Wiadomości

Młodzi Socjaliści solidaryzują się ze związkami z Gamratu

– Wyrażamy swoją solidarność ze związkowcami i pracownikami Zakładów Tworzyw Sztucznych „Gamrat” S.A – pisze na swojej stronie lewicowa organizacja młodzieżowa Młodzi Socjaliści.

O sprawie poinformował nas internauta Daniel.

Młodzi Socjaliści popierają protest związkowców jasielskiej firmy przed prywatyzacją na zasadach proponowanych przez Ministerstwo Skarbu Państwa.

– Sprzeciwiamy się oddawaniu prywatnemu właścicielowi za bezcen osiągającego coraz lepsze wyniki finansowe i dobrze rokującego na przyszłość zakładu, stworzonego pracą wielu pokoleń byłych i obecnych pracowników. Zyski osiągane dzięki działalności firmy zbudowanej środkami społecznymi powinny służyć wszystkim, a zwłaszcza zatrudnionym w niej pracownikom, którzy stanowią o jej sile – czytamy w komunikacie na stronie organizacji.

MS wyrażają swoje obawy przed przejęciem spółki przez firmę Lentex, która ich zdaniem i zdaniem związkowców „nie jest godnym zaufania partnerem.” O czym – ich zdaniem – świadczy brak porozumienia w sprawie pakietu socjalnego, zapowiedzi przeniesienia produkcji na Ukrainę, niższe wynagrodzenia pracowników Lentexu w stosunku do pracowników Gamratu oraz rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat kondycji jasielskiej firmy, co ma na celu obniżenie kosztów jej przejęcia.

– Młodzi Socjaliści popierają stanowisko związków zawodowych opowiadających się za zmianą struktury własnościowej ZTS „GAMRAT” S.A. na zasadzie akcjonariatu pracowniczego. Taka forma przekształcenia pozwoli pracownikom zakładów na partycypację w zarządzaniu spółką i sprawiedliwy udział w osiąganych przez nią zyskach – czytamy.

Młodzi Socjaliści to lewicowa organizacja młodzieżowa. Istnieje od 2005 roku jako stowarzyszenie. Powstało po rozłamie Federacji Młodzieży Unii Pracy, skupia młodych demokratycznych socjalistów. Nie są jednak  młodzieżówką przy żadnej z partii.

MS opowiadają się za gospodarką wielu form własności. Są przeciwnikami faworyzowania sektora prywatnego i zwolennikami wspierania społecznych form własności środków produkcji, jako ich zdaniem najsprawiedliwiej rozdzielających ciężary i owoce pracy.

– Działalność Młodych Socjalistów skupia się na urządzaniu happeningów, demonstracji, zabieraniu głosu w kwestiach ważnych dla młodzieży, braniu udziału w debatach publicznych. Organizujemy też obozy szkoleniowe, wyjazdy zagraniczne, konferencje i seminaria – piszą na swojej stronie.

Ten artykuł powstał po informacji od państwa. Jeżeli chcesz żebyśmy zajęli jakąś sprawą pisz na kontakt@jaslonet.pl

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

A już myślałem, że w Polsce lewicę tworzą "pornogrubasy" w rodzaju Kalisza a tu okazuje się, że są ludzie, którzy mają jeszcze ideały! Brawo! 😀

qwerty
qwerty
2024 lat temu

NSZZ Solidarnosc sie skonczyla w 1988, teraz Młodzi Socjaliści bronią ludzi pracy przed barbarzyństwem.

sk
sk
2024 lat temu

Po raz kolejny młodzi ludzie udowadniają, że mają w życiu jakiś cel, że potrafią się jednoczyć, mają wykształtowane swoje indywidualne poglądy i coraz częściej pisze się o tym właśnie tutaj – gratuluję!

zdziwień
zdziwień
2024 lat temu

PiSman, jeszcze zanim Twój wodzuś ogłosił, że Gierek wielkim patriotą był, wiedziałem, że czerwone i czarne bolszewiki to tylko skrzydła tej samej formacji:yes:

gbur
gbur
2024 lat temu

Młodzi Socjaliści ? -a cóż to za dziwadło.
Czyżby lewicowe skrzydło PiS -iorów.
W każdym razie śmierdzi na odległość populizmem podłej marki. Zresztą i tak się nikt z nimi nie liczy. Niech szczekają, a karawana i tak pójdzie dalej.

