r e k l a m a
Wiadomości

Młodość = wypadki?

Do czterech wypadków doszło w poniedziałek 1 czerwca w województwie podkarpackim, których sprawcami byli młodzi kierowcy.

fot. archiwum

Najgorszy w skutkach wypadek zdarzył się o godz. 8.30 w miejscowości Dynów. Kierujący renault 19-latek nagle stracił panowanie nad pojazdem wypadł na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Młody mężczyzna zginął na miejscu.

Dwie godziny później, kolejny 19-latek potrącił swojego równolatka na przejściu dla pieszych w Rzeszowie. Mężczyzna kierujący samochodem był trzeźwy.

Godzina 14.00, tym razem powiat jasielski, miejscowość Osobnica i znów 19-latek. Kierowca hondy na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. Mężczyzna podróżował z 17-letnią dziewczyną, która otworzyła drzwi pasażera i  wyskoczyła z samochodu, gdy ten jeszcze był w ruchu. Dziewczyna doznała obrażeń, została przewieziona do szpitala.

Policja Jasło

Do ostatniego wypadku z udziałem młodego kierowcy doszło około godziny 17.10 w Sanoku. Kierowca poloneza skręcając w uliczkę uderzył w wyjeżdżający z niej pojazd. Okazało się że kierowcą poloneza jest 17-letak nie posiadający uprawnień do kierowania pojazdami. Młody kierowca nie miał dokumentów pojazdu, a badanie alkomatem wykazało, że chłopak ma prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

W większości wczorajszych wypadków powodem była zbyt duża prędkość. A ta, zdaniem policjantów jest główną przyczyną wypadków wśród młodych kierowców w ogóle.. Policjanci wskazują też na inne grzechy świeżo upieczonych kierowców.

W przypadku młodych kierowców głównymi przyczynami wypadków jest nadmierna prędkość, brak doświadczenia, brawura oraz brak wyobraźni, a czasami także alkohol – mówią policjanci.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
qwert
qwert
2023 lat temu

widziałem parę minut temu jak ITD (Inspekcja Transportu Drogowego)parkowała na pasie rozdzielającym na wylocie w stronę Krosna i zatrzymywała ciężarówki na lewym pasie dwupasmówki,więć myślałem że nic mnie już nie może zadziwić ….. myliłem się.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x