Wiadomości

Modernizacja Stacji Uzdatniania oraz sieci wodociągowej za 28 mln zł

31 marca br. w Jaśle odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono stan zaawansowania prac przy realizacji Projektu Funduszu Spójności  „Program poprawy czystości zlewni rzeki Wisłoki”. Miasto Jasło w ramach tego projektu modernizuje Stację Uzdatniania Wody oraz sieć wodociągową o dł. 10 km za łączną kwotę 28 mln złotych.

Prace modernizacyjne z zakresu gospodarki wodnej w Jaśle rozpoczęto w maju 2007 r.  i są zrealizowane już w 75 %. W zakresie sieci wodociągowych zmodernizowano dotychczas 8 km sieci w ciągach ulic: Mickiewicza i przyległe, Floriańska – Kadyiego, Rejtana, Dworcowa – 3-go Maja, Baczyńskiego, Kościuszki, Kochanowskiego, Ducala, P. Skargi – Basztowej, Lenartowicza, Partyzantów, Wincentego Pola, Kraszewskiego, Wojska Polskiego, Młynarskiej i Św. Jana z Dukli.

Wymiana sieci wodociągowej odbywała się w większości metodą przewiertu sterowanego. Jest to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań opartych na prowadzeniu robót metodą bezwykopową. Dzięki temu prace modernizacyjne nie zakłóciły normalnego funkcjonowania miasta. Ponadto zastosowana metoda zmniejsza ryzyko uszkodzeń istniejącego uzbrojenia podziemnego, skraca czas realizacji robót oraz redukuje do minimum ingerencję w środowisko naturalne.

W zakresie modernizacji Stacji Uzdatniania Wody zakończono juz szereg robót budowlanych wewnętrznych i technologicznych na budynkach Stacji, wybudowano nowy zbiornik wody czystej o pojemności 5000 m3, zakończono modernizację 8 szt. filtrów pośpiesznych, wykonano sieci zewnętrzne oraz ukończono prace przy budynku labolatorium. Ponadto w jasielskiej Stacji Uzdatniania Wody została zastosowana nowa w Polsce technologia uzdatniania wody wg. systemu ACTIFLO, gdzie zastosowane procesy pozwolą uzyskać wysoką jakość wody. Zakończenie realizacji projektu planuje się na 15 października 2009 r.

Jestem bardzo zadowolona, bo realizacja projektu przebiega sprawnie i terminowo. To dla mnie bardzo ważne, bo gdy objęłam Urząd Burmistrza, poinformowano mnie w NFOŚ w Warszawie, że wykonywanie projektu będzie niemożliwe ze względu na dotychczasowe opóźnienia. Dopiero kilka wizyt w Warszawie, długie dyskusje i wsparcie Senatora Stanisława Zająca przekonały Fundusz, że poradzimy sobie z zastaną sytuacją i wydano nam zgodę na realizację projektu. – powiedziała podczas konferencji Maria Kurowska Burmistrz Miasta Jasła.

W konferencji udział wzięli m. in.: przedstawiciel NFOŚ w Warszawie – Andrzej Kornel – koordynator projektu, V–ce prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Rzeszowie – Józef Frączek. Po zakończonej Konferencji goście w towarzystwie Burmistrz Marii Kurowskiej oraz Stanisława Sławniaka – Szefa Jednostki Realizującej Projekt oraz Prezesa MPGK – Jana Kmiecika udali się do Stacji Uzdatniana Wody, by zobaczyć efekty prac inwestycyjnych oraz modernizacyjnych.

UM Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Artur Barubaru !
Artur Barubaru !
2024 lat temu

To dla mnie bardzo ważne, bo gdy objęłam Urząd Burmistrza, poinformowano mnie w NFOŚ w Warszawie, że wykonywanie projektu będzie niemożliwe ze względu na dotychczasowe opóźnienia. Dopiero kilka wizyt w Warszawie, długie dyskusje i wsparcie Senatora Stanisława Zająca przekonały Fundusz, że poradzimy sobie z zastaną sytuacją i wydano nam zgodę na realizację projektu. – powiedziała podczas konferencji Maria Kurowska :lol::lol::lol::lol::lol: Naszczęście to wsparcie tak owocuje że raczej po wyborach samorządowych w 2010 roku zniknie Panie z Jasielskiej sceny politycznej !

ira
ira
2024 lat temu

arturu barubaru pleciesz jak Dyzio,niektórych
boli,ze projekt idzie sprawnie no i ,że wogóle
jest realizowany,cóż za nieszczęście/ha,ha,ha/

Antek
Antek
2024 lat temu

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Czy nikt życzliwy nie powie tej babinie, że lepiej mimo wszystko wyglądać na idiotkę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości !
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Dostała gotowe, a teraz kręci … noskiem. Chociaż zasługa jej duża, mogła spieprzyć, jak zakład utylizacji odpadów, a nie spieprzyła !

Nikki
Nikki
2024 lat temu

Cud gospodarczy w Jaśle!!! Wszystko było opóźnione, nic nie zrobione, ale po długich dyskusjch pani Burmistrz okazało się, że jednak można wszystko wykonać. Pani Mario, niech pani ratuje autostrady i Euro 2012, bez pani się nie uda. Wierzę, że znajdzie pani czas na kilka długich dyskusji w tej sprawie, wszak Ojczyzna w potrzebie.

ixi
ixi
2024 lat temu

a co z zalewem KATY-MYSCOWA?

wstyd i hanba
wstyd i hanba
2024 lat temu

z innej beczki: JAK SIE CZUJECIE PISomatoly jak widzicie swoich idoli glosujacych w Sejmie za KASA PODATNIKA na utrzymanie swoich partii? Teraz widzicie prawdziwy powod pchania sie tej choloty do wladzy – MAMONA!
NIE DAJCIE SIE ROBIC W BALONA..to samo sie tyczy PSL!!!!!

jaślak
jaślak
2024 lat temu

Woda się przyda czysta,zwłaszcza do picia…
Teraz kolej na zamkniecie smrodliwych firm.Kiedy pytam????

ipeen
ipeen
2024 lat temu

brawo dla WÓJTA PANKIEWICZA to JEGO WYŁĄCZNA ZASŁUGA ta cała WISŁOKA ,facet potrafi dogadać sie z gminami zabiega o środki unijne KOCHAMY WÓJTA a sennatora i maryję mnij.Staszek na posła oczywiście Pankiewicz.

jogo
jogo
2024 lat temu

Jeszcze tylko obwodnica północna i wtedy może pani odejść. Lecz jak widać nic w tym kierunku nie zrobiono tak jak i z usprawnieniem ruchu w mieście . Jedne ulice oazą ciszy inne to tylko smród i huk samochodów. Co w tym kieerunku zrobiono nic!

Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x