B.
B.
2024 lat temu

Poraża mnie poziom wypowiedzi niektórych osób. Jeśli nie wiesz "co to za dziwadło" to wystarczy wejść na stronę internetową i poczytać. Ja przynajmniej tak robię gdy czegoś nie wiem 🙂 otwieram książkę lub internet i czytam. Co do samego oświadczenia i innych działań organizacji – dobrze, że istnieją jeszcze grupy młodych ludzi, którzy potrafią świadomie poruszać się w politycznej rzeczywistości i organizować się w celu obrony swoich interesów grupowych i interesu uciskanych grup społecznych.

podaj dalej
podaj dalej
2024 lat temu

Niech będzie pochwalony Jarosław Kaczyński Zawsze Dziewica!
No to pomódlmy się razem o KC PiS i KC PZPR oraz ZZ!
Wierzę w Jarosława wszechmogącego, gwaranta ładu i porządku polskiego,
I w Partię Prawo i Sprawiedliwość, wytwór Jego jedynego, wodza naszego,
który się stał I kawalerem narodu polskiego,
którego brat umęczon pod Smoleńskim lasem, zginął,
nową wiarę nam wyznaczając,
wziął udział w kampani, obcym siłom przeciwstawien,
poległ i przegrał, dowód męstwa dając,
o "prawdę" walczący, przez układy niszczony,
przyjdzie sądzić żywych i umarłych,
a władzy jego nie będzie końca.

antyradio
antyradio
2024 lat temu

Brawo młodzi socjaliści BRAWO MŁODA LEWICA PRECZ Z PISEM

Histeryk
Histeryk
2024 lat temu

Młodzi socjaliści nie mają niczego wspólnego z postkomunistami pokroju SLD. Zapraszam na stornę http://www.mlodzisocjalisci.pl/

Jaslak
Jaslak
2024 lat temu

Bardzo się cieszę że istnieje w Jasle taka oraganizacja. Szkoda że dopiero teraz, ale dobrze że w ogóle pojawiają się na szerszej wodzie. Może to bardzo pomagać wyjść Jasłu z wieloletniego zacofania i zaciemnienia rządami PiS-owców. A co do Gamratu to wiecej oraganizacji , zwiazków, partii i innych ugrupowań winno upomnieć sie o własciwą, korzystną dla państwa polskiego, ale tez dla lokalnej społeczności prywatyzacje tej zasłuzonej i dobrze rokującej firmy Leży to w interesie całej społeczności Jasła, gdyz Jasło bez Gamratu mozna tylko bedze tylko zaorać. A z pewnościa tak sie stanie gdy Gamrat "zakupi" bardzo uboga firma Lentex której… Czytaj więcej »

zuzia
zuzia
2024 lat temu

jaślak – teraz w Polsce rządzi PO! Jeszcze tego nie zauważyłeś? I Gamrat sprzedaje PLATFORMA OBYWATELSKA – napisałam ci to dużymi literami, by ta wieść dotarła do cymbałów twego pokroju!!! :upset:

zuzek
zuzek
2024 lat temu

zuzuia ale w Jasle rządzi PIS – jeszcze tego nie zauważyłeś?

zuzia
zuzia
2024 lat temu

Ale Gamrat sprzedaje Grad z PO a nie Kurowska z PiS! Takie trudne do zrozumienia? :bigeek:

