r e k l a m a
Wiadomości

Młodzi poligloci w Gimnazjum nr 1

Zakończył się drugi etap zmagań uczniów klas drugich gimnazjum w organizowanym już po raz piąty konkursie języka niemieckiego i angielskiego „Zostań Poliglotą.”

Do konkursu zgłosiły się szkoły gimnazjalne z powiatu jasielskiego. W pierwszym etapie uczniowie w swoich szkołach pisali test z języka niemieckiego lub angielskiego i najlepsi reprezentowali swoje szkoły. W konkursie wzięło udział 10 drużyn dwuosobowych, reprezentujących gimnazja powiatu jasielskiego.

W pierwszej części konkursu uczniowie zmagali się z testem sprawdzającym wiadomości  uczniów w obrębie gramatyki leksyki oraz wiadomości kulturoznawczych krajów niemiecko- i anglojęzycznych. Do finału konkursu zakwalifikowało się 5 drużyn – mówi Gabriela Dołęga, współorganizator konkursu.

O wygranej zadecydowała druga część konkursu, w której uczniowie musieli zaprezentować swoje umiejętności komunikacyjne z j. angielskiego i  j. niemieckiego.

Uczniowie losowali zdjęcia i odpowiadali na pytania zadawane przez przedstawicieli wydawnictw tj. p. Przemysława Michnę /wyd. Longman oraz Tomasza Czarnotę/wyd. PWN , a także przez nauczycieli  języków obcych w Gimnazjum nr 1 – tłumaczy Gabriela Dołęga.

Najlepsi okadzi się:
1 m-ce Gimnazjum nr1 w Jaśle : Wojciech Zima i Natalia Gronkiewicz
2 m-ce Gimnazjum w Kątach : Martyna Kogut i Anita Krążel
3 m-ce Gimnazjum nr 4 w Jaśle :Paulina Bonar i Mateusz Dolny
4 m-ce Gimnazjum W Dębowcu :Agata Dubiel i Monika Bolek
5 m-ce Gimnazjum w Cieklinie : Katarzyna Oleszkiewicz i Paula Kmiecik

Konkurs, mimo że nie zwalnia jego uczestników z egzaminów końcowych jest okazją do promowania nauki języków i doskonalenia posługiwania się nimi. Konkurs stoi na wysokim poziomie, co udowadniają uczestnicy. 

„Najlepszym Mówcą” tego konkursu został uczeń  z Gimnazjum nr 4 w Jaśle Mateusz Dolny , który wykazał się niebywałą lekkością i swobodą w porozumiewaniu się w języku angielskim – mówi Gabriela Dołęga.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
2024 lat temu

Fajny pomysł, fajna realizacja ale chyba to nie jest zasługą tylko jednego organizatora. Z tego co wiem było ich przynajmniej kilku, a także inne osoby zaangażowane w cały konkurs, o których w artykule nie ma mowy … za to jest piękna i uśmiechnięta gwiazdka medialna …

ktosik
ktosik
2024 lat temu

Ta "gwiazdka medialna" to przecież część całego zespołu organizatorów, a że ładnie mówi i wygląda to tylko zaleta. Po co się czepiasz Pawełku.Pewnie Ty tak nie potrafisz.

zgadniij. xd
zgadniij. xd
2024 lat temu

Nataliaa ;]
brawo brawo ;p

Kami$ka
Kami$ka
2024 lat temu

gratulacje Nati :** pozdrow mojego tate ;DDB)

Pawełek
Pawełek
2024 lat temu

/Do ktosik/ Na początku było "organizator", teraz jest "współorganizator". Szkoda, że nikt nie pamięta szarych ludzi, którzy też wiele dla tego konkursu zrobili. Masz rację, ja tak nie potrafię. Brylowanie w błysku fleszy i cukierkowe uśmiechy to nie dla mnie… Koniec tematu.

Tola
Tola
2024 lat temu

Pamietaja i wiedzą ci którzy z konkursem są w jakiś sposób związani.Gratulacje dla całego zespołu który to wspaniale zorganizował, przygotował i poprowadził. Gratulacje dla wspaniałej naszej młodzieży a zwłaszcza dla laureatów – czyli mozna i na takim zapyziałym podkarpaciu wspaniale władac językami obcymi.
Szczególne gratulacje dla Mateusza Dolnego – madrego i uzdolnionego chłopaka który ma nie tylko talent do języków ale jest tez wspaniałym mądrym człowiekiem.Mateusz gratuluję i oby tak dalej.Gratulacje dla nauczycieli Mateusza oczywiście tez – i dla rodziców bo wiem jak wiele energii wkładają w jego naukę .

Marek
Marek
2024 lat temu

Znowu baby sie kłócą i zazdroszczą jedna drugiej którą to pokazali a której nie.
Tu drogie panie nie o was chodzi tylko o młodzież która brała w tym udział. Gratulacje dla uczestników a zwłaszcza dla " wygadanego " Mateusza .

Andrzej
Andrzej
2024 lat temu

Jak widze Państwo K. aktywni i tu.Tola jak zwykle wyrozumiała a Marek jak zwykle realista – dobre małzeństwo trzyma sie z powodu różnic .Pozdrawiam . Ale do tematu.Masz racje Marek, to juz nudne i zenujące że nasze nauczycielskie srodowisko jest takie zazdrosne."Bo jateż robiłam i mnie nie pokazali , ale przeciez mi nie zależało."- akurat !!!! Ktosik , więcej honoru albo przypnij kwiat i pchaj sie do mikrofonu jak cię tak boli i bryluj . Jak koleżanke zapytali to kobieta odpowiadała , miała sie targować , " że może nie ja tylko kolezanka ". Ludzie !!! Wstyd. I drugi raz… Czytaj więcej »

Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x