Wiadomości

Minister Wypych nie wierzy w cuda Tuska i przestrzega samorządy przed kryzysem

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Paweł Wypych odwiedził Jasło. Na spotkaniu z samorządowcami, dyrektorami szpitali i ośrodków opiekuńczych rozmawiano o trudnej sytuacji w samorządzie, która zdaniem ministra pogorszy się w przyszłym roku.

Teraz jesteśmy w trakcie bardzo mocnego kryzysu gospodarczego w Polsce. On jest spowodowany nie tylko kryzysem światowym, ale też sytuacją wewnętrzną w naszym kraju. Te dane, którymi prezydent dysponuje, dane makroekonomiczne warto sobie skonfrontować z tym, jak to wygląda na „dole” – tłumaczył Wypych.

A sytuacja w Jaśle przedstawiona na spotkaniu nie wróży obiecująco. Wysokie bezrobocie, problemy dużych zakładów pracy jak: Huty Szkła, Pektowinu, ale również Poczty Polskiej i PKP to palący problem naszego regionu. Czy więc wizyta ministra w Jaśle jest tylko wysłuchaniem skarg i pobożnych życzeń samorządowców?

To nie jest rozmowa dla rozmowy. To jest też kilka rzeczy, które ja będę mógł przekazać panu prezydentowi i nie ukrywam, że ta rozmowa jest dla mnie ewidentnie potwierdzeniem niektórych propozycji, które chcielibyśmy przedstawić panu prezydentowi tak, żeby złożył własne propozycje legislacyjne w tym zakresie. To może dotyczyć zarówno kwestii funkcjonowania związków zawodowych, to jest też propozycja dotycząca spraw związanych z bezpieczeństwem pracowników w sytuacji zmiany inwestora – przekonywał minister Wypych.

Minister Wypych ocenia, że najtrudniejsze wyzwanie przed samorządowcami w dobie kryzysu przypadnie w przyszłym roku, kiedy będą oni konstruować budżety. Dlatego – jak zapowiedział minister – prezydent Lech Kaczyński, będzie chciał zorganizować spotkanie z samorządowcami z całej Polski.

Będę orędownikiem kilku rzeczy związanych po pierwsze z oceną przyszłorocznego budżetu. Po drugie na pewno będę namawiał pana prezydenta do własnej inicjatywy legislacyjnej w zakresie kodeksu pracy. To nie może być tak, że pod hasłem kryzysu będziemy ten kodeks uelastyczniali w nieskończoność. Po trzecie wreszcie, bardzo ważne będzie zorganizowanie dużego spotkania Prezydenta RP z samorządowcami nie tylko z Jasła, czy Krosna, ale z całej Polski, związanego z tym, na ile kryzys przełoży się w przyszłym roku na bezpieczeństwo samorządów – dodał Paweł Wypych.

Jaki więc efekt przyniesie wizyta ministra w Jaśle?

Myślę, że te wszystkie wskazówki, które przekazał nam pan minister wykorzystamy, aby łatwiej sobie radzić z kryzysem, aby lepiej przygotować budżet na przyszły rok i aby lepiej się żyło mieszkańcom powiatu jasielskiego – mówiła po spotkaniu Alicja Zając.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
2024 lat temu

Owo spotkanie przypomina bicie piany młotem pneumatycznym.Uwagi imć Pana Wypycha i oczekiwania jasielskiego światka względem z jego strony cudów ,to jak pisał Fredro-"bajanie".Z tej gadaniny nic nie wynika,prócz stwierdzenia-"kampanię wyborczą czas zacząć".A prawda jest taka,że to nie władze państwowe,czy samorządowe są winne temu co jest i ma być,a WYBORCY!!!Głosują w większości na pajaców i smerfetki,a potem oczekują od nich działań dla poprawy swego bytu.To jest niemożliwe!Wybrani nie są w stanie pojąć o co chodzi ludziom,tak więc ograniczają swoją wiedzę do umiejętności pozyskiwania frajerskich pieniędzy i walki o zachowanie tego stanu rzeczy, jak najdłużej się da… Tak więc ludziska kochane,oceniajcie ludzi… Czytaj więcej »

ixi
ixi
2024 lat temu

ex-ZUSowska hiena przyjechala robic sobie kampanie !!! Wstydu nie masz chlopie..spadaj!

kulpat
kulpat
2024 lat temu

czy pani Alicja jest spokrewniona z panem senatorem Stanislawem?? Dla politykow Jaslo sie nie liczy bo i coz tu jest wartego. Kogo obchodza zaklady jak Pektowin, przywioza wina z Niemiec czy z Francji i taniej bedzie.

ciech
ciech
2024 lat temu

A ja nie wierzę z cuda PiS/3 mln. mieszkań w 8 lat, zapora w Kątach w 2013 r, 200 mld. EU reperacji wojennych od Niemiec//. Do
"kulpata": P. Alicja jest żoną p. Stanisława
zwanego senatorem. To, że pełni funkcję przewodniczącej Rady Powiatowej to oczywiście
tylko zbieg okoliczności, bo jakże mogłoby być inaczej? Gdyby należało do PO nazywałoby to się protekcją.

lakiluck.pl
lakiluck.pl
2024 lat temu

Wypchaj się człowieku ze swoimi poradami.Co
mądrego do tej pory zrobiłeś poza politykierstwem? Jasło już nie jest zagłębiem
pisowskim.Szukaj naiwnych gdzie indziej…:lol::uhoh::smilewinkgrin:

Zobacz także
Close
Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x