r e k l a m a
Wiadomości

Minister Grad o Pektowinie: "Domaganie się podwyżek to sabotaż" (HDtv)

Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad nie widzi możliwości podwyżek pracowniczych w Pektowinie. Zdaniem ministra firma, która w ubiegłym roku wygenerowała stratę 10 mln zł nie może zgodzić się na żądania związków.

Aleksander Grad - Minister Skarbu Państwa

Aleksander Grad, Minister Skarbu Państwa

Zdaniem ministra, ci którzy podnoszą kwestię podwyżek działają na szkodę firmy i dążą do jej upadku, na co ministerstwo nie może się zgodzić. Działania niektórych związków zawodowych Grad określił mianem „sabotażu”.

– Przeanalizowałem sytuację jaka jest w Pektowinie i nie rozumiem, dlaczego tam jest taki sposób zachowania się niektórych związków zawodowych. Firma wygenerowała stratę 10 mln w tamtym roku, wiemy jaka jest sytuacja na rynku, a jest trudna. Domaganie się podwyżek w tej firmie to jest jakiś sabotaż. Ja rozumiem, że związki zawodowe wymyśliły w jaki sposób doprowadzić do upadku tę firmę. Nie pozwolę aby tak nieodpowiedzialne działania miały tej firmie zaszkodzić – mówił podczas konferencji minister Grad.

Pracownicy ostrzegają, że nie wykluczają strajku całodobowego

Podobne zdanie na żądania związkowców ma posłanka PO Elżbieta Łukacijewska.

– Domaganie się podwyżek, w sytuacji kiedy jest trudna sytuacja finansowa i zakład generuje straty jest nieporozumieniem i jest działaniem na rzecz likwidacji firmy i miejsc pracy – mówiła Łukacijewska.

Zobacz jak o sytuacji w Pektowinie mówił minister Grad:


Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jazzz
Jazzz
2021 lat temu

Zatrudnic PROFESJONALNYCH I DOSWIADCZONYCH MENEDZEROW, …JEDNEGO A DOBREGO! Bo z pustego i Salomon nie naleje…
Zarabiajcie kase, a potem ja dzielcie a nie na odwrot!

jores
jores
2021 lat temu

PiS podkręca atmosferę przed wyborami a durne związki znów dają się nabrać.

tofik
tofik
2021 lat temu

gradu a jak ty zarabiasz dziesiątki tysięcy i domagacie się podwyżek 500zł to jak to nazwać-sabotaż czy zbrodnia przeciw narodowi polskiemu,a takie gadanie jak twoje to słyszało się już za komuny gdy w sklepach nic nie było,bo kapitaliści robili sabotaż

związkowiec
związkowiec
2021 lat temu

Jores – durny to jesteś ty!

Bobik
Bobik
2021 lat temu

Ostatnie słowa posłanki Łukaciejewskiej odkryły prawdę:"spółkę trzeba dokapitalizować".a PO wie kim i dla kogo owo ma być uczynione.Jak widać z wypowiedzi ministra i posłanki -"nie dla psa (naiwnych zwiazkowców)kiełbasa(kasa)-są już chętni( w domyśle) dla których ona będzie.Miną wtedy problemy rozwalającej się firmy z powodów kosmicznych,a nie przyziemnych.A Pektowin będzie w drodze CUDU przywrócony na drogę prosperity…A więc czekajcie kochane zwiazki na gradobicie,jedząc przydrożną trawę, no i koniecznie głosujcie na swoich wybawicieli…
A jak słońce wyjdzie ,zróbcie sobie kolejny wzruszający wiecyk…Gratulacje!!!

Zuza.
Zuza.
2021 lat temu

Polsko-co ci k…. rodacy z toba wyczyniaja..przodkowie walczacy za niepodleglosc narodu chyba sie w grobach przewracaja i zauja ze niedali se siana chyba by lepiej bylo zyc ze swiadomoscia ze robia nas w c…… obcokrajowcy niz swoj.

bezpartyjny
bezpartyjny
2021 lat temu

P……… eurozjady wy…… do warszawy jak nie potraficie pomoc zakladowi. Pies psu ucha nie odgryzie, reka reke myje itd.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X