Jaslak
Jaslak
2024 lat temu

Zuzia, być może rozpisałem swoje uwagi zbyt obszernymi i skomplikowanymi zdaniami, więc nizbyt dla ciebie zrozumiałymi. Więc tłumaczę ci chłopie: -cieszy mnie powstanie innej od panujacej w Jasle i wykorzystywanej do niecnych pisowskich celów organizacji młodzieżowej, -marzę o pozbyciu sie z Jasła różnej maści ciemniactwa, zacofania oraz fanatyzmu religijnemu i dupowchodzeniu klerykalnemu nawiedzonych wiejskich działaczy typu "obecnie w Jasle rzadzących" czyli pisowców z okolicznych wiosek, -wzywam wszystkie ( PiS i PO tez) istniejące w Jasle opcje, organizacje, partie itp.itd do wspólnego ratowania Gamratu przed upadkiem, – w takiej chwili jak obecna dla Gamratu nie ma znaczenia kto ją sprzedaje tylko… Czytaj więcej »

Młodzi Gniewni
Młodzi Gniewni
2024 lat temu

Nie mogą być np. Młodzi Gniewni, a nie Socjaliści. Socjalizm dawno się skompromitował.SLD tłumaczono nawet jako LSD.
Proponuję za patrona np. Oleksego. Może nie młody ale gniewny – albo Napierniczaka czyli skrzyżowanie Olejniczaka i Napieralskiego. W odwodzie pozostaje Miler, Kwaśniewski itp. socjalistyczne surepmeny. Godłem może być sierp i młot. Tłumaczeniem tego symbolu w ZSRR było powiedzenie : sierpem tnij , młotem kuj i tak wyjdzie z tego …

Młody Socjalista
Młody Socjalista
2024 lat temu

Odwołujemy się raczej do tradycji niepodległościowego PPS, pierwszej Solidarności (która była moim zdaniem ruchem klasowym, a nie tak jak dziś się nam wmawia narodowo-klerykalnym czy KORu niż ZSRR. Doceniamy to co było dobrego w systemie PRL, ale potrafimy krytycznie odnieść się do jego niedoskonałości i wypaczeń, nie lubimy systemu sowieckiego, a już na pewno SLD – liberalnej, skompromitowanej łże-lewicy.

ixi
ixi
2024 lat temu

zuzanno..a ty nie z Prezesem pod Palacem!???? gdzie twoja lojalnosc i wiernosc partyjna!?:lol::lol::lol:
Przeciez Najjasniejsza PANI BURMISTRZ MOWILA CO INNEGO..JASLO BYLO , JEST I BEDZIE W WASZYCH SZPONACH:lol::lol::lol:marzenia

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

ixi – a ty jeszcze nie pojechałeś do Warszawy, by z postępowymi kumplami żądać usunięcia krzyża? 😀

zuzia
zuzia
2024 lat temu

Jaślak – urzekła mnie twoja opowieść, zwłaszcza ten jej fragment w którym piszesz, że PO powinna ratować Gamrat przed PO. No, ale oczekiwanie logiki od humanoidów twego pokroju to jednak zbyt dużo… ixi – te staruszki pod krzyżem to z kumplami szarpiecie w ramach PO-lecenia partyjnego czy tylko dla uatrakcyjnienia programów telewizyjnych? :upset:

ixi
ixi
2024 lat temu

nie-ale jestem z nimi myslami i w modlitwie!:D

ixi
ixi
2024 lat temu

zuzanna…pisz ze zrozumieniem a nie 3po3…czasem lepiej jest wziasc chwilke i P O M Y S L E C..ale dla was – kaczystow – myslenie to ABSTRAKCJA;)

zuzia
zuzia
2024 lat temu

ixi – dostaliście nowe wytyczne z centrali z poleceniem, by używać trudnych słów w rodzaju "abstrakcja", do dzięki temu będziecie uchodzić za mądrzejszych? :smilewinkgrin:

Jaślak
Jaślak
2024 lat temu

Dzziękuję Wam "Młodzi Socjaliści". Udało Wam sie uratować Gamrat przez Lentexem. Prywatyzacja nie dojdzie do skutku dzięki Wam i grupie jasielskich działaczy Platformy Obywateskiej.
Dziekujemy Wam za to!!!

Zobacz także
Close
Back to top button
23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x