MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Miliony pozyskane na projekty

Dziesięć umów na realizację projektów o łącznej wartości blisko 23 milionów zł podpisało w tym roku kalendarzowym Miasto Jasło. Każdy z projektów uzyskał dofinansowanie ze środków pozabudżetowych. Łącznie wynosi ono 18 milionów zł.

Urząd Miasta Jasła (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl

Dwa projekty: Festiwal Kultury Wyszehradzkiej i budowę „Orlika” już zakończono.  Do czerwca 2013 roku prowadzone będzie indywidualne nauczanie dla uczniów klas I – III szkół podstawowych, pozostałe projekty zostaną zakończone w przyszłym roku.

Największe inwestycje, na które Miasto Jasło pozyskało łącznie ponad 11 mln zł dofinansowania, a samo wyłoży niespełna 2,22 mln zł to: „Rekultywacja terenów zdegradowanych przy ul. Kwiatowej” i „Rewitalizacja otwartych przestrzeni rekreacyjnych Miasta Jasła”. Obydwie zostaną zakończone jesienią przyszłego roku.

Kolejną dużą inwestycją jest „Rekultywacja składowiska odpadów przy ul. Żniwnej”, która potrwa do grudnia przyszłego roku i będzie kosztowała blisko 3,5 mln zł, przy czym dofinansowanie wyniesie prawie 1,75 mln zł.

Ze środków zewnętrznych w całości pokryte zostaną koszty: przebudowy ulicy Krajowickiej zniszczonej w wyniku powodzi (2,4 mln), odbudowa infrastruktury komunikacyjnej Miasta Jasła zniszczonej w wyniku powodzi (blisko 340 tys.), indywidualizacja procesów nauczania i wychowania (niemal 540 tys.) oraz realizacji programów „Profesjonalna kadra – sprawny urząd”(388 tys.) i „Romowie są wśród nas…” (790 tys.).

Dodatkowo z otrzymanych przez Miasto środków zewnętrznych (promesy na usuwanie skutków powodzi) – 1,7 mln odbudowano rowy i przepusty zniszczone w Jaśle po powodzi, wyremontowano ogrodzenie i tarasy przy Przedszkolu Miejskim nr 11, wyremontowano drogi wewnętrzne, chodniki, nawierzchnie boisk sportowych na terenie Zespołu Szkół Miejskich nr 3.

Zobacz umowy o dofinansowania w 2011r oraz zadania zrealizowane w 2011 r. (format .doc)

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ixi
ixi
2024 lat temu

ROMOWIE SA WSROD NAS..ALE NIE SA PONAD INNYMI I NIE SA PEMPKIEM SWIATA! Punkt 1 – to chyba jakis zart!? Jak sie Romom nie chce uczyc, a potem pracowac dlaczego podatnik ma tracic ( w kryzysie) pieniazki na te wrzody-spoleczne – az tyle pieniedzy!? To jest skandal i efekt lewackich rzadow Unioi europejskiej dla ktorej wszystkie jeczace i wymyslajace ciagle wymowki „spolecznosci” pasozytuja na normalnych obywatelach. Dac te pieniadze tym, ktorzy chca prtacowac bez wzgledu na ta skad sa i jakie maja pochodzenie,. To jest jawna dyskryminacja i przywilejowanie innych!!! A JAK SIE ROMOM W POLSCE NIE PODOBA, TO DROGA… Czytaj więcej »

jAs
jAs
2024 lat temu

Same gówniane te inicjatywy, zero konkretów odczuwalnych dla ludzi.
Na Ogródku Jordanowskim syf, bajzel i niebezpieczny plac zabaw, w JDKu smierdzi i krzesła jak na sali tortur, hala sportowa niedługo się zawali, a śmierdzi tam jakby się sto koni zwaliło, mydli się nam oczy jakimiś głupotami.
Temat Romów to juz wogóle do Teleekspressu sie nadaje. Nie kompromitujcie się Panie burmistrzu…

płatnik
płatnik
2024 lat temu

Nic się nie robiło,nic się nie robi w zakresie rekultywacji wysypiska w Sobniowie.I kolejne lata wspomina się o zarezerwowaniu środków własnych,o ogromnym trudzie w pozyskaniu środków z zewnątrz.Czas najwyższy mieszkańcom wyjaśnić gdzie i jak zostały wykorzystane ich pieniadze na bieżącą rekultywacje składowiska,a ciągle płacone w 1m3 śmieci,za które płacili latami.Przecież w cenę 1 kubika ciągle wkalkulowywano koszty rekultywacji składowiska.Dlaczego tego na bieżąco i zgodnie z przepisami nie robiono?Gdzie się rozpłynęły pieniądze?kto imiennie za to odpowiada?Przecież dlatego i po to ażeby tego pilnować za poprzedniej kadencji P,Czernecki stworzył twór pt”Zakład Gospodarki Odpadami”przy UM Jasło.Dzisiaj wyciąganie niedopilnowanych tematów jest co najmniej niepoważne

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x