Wiadomości

Mikołaj z Caritasu wręczył paczki dzieciom z ubogich rodzin

430 paczek trafiło w piątek do dzieci z ubogich rodzin. Paczki wręczył  Święty Mikołaj, który odwiedził Jasielski Dom Kultury. Akcja została zorganizowana przez jasielski oddział Caritas, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Urząd Miasta Jasła.

Pomysłodawcą i inicjatorem tej akcji był ksiądz Marian Putyra, dyrektor jasielskiego oddziału Caritas. Pieniądze na ten cel, jak co roku, zbierane były w dzień Wszystkich Świętych, na dwóch jasielskich cmentarzach i w okolicznych kościołach. Zbiórkę przeprowadzali wolontariusze, gównie uczniowie szkól średnich.

Bardzo dziękuję zwłaszcza młodzieży. Drogie dzieci, kiedy wrócicie do domu i zaglądnięcie sobie do paczuszek, to pomyślcie o tych dziewczynkach i chłopcach ze szkół średnich, oni w uroczystość Wszystkich Świętych wraz z opiekunami zbierają pieniążki, po to, aby mogła mieć miejsce ta dzisiejsza akcja mikołajkową – mówił ks. Marian Patyra, dyrektor jasielskiego oddziału Caritas.

Jak zwykle, nie będą to jedyne paczki rozdane przez jasielski Oddział Caritas, który organizuje mikołajki dla dzieci od kilkunastu lat. Początkowo organizacja obdarowywała najmłodszych wyłącznie z własnych środków. Od kilku lat wspiera ją MOPS. W bieżącym roku upominki otrzyma łącznie 1100 dzieci. Poza JDK, paczki rozdawane będą w parafiach w Jaśle i najbliższych okolicach miasta.

Pomyślcie bardzo ciepło o tych wszystkich, którzy wam pomagają. Pomyślcie, że to dzięki ich bezinteresownej pracy święty Mikołaj z paczkami będzie mógł do was przybyć. Oby to spotkanie ze świętym Mikołajem wzbudziło w was przeświadczenie, że dobrych ludzi nam nie brakuje – mówił do dzieci i ich rodziców ks. Marian Putyra.

Część artystyczna poprzedzająca przyjazd Świętego Mikołaja została przygotowana przez zespół hip-hop Jasielskiego Domu Kultury. Po występie tancerzy, na scenie pojawił się oczekiwany Święty Mikołaj.  

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
vivaldi
vivaldi
2024 lat temu

O jaki piekny, czyn wielkiego ksiedza maryjana. gratulacje,! a dziekanem jasielskim i tak nie bedziesz, nawet wiece Cie nie wybiorą. Żalosniku Ty jeden.

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Czyżby następca Kaszpirowskiego na pierwszym zdjęciu?

\m/
\m/
2024 lat temu

haaa makaron xD

PPppPP
PPppPP
2024 lat temu

do wivaldi'ego:
tak nie zostanie, bo po pierwsze dziekana księża nie wybierąją tylko biskup wymienia; a po drugie w piątek rano, a więc jeszcze przed Twoim postem na dziekana dekanatu Jasło-Wschód biskup mianował Ks. Zbigniewa Irzyka pozdrawiam 🙂

Zobacz także
Close
Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x