Wiadomości

Młodzi artyści Gminy Jasło

W dniu 11 grudnia 2008 roku w sali Świetlicy Wiejskiej w Szebniach odbyło się spotkanie autorskie z R. Kolanko,  a także uroczysta promocja książki-albumu pt. „Malarstwo – Zbigniew Kolanko i jego uczniowie”.

Spotkanie zgromadziło 32 młodych twórców, których prace znalazły się w albumie wraz z pracami mistrza Z. Kolanko. Wydany album zakończył cykl pracy młodych artystów z  malarzem pt. Poznajemy dziedzictwo kulturowe Europy w malarstwie. Lekcje plastyczne ujawniły ukryte talenty młodych artystów. Wśród  zaproszonych gości znaleźli się:  Przewodniczący Rady Gminy w Jaśle Pan W. Piękoś,  Konserwator Zabytków w Krośnie Pan Z. Gil, przedstawiciel Wójta Gminy Jasło Pani W. Władyka, przedstawiciel GOK w Jaśle z/s w Trzcinicy Pani M. Jakubowska, pracownicy świetlic w Bierówce, Niepli i Chrząstówce oraz rodzice młodych artystów.

Album wydała Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, która wspólnie ze Świetlicą Wiejską prowadziła przez okres trzech lat zajęcia malarskie dla młodych artystów. Wydawnictwo ukazało się dzięki pomocy finansowej Pana Ryszarda Kolanko z Ustrzyk Dolnych i Gminy Jasło.

S. Ablewicz, GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x