Wiadomości

Miasto wywiezie odpady popowodziowe za nasze pieniądze

Miasto szuka pieniędzy na wywóz odpadów popowodziowych zalegających na nieczynnym wysypisku przy ulicy Żniwnej w Jaśle.

Cały czas staramy się o dofinansowanie, bo to są potężne pieniądze, które musimy wyłożyć na wywiezienie tych śmieci. Chcemy, aby część, bo oczywiście część będziemy musieli pokryć za podatników pieniądze, została sfinansowana – mówiła podczas sesji burmistrz Maria Kurowska.

Burmistrz miasta jest w trakcje negocjacji z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska, aby ten wspomógł finansowo miasto. Na razie jednak śmieci są składowane na wysypisku przy ul. Żniwnej.

W tej chwili składowanie nas w ogóle nie kosztuje, bo odpady są składowane przejściowo i będą wywiezione, natomiast koszty były związane, raz z wywożeniem z terenów miasta, a teraz to będą koszty związane z wywiezieniem na składowisko docelowe – tłumaczy burmistrz Ryszard Pabian.

Wiceburmistrz Ryszard Pabian

Ile nas będzie kosztowało wywiezie odpadów popowodziowych jeszcze nie wiadomo. Miasto zapowiada, że będzie starało się znaleźć rozwiązanie korzystne dla kieszeni podatników.

Będziemy w tej sprawie jakieś postępowanie uruchamiać, ponieważ będą to duże kwoty – zapewnia burmistrz Pabian.

Miasto zostało zobligowane do wywiezienia śmieci z miasta przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, gdzie interweniowała radna Elżbieta Bernal w sprawie wywozu śmieci popowodziowych na nieczynne wysypisko.

WIOŚ przyznał radnej rację, że ponowne otwarcie wysypiska przy Żniwnej, było niezgodne z przepisami i nakazał miastu usuniecie śmieci.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

25
Dodaj komentarz

avatar
25 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
lucekixikrukowata muchado Spoko~passat Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
DE
Gość
DE

Do tej pory myślałem, że wysypiska śmieci są po to żeby na nie zwozić śmieci. Jak sobie jakaś paniusia chce te śmieci przerzucać z jednego wysypiska na drugie to niech to robi za swoje pieniądze a nie za mieszkańców Jasła.

fan
Gość
fan

ixi a co napiszerz o bylym Burmistrzu jasla,do poki nie bendzie jakis zasraniec z PO,TO WSZYSCY NIE WAZNE KTO BENDA ZLI,tylko PO,

fan
Gość
fan

ixi zrob spoleczenstwo radosc,szczel sobie w leb zakuty,dwa razy dla pewnosci

tropicielka
Gość
tropicielka

ROZWIĄZANIE? Nie wiesz przypadkiem, ile zapłacono kar umownych za rezygnację z występów zespołów zamówionych na dni jasła?, bo wieść niesie,że więcej, niż gdyby występy się odbyły:uhoh:

fan
Gość
fan

ixi,czy nie widac co zrobila kurowska w jasle,powiedz prawde

~passat
Gość
~passat

Władze miasta ani ochrona srodowiska nie iformuje okolicznych mieszkańców składowiska odpadów przy ul.Żniwnej o szkodliwości dla ich zdrowia i niebezpieczeństwie dla życia. Dlatego przez 40 lat świadomie narażali i narażają dalej ludzi na rzeczywiste skutki oddziaływania tego syfu. Dziś ludzie wiedzą, że tam jest siedlisko bakterii i wirusów chorobotwórczych, grzybów i pleśni, ktore roznoszone przez wiatr, krukowate ptaki i muchy stwarzają realne zagrożenie dla conajmniej zdrowia ludzi. A w glebie i wodzie cała tablica Mendelejewa. Fetor nie do zniesienia. Czy zastawiał się ktoś nad tym, z jakiego powodu tylu okolicznych mieszkańców już nie żyje. Z jednego tylko domu 3 osoby… Czytaj więcej »

