanie.)
Żartujesz? Chory jesteś?

ya
ya
2024 lat temu

PiS? Skis!!!!!!!!!!!!!!!

Antek
Antek
2024 lat temu

Jasło 2006 – wysokie miejsce w rankingu "Wspólnoty" na temat wykorzystania środków unijnych. Potem nowa, lepsza, wysoko popierana Wadza. Efekt – Jasło 2009 – czarna lista nieudaczników. Łatwe do przewidzenia, ale według Ważnych Decydentów w Jaśle na ratuszu może być byle co, ale swoje i zaufane. A że nieudolne, to co – ciemny lud byle co kupował i dalej kupi. Dziękujemy Ci, Senatorze Stanisławie ! Dziękujemy Ci, Marszałku Bogdanie ! Pamiętamy wasz wyborczy trud, te spotkania po osiedlach, zatroskane miny i wieeelkie obietnice. Dbałość o lokalny biznes, obronę przed zasypaniem śmieciami, obwodnice, zapory, stacje narciarskie itd. Wyrazy wdzięczności przy okazji… Czytaj więcej »

kolo
kolo
2024 lat temu

do"Antek"podpisuje się obydwoma rękami pod tym co pan napisał.

ciech
ciech
2024 lat temu

Antek – jakie są dokonania poprzedniej wadzy
– 4 km obwodnicy w 10 lat, przepłacony 2 -krotnie basen, czy może usychające drzewa po wybrukowaniu Rynku?

.1..2..3
.1..2..3
2024 lat temu

Antak prawdę powiada… Ale PIS to już przesadził żeby się promować tutaj…

Innowacyjni nieudacznicy
Innowacyjni nieudacznicy
2024 lat temu

2 grudnia br. w Urzędzie Marszałkowskim województwa podkarpackiego …
Miasto Jasło jako jedyne otrzymało tytuł „Innowacyjna gmina".

yhfsj
yhfsj
2024 lat temu

gratulacje radni gratulacje jaslanie …. zascianek i ciemnogrod po wsze czasy…

BARABASZ
BARABASZ
2024 lat temu

Bo to są innowacje w nieuzyskiwaniu środków. Krosno szarpało się z Aeroklubem o lotnisko i wygrało i zapewne dostaną te 12 mln euro na lotnisko. Polibuda też zabrała się do roboty. A u nas co? Światełka na moście. Budzę się w nocu z krzykiem jak sobie przypomnę, że głosowałem na obecnych państwa z PIS.

PLXXI
PLXXI
2024 lat temu

Do "ciech / 18-12-2009 20:53 / IP: 78.131.148.*" Zanim coś napiszesz to pomyśl co działoby się dzisiaj na jasielskich ulicach gdyby poprzednia ekipa nie wybudowała drogi Południowej. Może to tylko 4km za 10 lat, ale to i tak jest więcej niż ok. 500 metrów za 4 lata w strefie przemysłowej koło Warzyc. Może i basen jest dwukrotnie przepłacony, ale jest i dobrze funkcjonuje a Ty wcale nie musisz do niego chodzić. Możesz przecież zachwycać się wirtualną halą sportową obecnej władzy. O drzewa to się nie martw, bo jak tak dalej pójdzie to w powiecie jasielskim wyrośnie las i nikomu nie… Czytaj więcej »

ciech
ciech
2024 lat temu

PL XXI: Jeśli uważasz budowę 4 km drogi w 10 lat za sukces to tylko pogratulować doskonałego samopoczucia. To już nawet PiS szybciej budował autostrady. Zresztą jedni warci drugich – przecież poprzednia ekipa to też dzieciątko tego samego parafialno – zającowo układu. A Zw. Gmin Wisłoki jak widać bez p. Czerneckiego znakomicie daje sobie radę. Z tymi drzewami to rzeczywiście nas pocieszyłeś. Jak faceta, któremu po amputacji
nóg na polecono kupca na buty.

