Wiadomości

Młodzi ekolodzy

28.11.2008 w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Jaśle odbyło się  rozstrzygnięcie  Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego o tematyce ekologicznej pt. „Las i jego mieszkańcy jesienią”.

W konkursie wzięło udział 10 przedszkoli z terenu miasta Jasła. 28 laureatów konkursu otrzymało nagrody zakupione przez Urząd Miasta w Jaśle ze środków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Jaśle.

Celem konkursu była promocja wiedzy i postaw proekologicznych, a także rozwijanie u dzieci poczucia odpowiedzialności za wygląd środowiska przyrodniczego.

Podczas uroczystego podsumowania wyników konkursu, dzieci z grupy najstarszej przedstawiły teatrzyk pt. „O gęsiareczce Kasieni i cudownych listkach pani Jesieni”. Zaproszeni goście i rodzice mogli podziwiać zgłoszone do konkursu prace zaprezentowane w galerii.

Pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe dla dzieci wręczyła p. Halina Gorczyca – inspektor  Wydziału Gospodarki Mieniem Urzędu Miasta w Jaśle oraz Pani Małgorzata Górniak – Dyrektor PM Nr 2.

Między innymi dzięki takim akcjom jak przeprowadzony Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny dzieci nie tylko rozwijają swoje uzdolnienia plastyczne, ale zdobywają szereg cennych informacji i wiadomości związanych z przyrodą. To pozwala im zrozumieć, że to właśnie od nich samych zależy stan przyrody. Dzieci potrafią też wpłynąć na świadomość ekologiczną dorosłych, którzy nie mieli w swoich najmłodszych latach edukacji ekologicznej.

Podjęta inicjatywa może przypieczętować więź młodego człowieka z przyrodą, kształtować kreatywną postawę wobec przyrody.

UM Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x