do Spoko
Gość
do Spoko

śmieci z Wolicy są na bieząco wywożone oczywiście po segregacji .Czy ludziom się nic nie dzieje ? dowiedz się ile osób zmarło na nowotwory z okolic śmietniska .Zanim napiszesz takie bzdety to przemyśl to .A śmieci ze śmietniska mają być wywiezione nakaz z góry .Niestety istnieją jeszcze instytucje które są wyżej od Jasła i Rzeszowa .A porosnąć wierzbą,mchem a nawet paprocią to możesz ty. Daleko od wysypiska to mieszkasz ty bo nie masz zielonego pojęcia gdzie ono jest ,a jest blisko od domów w których mieszkają ludzie .Obok wysypiska płynie rzeka Jasiołka ,pod wysypiskiem przechodzi rów który wpada do rzeki… Czytaj więcej »

krukowata mucha
Gość
krukowata mucha

Miewam się dobrze na wysypisku. Taki sam klimat i zagrożenie jak w każdym mieszkaniu, gdzie jest kosz na śmieci, czyli odpady komunalne. Nikt tam nie pada na nowotwór z powodu obecności kosza z odpadami. Nie dajmy sie zwariować. Ludzie są straszeni w wystarczający sposób powodziami, prezydentem tym czy innym, globalnym ociepleniem, powyżkami cen, komarami, ptasie grypą, szalona krową itp. itd. Cud, ze jeszcze żyją , a niektórzy nawet dosyć dobrze wyglądają, choć z racjonalnym, spokojnym myśleniem nie zawsze jest o.k. Życzę dużo zdrowia umiarkowanym entuzjastom wysypiska. Musicie go polubić, bo nic innego nie widać na horyzoncie. Dopiero pod koniec roku… Czytaj więcej »

ixi
Gość
ixi

mam gdzies PO, mam gdzies takiego impotenta intelektualnego ja ty FAN! Jestes pisobolszewickim zerem..:yes:

ixi
Gość
ixi

fan – co ma piernik do wiatraka?:bigeek: co ma straz miejska do lamania prawa przez radnych??:lol: Ty sie chlopie lecz! Czytaj ze zrozumieniem!
..przeciez zawsze mozesz zlozyc skarge na straz miejska, pod warunkiem ze byles swiadkiem zdarzenia i potrafisz to udowodnic..bo co innego INSYNUACJA a co innego FAKT, to po pierwsze.
Po drugie, swoj chamski i prosty jezyk a'la poslanka Jakubik (kierwoniczka magla) tudziez I Sekretarz Samoobrony oraz koalicjant Jedrzej, to sobie mozesz darowac. Jak ci brakuje slownictwa i sie musisz wyrzyc – zrob 100 pompek albo idz pobiegac dookola ratusza, to ci moze przejdzie – chociaz watpie;)
Good Day

ixi
Gość
ixi

oprucz bazjlu i obciachu na caly Swiat..to niewiele:lol:

Spoko
Gość
Spoko

Nic się nie dzieje ani odpadom, ani mieszkańcom, którzy budują się coraz bliżej składowiska i zafundowali sobie sortownię odpadów w Wolicy- nie przy ul .Zniwnej. Niech tam leża sobie aż porosną wierzbą energetyczną – są w mieście ważniejsze wydatki. Na wysypisku składowane były odpady przez ostatnich conajmniej 40 lat i przeszkadzały tylko paru osobom mieszkającym daleko od tego obiektu.:yes::bigeek::smilewinkgrin:

fan
Gość
fan

A JESLI CHODZI O PRAWO,to nawet nie wiesz kto je lamie,jacy ludzie,wiesz ze strasz miejska nie daje mandaty,prawnikom,sendzia i wiele innym osoba,prawo GDZIE ONO JEST,nawet nie wiesz jakie jaslo jest skorumpowane,jebane skurwysyny,mam nadzieje ze kiedys ich dopadnie sprawiedliwosc,