PLXXI
PLXXI
2024 lat temu

Do "ciech" Myślę, że nie zrozumieliśmy się. Wcale nie miałem na celu wychwalania poprzedniej ekipy lecz podkreślenie, że obecni włodarze nic nadzwyczajnego nie zrobili w Jaśle w porównaniu do swoich poprzedników, pomimo tego, że zasiedli w ratuszu w najkorzystniejszym okresie. Gdyż na lata 2007-2013 zostało przeznaczonych najwięcej środków unijnych, a nasze miasto najzwyczajniej przespało ten okres. Co do układu "parafialno-zajęczego" to myślę, że nadszedł już czas aby z nim stanowczo zerwać i podziękować za takie zarządzanie miastem. Nie tylko mieszkańcy miasta na tym cierpią, ale i okoliczne wsie, gdyż Jasło stanowi miejsce pracy dla mieszkańców okolicznych miejscowości.

leś@jasło
leś@jasło
2024 lat temu

Czy wiecie kto w UM zajmuje się promocją,
rozwojem i pozyskiwaniem środków unijnych?
Zapewne jakiś dyletant:lol::smilewinkgrin::uhoh:

ten zły
ten zły
2024 lat temu

Czytam i zastanawiam się, cóż to za specjalista z tego Ciech-a, że tak stanowczo twierdzi, że basen kryty został przepłacony dwukrotnie. Myślę, że to ten sam specjalista, który proponuje zakup rozkładanego lodowiska za 700 tys. zł. I jest w tym jakaś logika (?!), bo w końcu można jeszcze kupić za 300 tys. dmuchane zadaszenie i będziemy mieli kryte lodowisko za 1 mln zł i po co przepłacać i budować za 20 mln kryte lodowiska. Mam tylko jedno pytanie – jak ów specjalista zatrzyma mrozy przez pozostałe 7-9 miesięcy. Chyba, że prze te miesiące będzie w ofercie jazda na wrotkach…. Ale… Czytaj więcej »

jaslanka
jaslanka
2024 lat temu

wstyd!

ciech
ciech
2024 lat temu

Panie "ten zły": Wystarczy porównać koszty budowy podobnych basenów w innych miastach w tym samym czasie. I przestań wreszcie pan ludzi czarować wirtualnymi 100 mln. z "listy
indykatywnej", bo ta kiełbasa wyborcza
PiSu i min. Gęsickiej sprzed 3 lat jest delikatnie mówiąc nie pierwszej świeżości.

Antek
Antek
2024 lat temu

Do tych, co próbują dyskutować ze spec-ciechem i odgrzewanymi, wyuczonymi tekstami z nieświeżych ulotek pochodzących kręgów śniadecko-baniakowych: zapamiętajcie, że nie wolno wdawać się w dyskusje z bałwanem. Sprowadzi was do swojego poziomu i pokona doświadczeniem:smilewinkgrin:

ciech
ciech
2024 lat temu

Cześć Antek. A propos ulotek – czemu Czernecki
jeszcze nie podał Baniaka do sądu o te ulotki sprzed 3 lat – czyżby nie był pewny swego?

ben
ben
2024 lat temu

No jak to , przecież nowy pomnik patrona rady miasta na Foluszu chcą budować ?! Świętego Zdzicha czy jakoś tak. Niestety ciemnota religijna ma się bardzo dobrze na Podkarpaciu.

ten zły do Ciecha
ten zły do Ciecha
2024 lat temu

Panie "Ciech".
Nic PiS-owi do 100 mln, a tym bardziej minister Gęsickiej, która próbowała ratować sprawę środków na strefę i podpisała z Panią M.K. nową umowę o dotacji w wysokości 15 mln zł. I to też zostało zawalone. Jeżeli chodzi o Zakład Utylizacji to decyzja w sprawie przyznania dotacji zapadła w Brukseli, znacznie wcześniej niż PiS doszedł do władzy i zaczął psuć nasz kraj. Tam gdzie uchowali się u władzy psują dalej – teraz naszą lokalną ojczyznę.
Przeczytaj dokładnie co napisałem, i zastanów się co sam napisałeś.
Myślenie naprawdę nie boli…..

Zobacz także
Close
Back to top button
33
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x