Wiadomości

Miasto mówi stop dopalaczom

16 marca w Urzędzie Miasta w Jaśle, odbyło się szkolenie na temat „Dopalacze i inne współczesne zagrożenia dla młodzieży”.

Szkolenie prowadzone przez specjalistów z Małopolskiego Centrum Profilaktyki z Krakowa, skierowane było do funkcjonariuszy policji, straży miejskiej, pedagogów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych.

Miejski Program Przeciwdziałania Narkomanii, z którego pozyskuje się środki na tego typu szkolenia, ma na celu zapobieganie współczesnym problemom, dotykającym głównie młodzież w wieku szkolnym. Dyskusja, która towarzyszyła szkoleniu, dotyczyła zjawiska cyberprzemocy, uzależnień – hazardu, jak również używek – dopalaczy.

Dzieci w wieku dojrzewania są szczególnie narażone na uzależnienia i dlatego należy zdobywać umiejętności zapobiegania uzależnieniom, ale też pomocy już uzależnionym. Zaproszeni zostali przedstawiciele różnych środowisk i służb, którym ta fachowa wiedza będzie na co dzień bardzo przydatna – mówi Burmistrz Miasta Jasła, Maria Kurowska.

UM Jasła

– – –
Czytaj więcej:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lsd
lsd
2024 lat temu

Dopalacze mówią STOP Miastu !

X-men
X-men
2024 lat temu

A wy urzędasy to nie macie poważniejszych problemów tylko jakieś tam dopalacze ???

guanabana
guanabana
2024 lat temu

Pierwsze idźcie do monopolowego i usuńcie wina "baryłki" ze sklepu a nie czepiajcie się! "Każdy ma swój rozum, nie chcesz? Nie pal!"

jaslanin!
jaslanin!
2024 lat temu

no właśnie wwywalciee te wszystkie syfy z niższych półek w monopolowych wina bo po nich to jest dopiero patologia i agresja a nie jakaś trawką co nie szkodzi a wrecz uspokaja………………..

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x