Amish
Gość
Amish

a zwalcie śmieci pod siedzibą PiS… :)))

do DE...
Gość
do DE...

to możne do ciebie pod dom ci to wywieziemy i zobaczysz jaka to perfumeria…a ze burmistrzowa na tyle niekumata żeby odrazu np. do krosna to wywozić to na nieczynne śmietnisko nielegalnie między ludzkimi domostwami to kazała wywozić.. no pewnie…skoro centrum miasta było zagrożone jakąś epidemią to można to wywieść na granice miasta, bezprawnie i niech tamci mieszkańcy do końca ZDECHNĄ..:mad: no po prostu jesteście ŻENUJĄCY..!!!:upset:

Nikki
Gość
Nikki

Podziękujmy pani burmistrz i wszystkim radnym, którzy głosowali przeciwko budowie zakładu utylizacji odpadów w Jaśle za unijne pieniądze, które już były przyznane 4 lata temu. Teraz bedziemy płacić za ich głupotę i brak przyszłościowego myślenia.

Śmieciarz
Gość
Śmieciarz

Kosztami obciążyć osobiście P. burmistrz. Śmieci można było od razu wywieść na miejsce-składowisko docelowe i nie podwajać przez to kosztów. No ale kto miał czas o tym myśleć jak trzeba było biegać po wałach i fotografować się z Kaczystą. 😆

ROZWIĄZANIE
Gość
ROZWIĄZANIE

podobno zaoszczedzono pinieądze z Dni jASŁA…

ciekawy dziad
Gość
ciekawy dziad

DLACZEGO W JAŚLE NIE MA WYSYPISKA SMIECI ??? OBECNE WŁADZE NIE DOSZŁY DO WNIOSKU ŻE MIASTO POWINNO JE POSIADAĆ I MYŚLĄ ŻE SPRAWY ZIEMSKIE ICH NIE DOTYCZĄ ??????///

To Jo
Gość
To Jo

Składowanie takich odpadów popowodziowych bez zabezpieczenia przedostawania się wycieków do wód gruntowych to jest sprowadzanie zagrożenia epidemiologicznego. Władza powinna być pociągnięta do odpowiedzialności a co najmniej przyznać się do działania nietrafionego. PANI BURMISTRZ JEST NIEOMYLNA. Pani Radna Bernal zrobiła to co powinien zrobić każdy mieszkaniec, czyli przeciwdziałanie zagrożeniom. Tłumaczenie, że z tego powodu będą koszty, no cóż na zdrowiu nie można oszczędzać.

jaślanin
Gość
jaślanin

mało,ze nas zalali to jeszcze będą sprzątać na nasz koszt.ludzie kto wybrał takie władze ?

fan
Gość
fan

Ale z was sa jelopy,nawsiach puszczaja gnojowe do rzek,to nic nie piszecie,a jak mlodzi leja po murach,dwa metry przed koszem wyzuca smieci na ulice,czemu otym nie napiszecie,boicie sie ze jak zwrucicie uwage to dostaniecie w morde,ja sie nie boje i zwracam owage,Zale ze pani burmistrz cos przeoczyla,lub jeszcze nie zrobila,to juz osrac kogos,osrajcie bronka bo studenci juz nie maja znizek od pazdziernika,bo po co juz wygrali wybory,zasrane PO

Brodaty Pawian
Gość
Brodaty Pawian

W listopadzie wymieciemy PiS z miasta i powiatu!

ixi
Gość
ixi

PRAWO JEST PO TO BY JE P R Z E S T R Z E G A C
A NIE LAMAC!
Kurowska zlamala prawo, aza jej nieudacznictwo i bledy zaplacisz TY podatniku!:no:

lucek
Gość
lucek

krukowata mucho ty porównujesz kosz domowy do 6 tyś.ton śmieci chyba że ty masz taki w domu gratuluje porównania 😆

Zobacz także

Close
Close
X