Wiadomości

Miasto: "Strefa będzie ale nie za 35 mln z budżetu miasta"

Miasto nie dostanie pieniędzy z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej (PORPW) na realizację projektu pn. Kompleksowe Przygotowanie Strefy Przemysłowej w Jaśle pod Inwestycje Produkcyjne oraz Strefę Nowoczesnych Usług. Burmistrz Maria Kurowska zapowiada jednak, że Strefa Warzycka powstanie.

Zamierzamy jednak nadal uzbrajać ten teren poprzez pozyskanie środków zewnętrznych w konkursie, ale już na lepszych warunkach lub też z własnego budżetu w porozumieniu z zainteresowanymi inwestorami – mówi Maria Kurowska  w oświadczeniu, które w piątek ukazało się na stronie Urzędu Miasta.

Kurowska potwierdza również  słowa burmistrza Pabiana dla Gazety Wyborczej, że rezygnacja spowodowana była złymi warunkami uzyskania dofinansowania.

Wartość realizacji całego projektu to 45 ml zł, w tym z budżetu Miasta musielibyśmy wydać 35 mln zł, a z budżetu unijnego otrzymalibyśmy 10 mln zł. Zainwestowanie przez Miasto tak dużych pieniędzy w projekt spowodowałoby niemożność realizacji wszystkich innych inwestycji w mieście, również tych z pozyskaniem środków unijnych na inne zadania – mówi Maria Kurowska.

Kiedy jednak Miasto zamierza zdobyć pieniądze na inwestycje w Warzycach? To nadal owiane jest tajemnicą.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ja
ja
2024 lat temu

sciema

debilne miasto
debilne miasto
2024 lat temu

wtedy kiedy wybory wygra nowa osoba 😀

Wyborca ocenia
Wyborca ocenia
2024 lat temu

Cytat za M. Kurowską : "Strefa Warzycka powstanie" poczekamy, zobaczymy, pewnie pojawią się dodatkowe uwarunkowania i znowu to bla-bla … wielu już wam nie ufa, a inne miasta w tym czasie robią to co zaplanują!

nn
nn
2024 lat temu

Na pewno tak samo jak na MOSiRze : Nowoczesna hala i lodowisko, sprowadzone do wymiarów ślizgawki. Albo Obwodnica z Prawdziwego zdarzenia czyli kilometr dróżki w krzaki. Pod rządami Maryi przez Stanisława namaszczonej
Pozostanie tam ściernisko
a nie jakieś San Francisko,
A tam gdzie to kretowisko
Grota będzie stać.
Cudownie, pięknie jest:lol:

niemoc
niemoc
2024 lat temu

Gdyby burmistrza Kachlika ogarnęła taka niemoc to nie wybudował by oczyszczalni ścieków. Gdyby burmistrza Czerneckiego ogarnęła taka niemoc to nie wybudował by obwodnicy południowej, krytej pływalni,rynku, parku, szkoły w Niegłowicach , 3 sal gimnastycznych, nie licząc pomiejszych inwestycji. Ta informacja to jak zapowiedź konferansjera, że będzie grał – ale nie wiadomo kiedy i na jakim instrumencie. Intencja jest oczywista: dajcie mi jeszcze jedną conajmniej kadencję to ja wam pokażę. A potem to już tylko koronacja…… Jest to rok wyborczy i przez jego pryzmat należy oceniać krytycznie wszelkie deklaracje i obietnice – szczególnie te powtarzane. W tej kuchni kotlety są po… Czytaj więcej »

zawód
zawód
2024 lat temu

Znów PiS zawiódł :no:A ja głupi tak wam wierzyłem………

gbur
gbur
2024 lat temu

Tej pani już dziękujemy !!!
Niech już nic nie obiecuje tylko odejdzie tam, skąd przyszła.

bisan
bisan
2024 lat temu

-Strefa będzie, ale za mniejsze pieniądze-. OK. W tej strefie zamknijmy raz na zawsze nieudaczników, obiecywaczy i wszelką swołocz, która żeruje na naszych nadziejach i biorąc co miesiąc ogromne pieniądze, w porównaniu z resztą naszego lokalnego społeczeństwa, myśli tylko jak wygrać kolejne wybory.

Zobacz także
Close
Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x