r e k l a m a
Wiadomości

Miasto wypowiedziało się w sprawie remontu ulic Kolejowej, Prusa i Pelczara

Kilka tygodni temu informowaliśmy o problemie z jakim borykają się mieszkańcy osiedla Górka Klasztorna w Jaśle.

Walczą o drogę, bo woda wdziera im się do domów (28-04-2009 16:50)

W tej sprawie stosowną interpelację złożył Stanisław Zając (s. Antoniego). Odpowiedzi na pytania nurtujące pana radnego oraz mieszkańców osiedla, zostały podane podczas ostatniej sesji Rady Miasta.
 
Remont może potrwać parę lat

Przedłużający się remont dróg Kolejowej, Prusa i Pelczara wynika ze specyfiki prac budowlanych.

„Projektowanie dróg może trwać od kilku miesięcy do kilku lat”  – czytamy w odpowiedzi władz miejskich.   

Wyjaśniona została również kontrowersyjna kwestia przetargów, o których do tej pory mieszkańcy osiedla Górka Klasztorna mieli niepełne informacje.

„Na realizację remontu ulic Kolejowej, Prusa i ks. Pelczara ogłoszono 2 przetargi nieograniczone. Pierwszy przetarg ogłoszono w dniu 29.05.2007 r. Przetarg został unieważniony ponieważ w terminie do składania ofert nie złożono żadnej oferty. Drugi przetarg ogłoszono w dniu 15.06.2007 r. Umowę zawarto 16.07.2007 r. z Biurem Projektowo-Usługowym PROJMAR Marcin Kisiel z Krakowa.”  

Zgodnie z zawartą umową termin rozpoczęcia prac przez firmę PROJMAR zaplanowano na 15.07.2007 rok a ich zakończenia przewidziano do dnia 17.12.2007 rok.

Jednak do tej pory nie został ukończony projekt inwestycji.

Miasto będzie nadal współpracować z krakowską firmą

Mimo nie wywiązania się wykonawcy z terminów, Miasto Jasło nie skorzystało z prawa do odstąpienia od zawartej umowy.

„Powodem rezygnacji z tego prawa była znajomość rynku w zakresie usług projektowych.”

Miasto nadal będzie współpracować z obecnym kontrahentem mimo, że koszt wykonania projektu zwiększy się kilkukrotnie. Zdaniem władz, jest to i tak o wiele mniejszy koszt niż  w przypadku rozpisania nowego przetargu oraz rozpoczęcie od nowa wszystkich uzgodnień. 

Tym bardziej jest to opłacalne, że zakończenie prac projektowych planowane jest na czerwiec br. 

Spór o „spotkanie, którego nie było” rozstrzygnięty 

Na sesji została też rozwiana kwestia spotkania z mieszkańcami, na które rzekomo została zaproszona burmistrz Maria Kurowska, a na które nie przyszła.

Stanisław Zając (s. Antoniego) przeprosił za krytyczne uwagi pod adresem burmistrz Marii Kurowskiej, które wypowiedział podczas ostatniej poprzedniej sesji.

„Chciałem panią burmistrz przeprosić. Pan przewodniczący zarządu osiedla Jan Pierzchała wprowadził mnie w błąd, że pani burmistrz jest zaproszona na to spotkanie. Miałem zastrzeżenia do pani burmistrz, że tyle osób pani burmistrz źle potraktowała. Sprawdziłem korespondencję i uważam że pani burmistrz nie miała obowiązku brać w spotkaniu udziału, bo pani burmistrz została tylko poinformowana a nie zaproszona.” 

Maria Kurowska przyjęła przeprosiny radnego Zająca oraz podkreśliła, że tego samego oczekuje od przewodniczącego Pierzchały.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
PIS
PIS
2021 lat temu

Szanowni Państwo,
Kto oczekuje przeprosin od Pana Jana P. , to będzie czekał, czekał i …czekał. On musi się pokazywać, gdyż będzie chciał zostać radnym z Górki Klasztornej. On zawsze będzie tam, gdzie będą kamery, gdzie będzie można coś ugrać dla siebie. Pani Burmistrz – nie Pani nie przejmuje się maluczkimi. Pozdrawiam.

derka
derka
2021 lat temu

tez mi tłumaczenie PIS-owskie

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X