Wiadomości

Mieszkańcy osiedla chcą przejścia dla pieszych

We wtorek w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie mieszkańców osiedla Górka Klasztorna z Burmistrz miasta Jasła Marią Kurowską. Było to kolejne spotkanie konsultacyjne, na którym przedstawiono założenia programowe, finansowe jak również społeczno-gospodarcze na rok 2009, które przedstawiła Pani Burmistrz, skarbnik miasta Jacek Borkowski oraz kierownik wydziału gospodarki mieniem Paweł Zawada.

W części spotkania poświęconej dyskusji z mieszkańcami, Jan Pierzchała – przewodniczący zarządu osiedla, poruszył temat przejścia kolejowego.

„Nie odpuścimy tego jako mieszkańcy, musimy w jakiś sposób wszyscy razem przyczynić się do tego, aby to przejście kolejowe zostało przywrócone” – mówił Jan Pierzchała

Przejście o którym mowa, istniało przez ponad 40 lat. Podczas przebudowy drogi i budowy obwodnicy północnej przejście łączące osiedle z centrum zostało zlikwidowane. Mieszkańcy aby dostać się do centrum miasta zmuszeni są do pokonywania znacznej odległości.
 
Po staraniach przewodniczącego Jana Pierzchały, uzyskano pisemną zgodę GDDKiA oraz Polskich Kolei Państwowych na przywrócenie przejścia. Według Pierzchały, teraz już tylko w gestii władz Jasła jest to, czy ono rzeczywiście zostanie przywrócone.

„Jest zgoda Generalnej Dyrekcji, jest zgoda PKP i jest to mozliwe do zrealizowania, ale naprawde musi być zaangażowanie i wierzę, że takie będzie” – kontynuował Jan Pierzchała

Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
xyz
xyz
2024 lat temu

Brawo Panie Przewodniczący – tak trzymaj przejście było, pan O. zabrał niech teraz odda mieszkańcom.

Zobacz także
Close
Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x