r e k l a m a
Wiadomości

Mieszkańcy osiedla Szopena zgłosili protest do wojewody w sprawie przyjętego studium

Mieszkańcy osiedla Szopena chcą od wojewody podkarpackiego uchylenia decyzji jasielskich radnych w sprawie przyjętego 10 grudnia 2009 roku studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Jasła. Zdaniem wnioskodawców protestu uchwała narusza dobro i interes prawny mieszkańców.

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Główne zarzuty mieszkańców dotyczą:
– nie ogłoszenia w prasie lokalnej uchwały Rady Miejskiej w Jaśle o zamiarze przystąpienia do  uchwalenia zmiany w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Jasła
– ogłoszenia informacji w Dzienniku Polskim, gazecie, która nie jest dostępna na obszarze miasta Jasła i pominięciu prasy lokalnej i Obiektywu Jasielskiego, organu samorządowego, w którym publikuje się wszystkie ogłoszenia uchwał RM, komunikaty i zarządzenia burmistrza miasta
– nie ogłoszenie w sposób zwyczajowy  informacji o planowanych zmianach
– nie podanie terminu oraz sposobu wnoszenia swoich zmian do projektu studium przez mieszkańców
– nie określenie formy, miejsca i terminu zgłaszania przez mieszkańców wniosków dotyczących studium 
– nie przeprowadzenie konsultacji społecznych z mieszkańcami
– odebranie prawa mieszkańcom do wyrażanie swojej opinii oraz zgłoszenia uwag do szkodliwości podejmowanych inwestycji.

Kładka łącząca Gądki z ul. Chopina pozwala jedynie na ruch pojazdów jednośladowych i pieszych

Mieszkańcy ulicy Szopena obawiają się bowiem, że przyjęte przez radnych zmiany w tym budowa mostu na Gądkach spowoduje zwiększenie ruchu samochodowego pod ich oknami. Mimo zapewnień burmistrza Pabiana, że tamtędy nie będzie ruchu tranzytowego, mieszkańcy chcieli potwierdzenia na piśmie.

Chcieliśmy prosić o poprawkę, żeby odcinek od ulicy 3-go Maja na tzw. „Pohulance” do Pektowinu zlikwidować. Na resztę się zgadzamy. Tak więc most będzie łączył mieszkańców Gądek z Jasłem, a na osiedlu ruch będzie się nadal odbywał, nic się nie zmieni – mówił w grudniu Marian Sobel.

Wniosek protestujących został złożony na ręce burmistrz miasta Jasła, jednak z przyczyn formalnych pismo to nie mogło zostać rozpatrzone na sesji. Wtedy też mieszkańcy zapowiadali, że złożą protest do wojewody.

Dowiedzieliśmy się, że podobny wniosek do wojewody złożył jeden z radnych miejskich.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Chop.
Chop.
2024 lat temu

Jasło to niekończąca się targowica.Wrzeszczą, kłócą się ,obs…ją i tak niczego nigdy nie wskórają.A bydzie jek byc musi!!!!

ixi
ixi
2024 lat temu

brawo – walczyc o swoje prawa – PEOPLE POWER!;)

M.S.
M.S.
2024 lat temu

Zgłaszam poprawkę aby głosowali na mnie, jako kandydata na radnego, zarówno osiedla Szopena jak i Gądki. Zamierzam ugryźć, a śladu nie zostawić. Działać tak aby owca była syta i wilk w ciąży.

CCC
CCC
2024 lat temu

Drodzy forumowicze przeczytajcie sobie uzasadnienie tego protestu /jest na jasło.4u.pl/ to swoiste kuriozum /szczególnie w pkt. 8-11/. Sprowadza się do jednego "jeździjcie wszędzie tylko nie po osiedlu Szopena". Proponuję osiedle zakwalifikować jako "Rezerwat ciszy, spokoju i sielanki" i wyłączyć wogóle z ruchu kołowego – oczywiście dla mieszkańców z poza osiedla. Niech stworzą tam sobie enklawę tylko dla siebie – mają wszystko; szkoły, sklepy, restauracje, przychodnie a nawet szpital /wprawdzie tylko z jednym oddziałem ale to zawsze coś/.:no:

joker
joker
2024 lat temu

Jak tak bardzo się boją o swoje bezpieczeństwo, to należy to uszanować i założyć progi zwalniające co 10 metrów na każdej z uliczek.
Zakazać spożywania alkoholu i palenia papierosów na terenie osiedla, a cisza nocna od 17-00 do 9-00.
A najlepiej godzine policyjną od 18-00, żeby był pożądek i rózne typy nie pelentały się po osiedlu 😀

ToMi
ToMi
2024 lat temu

Taka to Nasza niestety mentalność umiemy bronić ale tylko swoje, zgadzamy się że autostrady,agencje czy knajpy powinny być tyle tylko że daleko od Naszych okien a tu się nie da, Ci z Szopena również mają samochody i pod innymi oknami jeździć im nie wadzi, nie mamy prawdziwych obwodnic a więc jakoś trzeba temu zaradzić bo na wiosne nawet rowerem po Jaśle nie da się jeżdzić.
Ludzie odrobinę rozsądku.

Sobek
Sobek
2024 lat temu

KOMUNA Wraca!!!Rany Boskie!

mann
mann
2024 lat temu

dziwne te komentarze, bardzo zjadliwe i pod burmistrz, czy aby to nie pisze jej dwór i dawni ormowcy z ulicy Szopena? Pan Sobel działa jawnie to może i wy się ujawnicie, zresztą i tak was znamy, na liście Wildsztajna było wielu z was, proponuję przejść się po domach i usłyszeć opinię mieszkańców, Sobel to był zawsze GOŚĆ,pamiętam jak jasło wygrało turniej miast, jemu jeszcze coś się chce,a wam dziady ?

yorker
yorker
2024 lat temu

Ludzie durne!
Nie chodzi o sam fakt jeżdżenia, planowania drogi, czy mostu!
Chodzi o to, ze Burmistrzowa nie raczyła tego projektu ogłosić w sposób zgodny z prawem!
Sobel to znalazł i złożył protest na sposób w jaki burmistrzowa "przepchnęła" sprawę.
Nauczcie się matoły czytać ze zrozumieniem!

Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x